Terhességi diéta?

Figyelt kérdés
22 hetes kismama vagyok, vasárnap reggel szomorúan tapsztaltam, hogy 8/9 kilót híztam. Nem eszek sokat és tényleg nem tudom hol van ez a 10 kiló. Előző terhességemnél 25 kilót híztam, de akkor zabáltam. Ennek ellenére 1 héttel szülés után már csak 4 kiló volt rajtam, szóval valószínüleg vizesedtem. Hétfőn elkezdtem egy 180 grammos diétát. Eddig stagnál a súlyom. Szerintetek ezzel le fogom lassítani a hízást? Lehet, hogy most is vizesedek? Előzőleg cipők, gyűrűk jók voltak rám, bokám se volt vizes, de mivel 1 hét alatt veszítettem 21 kilót (szüléssel együtt) nyilván vizes voltam.

2018. jún. 1. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy a hizasod lelassul-e inkabb attol fugg, hogy mennyi kaloriat viszel be. Jo dolog a ch szamolas, de inkabb akkor, ha pl diabetesz miatt azt kell kordaban tartani.

De ha pl zsirbol/feherjebol pedig tobbet viszel be, akkor hiaba lesz kevesebb a ch, a kaloria marad, nem fog megallni a hizas.

Szoval ha mar ugyis merlegelsz a ch miatt, akkor par napig erdekessegkeppen ird a kaloriat is es akkor megtudod, hogy az sok, vagy pont jo.


Ha a vizesedesre gondolsz, akkor az latszik is a labadon, ujjaidon es erdemes tenni ellene.

Probalj meg tobb vizet inni, mozogni, nagyokat setalni, vagy tornazni kicsit, illetve a bevitt sot csokkenteni (de nem drasztikusan, mert valamennyi kell).

Hatha ez segit magan a vizesedesen.

2018. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kalória-tápanyag bevitelhez értek, számolom is nagyjából, nem viszek be többet, mint kellen. Azért gondolok a vizesedésre, mert ahogy írtam első babánál is vizes voltam (mert nem mehet le 1 hét 21 kiló gyerekkel együtt sem), mégse volt vizes se a kezem, se a lábam, se a bokám. Azt hittem ennyit híztam, de végul kiderült, hogy nem.
2018. jún. 1. 21:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Tornázni sajna nem tornázhatok, de reggel 8-tól este 7-ig nagyjából a kislányommal sétalunk, vásárolunk, játszóterezünk, szóval mozgok. Tudom, hogy ez nem sport, de sajnos attól el vagyok tiltva.
2018. jún. 1. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha az ujjaddal megnyomod a bőröd, akkor fehéredik, ha vizesedsz. De tapintásra is olyan furcsa már. Még ha nem is feltűnő szemre.

Egyébként hogy jöttek fel a kilók? Apránként vagy egyszerre? Utóbbi esetben valószínű víz, nekem volt, hogy 3 hét alatt 5 kg jött fel. A gyűrűm mondjuk nagyon feszült az ujjamon, meg a zokni gumija elég szép nyomot hagyott a bokámon. (Persze nem 30 fok volt..) Ezelőtt is volt egy megmagyarázhatatlan időszak, amikor 1 hét alatt feljött 3 kg, és nem is láttam vizesnek semmimet, pedig csak víz lehetett, 3 kg azért irreális. Nem sokkal ezután volt az 5 kilós, ami már látszott azért.

2018. jún. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nehéz megállapítani. Feküdtem 3 hetet, akkor 4 kiló jött fel, a többi fokozatosan. Dokim előzőleg is folyamatosan nyomogattam a vádlimat, bokámat és nem voltam vizes. De amit már kétszer leírtam biztosan az voltam. Most sincs jele, de nagyon remélem, hogy nem vagyok az. A diétától egy kisebb csodát várok...
2018. jún. 1. 21:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Valószínű eloszlott annyi víz mindenhol akkor. Csak ezt így senki se tudja akkor megmondani, hogy most ennél a babánál víz vagy zsír. Ha meg nem hízol, hanem vizesedsz, bármilyen diéta mellett feljönnek a kilók. Bár sok folyadék és sószegény étrend elvileg jó. A sok cukorfogyasztás is ronthat a vizesedésen, szóval ilyen szempontból hasznodra válhat még.
2018. jún. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. Ha betartom a diétát ez pár hét alatt ki is fog derülni:).


Várok még tapasztalatokat, hátha valakinek még van!

2018. jún. 2. 05:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!