Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb.5 hetes terhes vagyok. Az...

Kb.5 hetes terhes vagyok. Az normális, hogy a méhem görcsölget? Tegnap nem éreztem, de ma viszont már többször is!

Figyelt kérdés
2008. okt. 29. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Gratulálok! Ne ijedj meg, ez természetes. Ha 5 hetes vagy, akkor most marad ki a menzeszed és a szervezet még nem állt át a másállapotra, ezért görcsöl. Ez 1-2 héten belül el fog múlni, de közben (és utána folyamatosan) átáll a görcs másra, ami már a méhszalagok nyúlása miatt lesz. Ez nálam is így volt, most 10 hetes múltam és már csak ritkán görcsölget.

Boldog babavárást!

2008. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok!

Normális , hiszen a méhednek párhónap alatt akkorára kell nőnie, hogy beleférjen a méhlepény, a baba, meg kb 1,5 liter magzatvíz..szóval nem lesz kicsi, így a terhesség alatt ez gyakori érzés lesz , hol erősebb, hol gyengébb változatban..a szalagok , inak, izmok nyulnak ilyenkor, sőt még kellemetlenebb, amikor a csípőcsont köze tágul, most én a 33. hét után alig tudok emiatt aludni, mert folyton begörcsöl..

2008. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is 5 hetes vok, és ugyanúgy görcsölget. Ne aggódj, szerintem is normális dolog. Minden nap ólom lassan megy el Neked is? Mikor lesz már a bűvös 12. hét?! Akkor elvileg elmúlik a görcsölés, és kisebb a vetélés esélye is.
2008. okt. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ketteske ***** válasza:
100%
Én is 5 hetes vagyok, és nekem is görcsölget a hasam, de most már én is megnyugodtam. Gratula mind a kettőtöknek!
2008. okt. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a mindjár megjön érzés az normális, nekem is volt. Ha erősen görcsölne és/ vagy véreznél, akkor lenne baj.
2008. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gratulalok en is. Es csak ugyanazt tudom mondani mint az elottem szolok. Teljesen normalis, alakul at es keszul fol a mehed az elkovetkezendokre. Nekem is sokat faj (Mar majdnem 7 hetes) szurkal, gorcsolget, mindjart megjon, minden van. De ez normalis. Volt egy nagyobb, negyed oras nagyon durva gorcsom, de meg igy is rendben vagyok/vagyunk. Sot a verzes sem mindig rossz, attol se ijedj meg azonnal. De mindenkepp szolj dokinak ha verzel.


Boldog babavarast!

2008. okt. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is 5hetes vagyok,nekem is görcsöl a petefészkem sőt még a derkam is fáj!Azt mondják,ez teljesen normális,ne idegeskedj :)
2008. okt. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gratulációkat!!

Most jöttem meg a dokitól és képzeljétek, az a kb. 5 hét,(az előző menseshez számítva) az most 2 hét.Jónás-módszer ezek szerint bejött!(menses előtt 1 nap volt a Jónás-napom,előtte való nap voltunk együtt+meg a peteérésemkor ami a ciklusom 13. napján volt) csak a petezsák látszik, 2,5*2,3mm) Icuri-picuri!!

Szurkoljatok, hogy ne legyen semmi gond, és 3 hét múlva még mindig ott legyen!:-))

2008. okt. 29. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!