Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy kezdődik/hogy imdul be...

Hogy kezdődik/hogy imdul be természetesen a szülés vagy vajúdás?

Figyelt kérdés

Bar második gyermekemet varom az elsőt sajnos inditani kellett veseproblémák miatt.

Még 11 hetes vagyok de már aggódok és izgatott is vagyok egyben hogy honnan fogom tudni hogy ez mar az?

Vagy hogy mikor érdemes a kórházba mennem?



Előre is köszönöm ha leírjátok.


2018. máj. 30. 05:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem este az ágyban elöntött a magzatvíz egy pillanat alatt, úszott minden, így egyértelmű volt, hogy elindult a szülés.

Rá egy órára már a kórházban voltunk (orvosom mondta rögtön menjünk be), 14 óra alatt lett meg a kislányom.

2018. máj. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is úgy indult, hogy elfolyt a magzatvíz. Rá fél órával jött az első összehúzódás. Aztán abba se hagyta. Hidd el, észre fogod venni. 🤣

Szerencsém volt, 3 órával később meg is lett a fiunk.

2018. máj. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkettő fájásokkal indult. Az első gyenge rendszertelen fájással, amik lassan erősődtek és sűrűsödnek. Éjjel 10 fele már fájt, 5-7 percesek voltak. A nap többször zuhanyoztam, többször mentem sétálni (izgultam...) és ilyenkor mindig csak erősödtek, szóval én már csak a rendszeres 5 percesekre vártam.


2. babával volt pár keményedés kerek 10 percenként amire kipattantam az ágyból éjjel 11-kor, lett is rögtön 7-8 perces. Rendszeres 5 percessel akartam indulni csak készülés közben elfolyt a magzatvíz, hát nem sok időt töltöttem bent a szülőszobán.


Szóval feltűnik időben. :D

2018. máj. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 perces fájásokkal indult, éjjel ébredtem fel rá olyan 3/4 egy fele. Akkor indultunk a kórházba mikor sűrüsödtek a fájások olyan 5-6 percre, három körül értünk be, 10 után egy picivel született a fiam. Első baba volt nekem is, én is féltem, hogy majd nem tudom mikor indul be, de szerintem összetéveszthetetlen bármivel 😊. Ha nem tudsz/akarsz stopperezgetni van fájás és magzatmozgás számláló alkalmazás, a vége fele nekem hasznos volt.
2018. máj. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem ùgy indult, hogy èjjel elfolyt a magzatvìz ès nem sokkal kèsőbb egyre erősödő ès sűrűbb fàjàsaim voltak. Èn is mindig ezem gondolkoztam, hogy honnan fogom tudni, főleg mert elèg sok jòslò fàjàsom volt előtte ès izgultam, hogy majd nem tudom megkülönböztetni. "Sajnos" nagyon is lehetett èrezni a különbsèget, nem volt kèrdès, hogy a pici ràunt bent :D Biztosan tudni fogod!

2018. máj. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem derékfájással és rendszertelen fájásokkal indult,ami az első 24 órában fél óránként volt csak,aztán a második nap már 10-12 percenként jöttek,sehogy sem akart csökkeni az intervallum 2 fájás között.Bementünk a kórházba,de ott azt mondták várjuk ki,mi lesz a vége.A 43.órában már nagyon szenvedtem,utána viszont mintha elvágták volna.2 órával később elfolyt a magzatvíz,és 1 órán belül eljutottunk az 1 perces fájásokig.
2018. máj. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek hogy leirta.:) aranyosak vagytok.
2018. máj. 30. 08:44
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem a vizsgálóasztalon amnioszkópia közben folyt el a magzatvíz, amiből én semmit sem vettem észre, csak a doki mondta, hogy folyik a víz. A fájások majd csak 10 órával ezután indultak be, addig semmi sem történt, csak feküdtem a vajúdóban. Az első fájástól számítva 3 óra alatt született meg a fiam, összesen az egész 13 óra volt.
2018. máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem is pont úgy történt, mint az első válaszolónak.
2018. máj. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudni fogod:) nekem a második éjjel indult, és csak úgy akartam éjjel rokont ugrasztani a nagytesóhoz, ha tuti biztos szülök. Amikor már a földön fetrengtem, mondtam hogy lehet menni kéne:))
2018. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!