Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félek a szüléstől. Mit tehetné...

Félek a szüléstől. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már rég óta szerettünk volna babát a párommal és nemrég összejött. Szeptberben fogok szülni de nagyon beparáztam félek. Alapból a szüléstől, másrészt pedig magától a gyerekneveléstől. Mit tehetnék? Mert szeretném ha ez nem lenne... Menjek pszichológushoz? Ha fontos 27/N

2018. jún. 6. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Én csak a szülstől félek. De vannak tanfolyamok, én menni fogok hátha segít. Ingyen van.
2018. jún. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oh értem köszi 😅
2018. jún. 6. 20:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is féltem, sőt szorongtam tőle, nekem erős orvosfóbia társul hozzá, félek kiszolgáltatott helyzetektől, meg féltem persze a fájdalomtól, féltem a műtéttől is.

Végén viszont már nagyon vártam hogy megszülessen mikor negyed óra alatt tettem meg 2 perces utat miközben úgy mentem mint egy pingvin akkora fájdalommal és nehézséggel járt .

Végül sürgősségi császár lett, ami pozitív élményként maradt meg, gyerekneveléstől nem féltem viszont, pedig az sokkal félelmetesebb volt pedig utólag mint maga a császár :D

2018. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát èn mindenórás vagyok a második kisfiammal mègis fèlek 😂

A szülèsen túl leszel, a gyereknevelés meg jön majd nyugi.

2018. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tufom közhely de baba még nem maradt bent ki fog jönni.

Menj el szülôszoba látogatásra beszélgess a szülésznővel erről.

Amúgy mindenki fél hidd el. De a terhesség végénèl mikor már menni nem tudsz sehogy nem lesz jó itt nyom ott nyom a baba már talán várni is fogod.

Hidd el eljön azaz idő amikor még tesót is szülsz ennek a babának.

2018. jún. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én meg valahogy nem félek, egyáltalán.

Volt már egy ikervetélésem 21. héten. Tudom, milyen vajúdni, tudom, milyen tágulni... De a legrettenetesebb az volt, hogy nem volt happy end... Rájuk dobtak egy lepedőt, és elvitték tőlem őket. Sohasem láthattam, kik mocorogtak odabent...

Ennél félelmetesebb és rosszabb már nem történhet velem egy szülőszobán. Pár hét, és végre én is megtudhatom milyen nem hiába szenvedni :)

2018. jún. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok 😊😉. Utolsó nagyon sajnálom 😔
2018. jún. 6. 23:24
 8/10 anonim ***** válasza:

6.! Csodállak, hogy ezt egyáltalán így le tudod írni. 21 hetes babák... Ez kemény lehetett lelkileg.


Kérdező! Amikor már oda jutsz, hogy csak azzal leszel elfoglalva, mit hogyan csinálj, már nem fogsz félni. Előtte én is be voltam ijedve, de amikor dolgozni kell, hogy világra jöjjön, eszedbe sem fog jutni félni.

(Kétszeres anyuka)

2018. jún. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi 😊
2018. jún. 7. 07:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Rettegtem a szüléstől, most ismét terhes vagyok és megint félek:). Végig ha eszembe jutott a szülés gyomorgörcsöm lett és most is az van. Ugyanakkor ha egy szülésre lehet ilyet mondani tökéletes volt, bízom benne, hogy a fájdalom ellenére most is az lesz. Segíteni sajnos nem tudok, de nem vagy egyedül. Mindenki mondta, hogy alig fogom várni a végét és a szülést. 41.héten szültem, utolsó pillanatig semmi bajom nem volt, aznap még dolgoztam is (magánba, gyógytornász vagyok). Kitartás, az a néhány óra szenvedés megéri, mert egy csoda kezdődik utána:), nekem ez az egyetlen dolog, ami picit segít a félelmemen.
2018. jún. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!