Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valamilyen veszélye a...

Van valamilyen veszélye a kézi mehszaj vizsgálatnak a 31. héten?

Figyelt kérdés

Múlt hét pénteken és szombaton séta után fajdogalt az alhasam tompán,mintha meg akart volna jönni, amikor rosszul mozdultam erős nyilalast is éreztem, mintha nyúlna a szalag. Nagyon megijedtem, attól félek, nehogy a mehszaj kezdjen kinyilni, tegnap nem volt panaszom, holnap mehetnek orvossal megvizsgaltatni magam, de attól félek, ha kézzel megvizsgal, nehogy tényleg baj legyen, ha most nincs is. Valós a félelmem, vagy menjek el, nézessem meg? Nagyon tanácstalan vagyok.


31 hkm


2018. máj. 14. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
A nödokid nem csinál olyat, amiből baj lehet.
2018. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azèrt olyan kõnnyen nem nyílik ki...

Házaséletet se élsz vagy mi ez a félelem??

2018. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2018. máj. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fent volt egy arabin pesszárium nevű eszköz, mert harmas ikrekkel voltam terhes. Egy korábbi heg miatt nagyjából hetente igazítani kellett rajta. Óvatosan csinálta az orvosom, de azért erő is kellett hozza, de semmi gondot nem okozott, nem görcsöltem utána és nem is nyíltam. 35 hetesen szültem programozottan. Jobb tudni, ha baj van és esetleg kell visszatartó infúzió vagy tüdőérlő. Egyébként sok orvos már hüvelyi uh-val nézi a mehszajat, mert úgy lehet látni, ha tölcséresedik, azaz a belső nyílik. Nekem is azzal ellenőrizték, mert kézi vizsgálattal csak a külsőt tudják kitapogatni.
2018. máj. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak igaza van. Én csak ikrekkel voltam terhes (2 baba), és nekem az orvosom kizárólag hüvelyi Uh-val nézett méhszájat az egész terhesség alatt. Nyilván azért, hogy nehogy kinyíljon a méhszáj idő előtt. (Egyetlenegy kézi méhszájvizsgálatom volt az egész terhesség alatt, amikor már elfolyt a magzatvíz és készítettek elő császármetszésre 36+1 hetesen).
2018. máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt nem említettem, hogy ma reggel kevés vízszerű folyásom is volt, tényleg nem tudom, megnézessem-e, érdemes ezért elmenni? Első baba, ezért vagyok ilyen tanácstalan.
2018. máj. 14. 09:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nézesd meg, hogy megnyugodj. Nyilván nem fog durván megvizsgálni, ha azt mondod, fájdalmaid vannak.
2018. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"A nödokid nem csinál olyat, amiből baj lehet."

Mást sem csinálnak...

Nem mondom, hogy gond van és ijesztgetni sem szeretnék senkit. De azért azzal tisztában kell lennie midnen felnőtt embernek, hogy a vizsgálatok, legyen akármilyen, soha nem kockázatmentesek!

2018. máj. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét terhességemnél még a 20. hét előtt kinyílt (belülről, tölcsérszerűen) a méhszájam; és nem éreztem belőle semmit!

Normál esetben a kézi vizsgálat miatt nem fog kinyílni; a nem 'normál esetet' meg így veszik észre. Mondjuk tényleg uh-os méréssel teljes, és pontos a kép, így az a legjobb.

Engem most is össze kellett varrni, úgyhogy már nem vizsgálnak kézzel, csak UH van. Akinek ilyen hajlama -méhnyak elégtelensége - van, annak nem jó a sok hüvelyi vizsgálat. Viszont az nem a 31. héten kezdődik, hanem sokkal előbb. Egyéb esetekben nem gond. Ha nekem nem lenne ilyen problémám, akkor az orvosom 3 hetente vizsgálna, mert így szokta alapjáraton.

Szóval menj el nyugodtan, és ne félj! Gondot nem fog okozni, ha nincs; ha meg van, akkor időben fényt derítenek rá!

2018. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én orvosom mindnen alkalommal csinált kézi vizsgálatot is, eszembe sem jutott, hogy bármi baj lehet belőle
2018. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!