Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan jelentsem be a főnökömn...

Hogyan jelentsem be a főnökömnek, hogy babát várok?

Figyelt kérdés
Még csak pozitív teszt van,korai lenne orvoshoz menni,viszont fizikai munkát végzek,és nem szívesen dolgozok így.
2018. máj. 4. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a fizika munka jelen esetben mit jelent, de általában a 12. hetet megvárják, mert akkor már kevésbé esélyes a vetélés.

Ha nagyon olyan übernehéz a fizikai munka, hogy pl. egész nap ládákat emelgesz, akkor a 6-7. héten, amikor a doki megállapítja az uh-n, hogy él és dobog a szíve, akkor ővele konzultálnám meg a lehetőségeket, hogy mikor mire tud felvenni. Így is a lehető legkésőbb próbálnám bejelenteni.

2018. máj. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek, nem kedv kérdése. Táppénzt nem adnak egy pozitív tesztre.
2018. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A dokinak mond, hogy milyen munkát végzel és majd ő mond rá tanácsot, hogy ezt a munkahelyen miképp kezeljétek. A legtöbb esetben ilyenkor a munkavállaló más feladatot kap és a fizikai részét átvállalja más.

Ha utána olvasol itt, nagyon sokan ilyen sztorit írtak le.


Amúgy valóban korai. Ezt a doki dönti el és az ő aláírása kell ahhoz, hogy ez hivatalos legyen.

2018. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem lesz semmi baja attól, hogy fizikai munkát végzel, volt kolléganőm egészen a 6. hónapos koráig dolgozott a mekiben a pultban szaladgált. Én a helyedben minél előbb szólnék azért, hogy tudjanak róla.
2018. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A mekiben a pult mögött szaladgálást meg egy gyárban több műszakban sor mellett állást,emelgetést nem hiszem,h össze lehet hasonlítani... És talán épp azért nem akarok a 12. hétig várni,nehogy emiatt elvetéljek.
2018. máj. 4. 12:01
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

En anno egy multinal dolgoztam. Raklapokat huzogattunk, persze nem uresen, pakoltunk, majd meg szakadtunk Minden csak nem noi munka volt...

Pozitiv tesztnel elmentem a haziorvoshoz. Mondtam mi a helyzet. Egybol kiirt reumatikus panasszal 2 hetre. Aztan ahogy a nogyogyasz megallapitotta az elo terhesseget,9-es koddal folytatodott tovabb a tappenz. Ekkor szoltam a felettesemnek, hogy sorry-bocsi, jon a baba aztan relax van.

2018. máj. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem mindenképp kérd ki az orvosod tanácsát. Egy héttel a pozitív teszt után már azért látszik a petezsák, elmehetsz orvoshoz.

Én nem gondolnám, hogy emiatt elvetélnél, bár nem ismerem az előzményeidet, szóval lehet, hogy van alapja a félelmednek.

Ha nagyon aggódsz, akkor amíg nem mész orvoshoz, menj szabira.

2018. máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is 4 műszakban gyàrban dolgoztam, láda emelgetès, irtó nagy zaj, veszélyes anyagok..

A háziorvos kérdezett rá a 4. hónapban, hogy nem akarok-e táppénzre menni, a nőgyógyászt és a főnököket nem érdekelték, hogy nem a legideàlisabban a körülmények egy kismamának.

Nálunk akinek határozatlan idejű szerződése volt azonnal elment táppénzre, mi, akiknek határozott volt muszáj volt dolgozni, ha gyedet akartunk.. volt, aki a 7. hónapig maradt!

Én úgy mondtam el, hogy nem tudtam összeírni a szabadságokat, mert kisbabát várok és nem tudom mikor lesz rá szükség

2018. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!