Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 heti nőgyógyászati vizsgála...

12 heti nőgyógyászati vizsgálaton mit várhatok el? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

6.héten voltam, hüvelyi ultrahanggal megállapította a terhességet és mondta hogy a 12 héten menjek újra. Nem küldött védőnőhöz, nem volt rákszűrés, nem vett kenetet kb tényleg semmiről nem tájékoztatott!!!


Holnap megyek ismét, érdeklődnék, hogy mi az ami elvárható lenne? Mert ha megint, csak ultrahanggal megnézi a babát akkor én szólnék neki, hogy rákszűrés is tavaly februárban volt, meg nem kellene a hüvelyflórámat csak úgy kitenyésztésre küldeni, hogy esetleg nincs-e baktérium? meg mi az ami még kötelező lenne és ha őneki magától nem jut eszébe akkor én szólnék, hogy hé még szeretném, ezt meg azt... ? Csak nem tudom minek kell lenni... A 12hetes genetikai nagy vizsgálatra máshova megyek, ez most "csak" nőgyógyászati vizsgálat lesz.


Ami a meglepő, hogy magánrendelésre járok, nem is államiba!



2018. márc. 18. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Mégis hány helyre jársz orvoshoz?? Válts orvost, ha ennyire nem kommunikàl veled!
2018. márc. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
évek óta őhozzá járok, vagyis évi/kétévi 1 alkalommal. A 12.heti kombinált tesztet az Istenhegyibe csináltatom. S utána ismét a dokimhoz mennék vissza. Az eddigi évek során nem tapasztaltam ilyen szétesettséget nála csak a 6.hetes vizsgálaton. Nem tudom, hogy egyszeri alkalom volt, vagy nála ez a szokás, hogy 12.hétig nem küldd sehova. Nem akarok váltani, adnék még neki esélyt, csak előtte tudnom kéne, hogy máshol mi a szokás, mit várhatok el?
2018. márc. 18. 10:50
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Védőnőt jó lenne minél hamarabb felkeresned, mert ő adja ki a vàrandósgondozàsi könyvet. Normàlis esetben, ha nincs panaszod kenettenyésztést a 36. héten csinàlnak.

Ràkszűrést nem minden orvos tàmogatja vàrandósan, de említsd meg neki, hogy nem érvényes.

Első 6 hetes vizsgàlatnàl nekem is csak uh és kézi vizsgàlat volt, kézinél csak a méh méretét nézte és hogy van e vézrzés nyoma (5 hetesen véreztem, csak ezért kereste). Onnantól pedig csak uh. Kb félidőnél nézett egy méhnyak, méhszàj àllapotot. Most lesz a kenettenyésztésem.

2018. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként a kötelező vizsgàlatok a vàrandósgondozàsi könyvben lesznek felsorolva. Most kellesz menned az 1. vérvételre is.

Egyébként sok orvos csak a 12. hét utàn kezd "foglalkozni" a terhességgel, ha amúgy panaszmentes a kismama. Nàlad is ez lehet, mert a 12. hétre hívott vissza csak. Panaszmentesen ezzel nincs baj szerintem.

2018. márc. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A védőnőt 12 hét környékén érdemes szerintem magadtól megkeresni.Ha akarsz down-szűrést arra már most érdemes bejelentkezned, hogy időben jól nézzék a babát. Szűrést nekem 12 hetes körül lehettem mikor csinált az orvos, de én nem is mentem előtte sehova.
2018. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Szia védőnőhöz már menni kellett volna 12-13 hetig van a vérvétel, fogászati szűrés, ekg csinál a háziorvos es a legfontosabb 12 hetes ultrahang meg kérhetsz kombinált vérvételt :) 14+3 hetes kismama vagyok ahogy volt szívhang már küldtek is a védőnőhöz :)
2018. márc. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én először 5 hetesen voltam vizsgálaton , teszt mutatta, hogy terhes vagyok illetve éreztem már a tüneteket is, de minden munkanap után este görcsölgettem így nem húztam tovább.Ott mondta a magán dokim, hogy 4 hét múlva menjek vissza. Közben voltam kórházban hányással, ott is megvizsgáltak, hogy a kiszáradás ellenére jól vagyunk-e. Szóval 9 hetes elmúltam mikor újra látott a magánom, UH-s vizsgálat volt, sehol nem mondták, hogy ideje felkeresnem a védőnőt. Én sem értettem, hiszen a várandós ismerősök már ekkorra rég vitték mindenhova a kiskönyvüket, nekem nem volt még. A lényeg, hogy ami nem a magán dokimnál történt, azaz kórház a bent fekvés ideje alatt vagy később a táppénz intézése során mindenhol lecsesztek, és képesek voltak minden egyes alkalommal megkérdőjelezni, hogy valóban állapotos vagyok - e.... És mikor mutattam az orvosi pecsétes kis papírokat, hogy élő embryo stb stb., akkor kaptam az ívet, hogy ideje lenne védőnőhöz menni. Így anélkül saját magam felkeresnem az illetékes körzeti védőnőt, aki megnyugtatott, hogy 9-10 hetesen nem vagyok lekésve semmiről, van amelyik orvos a be töltött 12 hétig el sem küldi a kismamákat. A kérdésre ne haragudj, még nem tudok választ adni mert szerdán megyek, egybe lesz kötve a kombinált genetikaival. Az én eseteket csak azért írtam le, mert ahány orvos, annyi felé szokás... Jó egészséget és boldog babavárást mindenkinek! :-)


12+2 hkm

2018. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
12ik hétig kene a várandós gondozási kiskonyvet kiírni. Ehhez a doki általi papírok kellenek. Kockázati adatlap és még egy papir amit o ad ki. Erre kiadja a kiskonyvet az a beutaló a vervetelre is nálunk. Emellett a 12ik heti az első nagyobb alaposabb Uh. Államokban loturot nem mondanak de maganban szepen megmutatnak mindent a babarol. Utána 18ik hét után jön a második genetikai Uh. 24 hetesen cukor terhelés 32 ki héten pedig meg egy kötelező. Amúgy semmilyen kenetvetel nálam nem volt se első se második babanal. 36ik héten van streptococcus szűrés. És ennyi. Maganban minden hónapban láthattam a babát.
2018. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Interneten nem talaltal erre vonatkozo informaciokat?
2018. márc. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!