Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan viselkedtek veletek az...

Hogyan viselkedtek veletek az ügyeleten? Barnázás/vérzés esetén csináltak UH-t (mármint az ügyeleten)?

Figyelt kérdés

Leírom a történetemet, röviden:

Kisvárosban lakom, van itt szülészet, 4 orvossal, de megmondom őszintén, hogy nem túl jó híre van sem az orvosoknak, sem a kórháznak. 2. babámat várom, és mivel 2 éves a kisfiam, a kicsi télen születik, és gondoltam legyőzöm az előítéleteimet, egyszerűbb, gyorsabb, és kényelmesebb lesz ide járni (a kisfiamat a közeli megyei kórházban szültem....) Felkerestem itt egy orvost, de nem igazán bízom benne, miután az UH talán fél perces sem volt. Eldöntöttem tegnap, hogy visszamegyek a megyeibe, és hétfőn felhívom a kiválasztott orvost...

Nos tegnap este és ma reggel barnás folyást észleltem. Reggel ügyelet, a megyeibe mentünk, ahol úgy beszélt velem az ügyeletes, mint a kutyával, mondván, nem ide tartozom, nincs fogadott orvosom. Alig vizsgált meg, be akart fektetni, de mondta, csak hétfőn csinálnak vizsgálatokat, addig semmit sem, hát így hazajöttem. A nővér még jól belémrúgott, hogy ha valami baj lesz, én leszek a hunyó! De még egy UH-t sem csináltak, hogy a babám jól van e! Majd hétfőn kellene visszamenni, de megmondta, hogy ha nem keresek orvost, senki sem fog velem foglalkozni!

Elmentem itthon is az ügyeletre, itt adtak gyógyszert, nem akartak befektetni, de UH-t nem csináltak! Vissza sem rendeltek, hogy na esetleg jövő héten valamelyik nap egy kontroll.


Mindkét ügyeleten tojtak rám és a babára magyarán szólva. Kicsit rossz érzés, hogy talán bent kellet volna maradnom a megyeiben, de minek, ha fogadott orvos híján rám sem bagóznak, és semmit sem csinálnak! Itthon pedig vár a 2 évesem, segít a család, feküdni tudok!


Annyira felháborodtam, Ti jártatok már hasonlóan?


(Még annyi, hogy az egyik helyem a méhszájam C3000, a másikon C2100, jó mi?)


2010. jún. 12. 15:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is kisvárosban lakom és szintén szorultam ügyeleti ellátásra az elején. Csütörtökön napon pozitívat teszteltem, szombat hajnalra bevéreztem. Felmentem az ambulanciára, ahol egy percig nem kételkedtek a szavamban. Megvizsgáltak, csinált a doki uh-ot. Írt föl magzatmegtartó gyógyszert(Utrogestan) és magne b6-ot illetve szigorú fekvésre ítélt, de haza engedett. Egy hét múlva kellett visszamennem ellenőrzésre, majd utána két hét múlva.

Szóval szerintem harcold ki hogy emberként bánjanak veled.Ne foglalkozz azzal kinek tetszik a viselkedésed és kinek nem, de mindenképpen követeld ki magadnak a rendes vizsgálatot és uh-ot, már csak azért is hogy megnyugodhass. Lehet, hogy nincs semmi nagy gond, viszont a terhesség alatt bármi féle vérzés illetve barnázás, nem természetes dolog. Csinálj balhét velük és menj vissza, vagy hívj fel egy normális dokit!

2010. jún. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja még az lemaradt, hogy a méhszáj értékemet nekem is két doki két féle képpen határozta meg. Az egyiknél alapból 2000es volt, aztán váltottam dokit nála végig 3000.

34 hetes vagyok

2010. jún. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszi, hétfőn első dolgom lesz, hogy felhívjam az orvost, aki szeretném, ha kezelésbe venne!
2010. jún. 12. 18:14
 14/18 anonim ***** válasza:

Én az 5.héten mentem be az ügyeletre. Faluban lakom, a közeli városba mentem. Mondanom sem kell hogy 5 hetesen még nem volt választott orvosom. Sok rosszat hallottam a közeli kórházól, de mivel elkezdtem barnázni nem volt más lehetőség menni kellett. Meglepetés ért: normálisan megvizsgált a doki, befektetett, másnap mentem uh-ra. Bennt voltam egy hétig, mielőtt hazaengedtek megint csináltak uh-ot. Sajnos 8 hetesen ismét visszakerültem, de akkor is normális bánásmódban részesültem. Így még a doki választás is könnyebb volt:-) Természetesen itt is volt olyan orvos aki kinyilvánította hogy nem szívesen foglalkozik velem, mivel nem vagyok a magánbetege.

Remélem pozitív tapasztalatokról fogsz legközelebb beszámolni, kívánom, hogy minden rendben legyen veled és a babáddal!

20h km

2010. jún. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-) Sok boldogságot!
2010. jún. 12. 19:06
 16/18 anonim ***** válasza:

Az én storim elég régi de még mindig felkavar...

2006 november 1. volt 10-11 hetes terhes voltam és elkezdtem vérezni, barnázni én kis naiv (első terhesség) mint az őrült be az ügyeletre. Ott 1 óra várakozás után előkerült a doki kézzel megvizsgált és megállapította hogy valóban vérzek és hogy feküdjek be.

Ottmaradtam mivel nov.1 volt senki nem csinált egy ultrahangot...

Másnap délután küldtek le az ultrahangba ahol megállapították hogy elhalt a baba és meg kell műteni.

Kérdeztem hogy mikor??? Mivel délután volt és már ettem csak másnap lehetett műteni.

Ha ezt nov. 1.- én megállapítják nem kell két napig feleslegesen a kórházban lennem.

Már mindegy ez volt elmúlt azóta van egy 17 hónapos fiam és most várjuk a kistesót (20 hetes)

Másik kórházba mentem és kerestem egy jó orvost. Soha nem megyek arra az ügyeletre többet.

2010. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én egy szombati napon kerültem kórházban egy nagyvárosban,és engem se uh-ztak meg,mert nem volt hozzá ember/aki csinálhatta volna/a nőgyógyász ügyeletes megvizsgált,de nem mindenki uh-hat.Szóval tény,h. bunkók voltak veled,de az uh. lehet nem azért maradt el.Kitartás!
2010. jún. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

21:32-es! Sajnálom, ami történt! Kicsit rossz, hogy ellenszegültem, de ha nem csinálnak velem semmit (mert hogy egyelőre ott nincs fogadott orvosom), minek maradjak.


Egyébként itt tudtak volna UH-ni, mert az első babámmal a 18. héten véreztem (szilveszterkor!!!!), volt orvosom!, és bár ő nem jött be, csak ha baj lett volna, és lám lám az ügyeletes (fiatal orvos!) meg tudott UH-ni! Hiszen azért egy megyeiben nehogy már senki se értsen hozzá! :-) Kaptam egy csomó magnézium infúziót, amiről itt most szó sem esett! Nem akarásnak nyögés a vége!

Mindenkinek köszi a választ és sok boldogságot a babákhoz!

2010. jún. 13. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!