Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehetett? Félek! Hasonló...

Mi lehetett? Félek! Hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

Tegnap este muszály volt már beöntést csinálnom mert nagyon fájt a hasam és nem tudtam wc-zni.Amikor mentem a wc-re ezután akkor véres viz jött ki belőlem és utána a széklettel alvadt vér.:(((

Mi lehetett?Még soha nem volt ilkyen!

20+3km


2011. febr. 14. 07:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Honnan jott a veres viz?Nem lehet hogy beonteskor megsertetetl valamit odalenn?
2011. febr. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azonnal fordulj orvoshoz
2011. febr. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Ha neked többször van olyan, hogy beöntéssel tudsz csak WC-re menni, akkor ott azért komoly gond van az értendeddel - a beöntés nem igazán egészséges dolog.

2. Ha a terhesség alatt bármilyen vérzést tapasztalsz, akkor irány az orvos. Nagy valószinüséggel aranyér-problémád van, de biztosat csak rovos tud mondani.

2011. febr. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem aranyér az biztos.azt látnám,érezném.nem fáj.nem mindennap csinálom fgélreértés ne essék.max 2havonta 1* de akkor már nagyon muszály.
2011. febr. 14. 07:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Valószínű belső aranyér. Ha alvadt vér volt benne, akkor régebben megsértette a bélfalat. Nem minden esetben van külső nyoma az aranyérnek. Valószínű mivel régen voltál wcn a kemény rész felsértett.Próbálj glicerines kúpot.
2011. febr. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utsó vagyok. Próbálj 1 héten 1x levolac szirupot inni, én is ezt csinálom, nem hajt meg sajnos:-) de legalább ha sikerrel járok, könnyebben csúszik. Már bocsánat a részletességért de tényleg így van.
2011. febr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az alvadt vér azt jelenti,hogy az emésztőrendszer alsó részéből származik (vagy gyomorból, de onnan ritkán jön lefelé, inkább felfelé szokott, de ezt most hagyjuk). Valószínű, hogy megsértett bélfalból származik, vagy beöntéskor sértettél meg egy kisebb polipot a felsőbb szakaszon (ami nem fáj), vagy az erek vékonyodtak el a bélfalban és onnan szivárog a vér (szintén nem fáj!), az aranyeres vérzés sem fáj mindig. Sok lehetőség van. Azt azonban tudom, hogy az otthoni beöntés nem túl egészséges, próbálj meg más technikát választani, hogy helyreállítsd a székelést, mert ez csak tüneti megoldás, az eredendő gondot, okot nem szűnteti meg, és ez nagyon fontos lenne. A gyakori beöntés komoly keringési problémákhoz is vezethet! Beszélgess erről az orvosoddal, tud majd javasolni megoldást! (otthon pedig próbáld a kismama lekvárokat - szilva lekvár, befőtt, kakaó, sok víz, tea és rostdús étkezés).
2011. febr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A helyedben én ezzel már orvoshoz fordulnék. Nehogy később legyen belőle nagyobb baj. Ahogy haladni fog előre a terhesség, a bélmozgás is egyre renyhébb lesz, ha még vasat is szedned kell majd, akkor meg....

Egyél sok joghurtot, kefirt, ivójoghurtot, meleg tejet, tejeskávét, sok almát, zöld teát, borsmenta teát, és rengeteget igyál. Amióta ezekből sokkal többet fogyasztok, nekem viszonylag rendbe jött a dolog.

2011. febr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van arany erem, orvos állapította meg, nem én, és jóval a terhesség előtt jött ki. Nem érzem, sose éreztem, csak ha keményebb a székletem akkor szúr picit és vérzik be, tehát nem feltétlenül látható, és érezhető.

Az előttem szólók tök jót írtak, ha "csak" havi egyszer is otthoni beöntésre van szükséged, akkor az étkezésed sem igazán megfelelő, valószínű kevés rostot fogyasztasz. Ha ilyen problémám lenne, én hagynám a házi praktikákat, és mindenképpen dokihoz fordulnék, nehogy nagyobb baj legyen.

Nekem külön felhívta a figyelmemet a védőnő, hogy naponta legalább egyszer össze kell jönnie a nagydolognak.

2011. febr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!