Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én sem tudom minek higgyek és...

Én sem tudom minek higgyek és hogy gondoljak a kicsikémre aki a pocakomban lakik- fiú vagy lány?

Figyelt kérdés
a 16. héten voltunk dimenziós uh-on 99%ban fiút látott aki csinálta, utána a 20. heti uh-n is úgy nézett ki. viszont a 28. hét óta nem tudják megmondani, csak azt ha ilyen sokáig nem mutatja meg magát valószinű lány, nem látnak semmit. iszonyatosan beleéltük magukat mindketten a párommal h fiú és az egész család meg baráti társaság- mindenki Balázsnak szólitja, és most teljesen el vagyunk bizonytalanodva h mi lesz főleg h itt vagyoka 38. hétben már megvan mindene a kicsikémnek- minden tiszta fiús és most nem tudjuk h mi lesz valójában.
2008. okt. 31. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Ne idegesítsd magad emiatt, gondolj rá úgy, hogy ő a ti közös babátok, függetlenül attól, hogy fiú vagy lány. Most őszintén, mi történne, ha esetleg lány lenne? Gondolod, hogy hosszú 9 hónap után és egy fájdalmas vajúdás után nem lennél ugyanolyan leírhatatlanul boldog, ha azt mondanák, hogy kislány? Gondolod, hogy egy hét elteltével, vagy valaha az életben eszedbe jutna, hogy "Istenem, miért nem lett inkább fiú?"???

Szerintem nem.

De ez a lelki része.

Gyakorlatilag azt kell mondjam, hogy teljesen feleslegesen pánikolsz. Ha jól értem, akkor letisztázva az a helyzet, hogy kétszer mondták szinte biztosra, hogy fiú és nulla alkalommal, hogy lány. A lány oldalon csak egy babonának nevezhető nemtommi szól, mi szerint ha szégyellős, akkor lehet, hogy lány. Ez tulajdonképpen egyenlő a nullával, legalábbis az én szememben, semmi alapja nincs.

Nyugodj meg és inkább gondolj arra, hogy hamarosan a kezedben lesz a babád. Én is szülés előtt vagyok, nekünk is kétszer fiút mondtak, mi is nevén szólítjuk azóta, de hogy őszinte legyek nekem egyáltalán nem azon jár az eszem, hogy szülés után a kezembe adják a fiamat, hanem azon, hogy szülés után a kezünkben lesz a mi kisbabánk. Néha eszembe jut, hogy talán lány is lehet, így lánynevet is választottunk. Ennyi.

Bár nekünk még csak első baba, lehet, hogy ha már lenne három lányom és ez lenne a negyedik terhességem, akkor görcsösen pánikolnék én is amiatt, hogy fiú legyen végre. Te esetleg ilyen helyzetben vagy? Hányadik baba?

Könnyű szülést!

2008. okt. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezért nem kell csak rózsaszín vagy csak kék cuccokat vásárolgatni. Mostmár nem tudsz mitcsinálni.

Nekem az elejétől kedzve azt mondják kislány, mégis úgy vásárolgattunk hogy fiúnak, lánynak is jó lesz a babakocsi meg minden ruhája, minden apróság. 1-2 lányos cucc van és ennyi, azokat is inkább kaptuk mikor mondtuk hogy nagy valószínűséggel lány lesz.

100% csak akkor lesz ha megszületik. Kétesélyes a dolog végig hiába mondanak ezt vagy azt, én már hallottam érdekességeket.

Nálunk van fiú név lány név is, Pocaklakó és egyéb ilyen kis személyre szóló nevei vannak már, de úgy állunk hozzá hogy kitudja mi lesz. Mi hétfőn leszünk 38 hetesek de tőlem ha megkérdezik mi lesz csak annyit mondok hogy elvileg kislány, de majd kiderül.:)

Ne úgy gondolj a születendő gyerekedre hogy kislány vagy kisfiú, hanem hogy Ő lesz életed eddigi legszebb ajándéka, a gyereked aki mindegy milyen lesz te így-is úgyis szeretni fogod! Bár így hogy végig fiúnak gondoltátok biztos nehezebb, de próbálj barátkozni a gondolattal hogy még lány is lehet.

2008. okt. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mi többek között ezért nem szerettük volna tudni, hogy mi lakik a pocakban. A lényeg, hogy ne keseredj el! A ti gyereketek, ugyanúgy fogjátok szeretni, ha fiú, ha lány. Másrészt viszont, az, hogy nem mutatja, még nem jelenti azt, hogy csajszi. Azt meg, hogy minden fiús meg lehet oldani, csak fantázia kérdése: rávasalható csajos motívum a ruhákra, a bútorokra meg esetleg öntapadós matrica... Bár nem hiszem, hogy az első pár hétben ez lesz a legnagyobb problémád :)

Üdv.

2008. okt. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

És ha fiús minden? Szerintem a babának teljesen mindegy hogy milyen színű ruhát adsz rá, úgyis gyorsan kinövi. Ezen ne keseregj! Én speciel nem tudom hogy mi lesz, fiú vagy lány, de kisruhákból már sokat vásároltam, csak rózsaszínű ruhákat nem vettem. A babakocsit is megvettük, az is sötét színű, mert szerintem az praktikusabb.

Fel a fejjel, úgyis hamarosan kiderül :)


Könnyű szülést!

2008. okt. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
első babánk lesz és mivel az első uh-n 16 hetesen 99%ban fiút mondtak ezért éltük bele nagyon magukat és a 20. on is látszott a kukac, és mert mindketten nagyon kisfiúra vágytunk. semmi nincs ha kislány lesz a lényeg h egészséges legyen, és minden rendben legyen és könnyen megszülessen, és végre a kezemben tarthassam szeretni fogjuk őt is nagyon csak szegénykémet hónapokon keresztül Balázsnak szólítottuk, és mindig úgy gondoltunk rá mint kisfiúra, még most is hogy már elbizonytalanitottak minket a 28. hét óta nem mutatja megát, nem látnak semmit kilógni és valószinü akkor lány! nagyon beleéltük magunkat ennyi az egész de mostmár megpróbálok nem ezen stresszelni, mert szegénykém már nem tudom mit gndol odabent!
2008. okt. 31. 12:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia,mi ugy jártunk,hogy a pici nem akarta egyszersem megmutatni magát,már mindenki azt mondta,hogy akkor biztos lány lesz,meg a családba is csak lányok születnek,igy kifestetük a szobát babarózsaszinre,erre a héten megtudtam,hogy kisfiú,100% ra mondta a doki!Én nagyon örültem neki mivel én fiút akartam!A szobát viszont már nem festem át!
2008. okt. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát mi sem fogjuk ott megbojgatni újra az egész mindenséget, egy ideig kék lesz az biztos ha lány lesz
2008. okt. 31. 15:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 99%-ra fiút gondolnék, miután 2x is annyira mondták......
2010. aug. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!