Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg akkora kérés? Kismamák...

Tényleg akkora kérés? Kismamák, ti hogy kezelitek az ilyet, én vagyok igazságtalan?

Figyelt kérdés
A terhességem miatt már nem dolgozom, így a hét nagy részében egyedül vagyok itthon, a férjem dolgozik. A hétvégék lennének azok a napok, amiket tartalmasan együtt tudnánk tölteni, de ő akkor is van, hogy szervez magának programot, olyat, amin én nem tudok részt venni, aminek az eredménye, hogy megint csak egyedül maradok itthon. Hétköznap megértem, dolgozni kell, ha hazajön, nem azt várom el, hogy engem szórakoztasson, de igenis igényelném a minőségi időt, amit együtt töltünk, főleg így hétvégén. Önző vagyok, amiért így gondolkodom?
2018. máj. 26. 11:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

Egyensúly



Hétköznap munka melett nem tud hobbizni(nem tjdo. Mi az ami en nem tudsz részt venni)

Lha azt várod, hogy mindig veled legyen a szabadidejében, az igen, nagy elvárás..

Terhesen, nem terhesen, gyerekkel és anélkül is.


A hangsúly az egyensúlyon van..

Mi lesz veled ezentúl amikor még a gyerek gondozása is a "nyakdbaszakad"?


Tehát, ha egész het pvégén mindig egyedül hagy, az is baj..


Viszobt azon a hétvegén, amikor teljesen a hobbijábp al akar foglalkozni, akkor az a minimum, hogy hétköznap is töltötök együtt minőségi időt.


Pl nekünk ebből ilyenkor nem sok van.. Mert igaz, hogy en is a végét járom, de még dolgozom.

7kor megyünk 7után érünk haza munkából.

De este attól még vagy egy film, vagy kiülünk egy limonádéval ő egy borral, sörrel beszélgetni a kertbe..

Vagy hazafele fagyizni megyünk.. Vagy megállunk útközben kiülünk valahova ( Dobogőkő nekünk kis kerülő vagy a Dunaparton összecsípetjük magunkat a szúnyogokkal)

Ilyenkor hétvégén kb nem fogom látni se..

"Mindenőrásként, meg kosmamaként amúgy sem megyek vele motorozni...stb


Tehát egYensúly.



Ne várj túl sokat se, csak mert nem találod fel magad, de beszélgess vele, hogy ennél neked több közös időre van igényed!


36 hkm

2018. máj. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

Ui


Az, hogy igazsagtalan vagy-e

Vagy önző, ennyiből nehéz leszűrni


11.

2018. máj. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
22%
Lehet, hogy hisztis vagy és nen tud elviselni, vagy rájött, hogy ezek az utolsó hetek amíg èlvezheti a szabadságot, utàna úgyis bszva van majd' 20 éve
2018. máj. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%
Ne haragudj, de ha már most ilyen a férjed lesznek gondok miután meglesz a baba...
2018. máj. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondtad mar neki, hogy szeretned legalabb a hetvege egy reszet vele tolteni? Vagy ha ketnapos program, akkor mondjuk minden 2. vagy 3. hetveget? Ha megszuletik a baba, akkor is megy majd minden hetvegen a hobbijanak elni?
2018. máj. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből sajnos nem lehet “igazságot tenni”. Ha minden hétvégen csinál magának egy délutáni/pár órás/esti haverokos programot például az simán belefér. Nagy változás elött áll Ő is és amúgy is szüksége van rá. Szerintem ebben semmi rossz nincsen. Ha minden hétvégén mindkét napot egymás nélkül töltitek nyilván az nem normális terhesség nélkül se. Ha sokat jár el akkor Ő lehetne figyelmesebb, de Te is. Te otthon vagy, hiába nem dolgozol már Ő igen és Neki nem lett több ideje. Ha bánt ez az egész viszont beszélj Vele. Ne halmozódjanak fel ezek, mert a szülés utáni időszak amúgy is megterhelő lehet egy kapcsolatnak, ha például sírós lesz a baba, amit nem lehet kiszámítani.
2018. máj. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nezd. Egy ferfi nem erti ezy az elehen, hogy nekunk milyen. Onekik majd a szulesnel jon meg az apai oszton. Lehet, bepanikolt es ki akarja elvezni az utolso szabad honapokat. Parom is igy volt. En idegrohamot kaptam, hogy allandoan hurcibalt a szabadnapjain a kocsmaba a regi falujanal. De aztan elmult. Azota munkamanias es minden nap itthon van velunk 😄
2018. máj. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ja es sose volt reszeg, csak a haverokkal beszelgettek, biliardoztak egy korso sornel. En meg a pultos lanyokkal beszelgettem.
2018. máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#16-os vagyok. Az én Férjem is azon a nyáron, amikor még utoljára volt “szabad” egyfolytában pecázni járt. Amikor volt kedvem mentem Vele, de tudtam, hogy szüksége van az egyedüllétre is. Se elötte, se azóta nem volt 1-2 alkalomnál többször. Ők nem érzik mozogni a babát, nem tudják még milyen. Most 1,5 éves a kislányunk, halál szerelmes Belé, már jön a Tesó is, mert rájött, hogy minél hamarabb szeretne újra Apa lenni. A pecázás most is visszatért az életünkbe:). Októberbe születik a kicsi, szerintem most megint felkészül:).
2018. máj. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!