Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig lehet terhesen gyárban...

Meddig lehet terhesen gyárban dolgozni több műszakban?

Figyelt kérdés
Most derült ki,hogy babánk lesz,még csak 5 hetes terhes vagyok. Orvoshoz még korai lenne elmenni, családnak is csak 12.hét után szeretnénk bejelenteni,de félek,hogy a fizikai munkától valami bajunk lesz. Párom szerint még kb 2hónapot dolgoznom kellene.
2018. máj. 3. 04:33
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Ameddig bírod. De mondjuk én terhesen nem emelgetnék és nem dolgoznék vegyi és egyéb mérgező anyagokkal.
2018. máj. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Az egyik barátnőm is egy gyárban dolgozott mikor terhes lett, bár ez hústermékeket gyártó vállalat ahol repkednek a mínuszok is, és három műszak is van, a doki automatikusan kiírta táppénzre már a 6-7 héttől.


Attól függ milyen helyen vagy. Az általam említett gyártól én is eljönnék, de ismerek egy másik gyárat ahol normál a hőmérséklet is és ülve is kell dolgozni, ott már maradnék tovább is, amíg úgy érzem hogy jól érzem magam :)

2018. máj. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Ez a munkahelytől, a munkától és a te fizikai állapotodtól függ. Ha nem -kéhez fizikai munka, semmi gond nincs vele, éjszakai műszakba pedig kismama nem osztható be. Mondjuk ez utobbihoz elengedhetetlen, hogy tudasd a terhességet a munkáltatóval. A párod gondolom azert is szeretne, hogy minél tovább dolgozz, mert a táppénzed a munkabéred 50-60%a lesz csak.
2018. máj. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy csak fél éve dolgozom itt. És úgy tudom,hogy akkor max ennyit is lehetnék táppénzen. Álló munka,12órázni is kell és éjszaka is,szóval eléggé megterhelő. De amég nincs róla papírom,hogy babát várok,nem mondhatom,hogy én mostantól nem emelek nehezet,mert nincs kedvem. Papír nélkül meg nem szeretném bejelenteni.
2018. máj. 3. 08:19
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Onnantól, hogy bejelented, se 12 óráznod nem kell, se folyamatos államunkat végezni, se éjszakázni. Amint a nőgyógyász látja a szívverést, ad egy papirt, amivel a terhességet igazolja - ha kéred. De táppénzre nem kell menni, ha nincs gond a terhesseggel: a munkáltató könnyített munkát kell higy adjon. Ha nem tud ilyet, akkor nem kell dolgoznod tovább, de a béredet kapnod kell
2018. máj. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az egyik nagy játékgyárban dolgoztam 4 hónapos terhes korig. Addig bírtam állni. Könnyített meló volt onnantól,hogy szóltam a terhességről. Bár az csak 8 órás műszak. Szerencsém volt,mert többen is terhesek lettek,külön terhes cellát csináltak :)
2018. máj. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!