Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire lett rossz a genetika...

Mennyire lett rossz a genetikai ultrahang eredményem?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok és Down-ra 1:668 lett a kockázat a 12 hetes genetikai ultrahangon, ami közepes kockázatú. Viszont ezen az oldalon olvastam, hogy a korombeliek többségének sokkal jobb eredményük lett >1:1500.


Az eredmény ez lett:

CRL (ülomagasság): 59,00 mmmm

NT (nyakiredo): 1,00 mmm


DV (ductus ven.): 1,34 Pl


Elvileg ez normális, de nem tudom akkor mi vihette le az eredményt? Azt nézik, hogy van-e valakinek vmilyen betegsége?



2018. jún. 7. 18:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták utólag, hogy ezeket számokkal mérve nem lehet figyelembe venni, csak feltételezések, hogy ronthatnak az eredményen. Az epilepszia nem hormonális betegség, az nem is befolyásolja az eredményt.
2018. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem izgulnék a helyedben, ez egy kockázatbecslés, a legtöbb labor az anya életkorral súlyoz. Lényeg a nyakiredő és az orrcsont megléte.
2018. jún. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tovább fog küldeni az orvos és el is kell menni. Ez nem játék, az UH önmagában nem elég.
2018. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező!Te vagy akinek megadtam a genetikus telefonszámát?Ha igen miért itt keresed a választ?Szerinted laikusok fogják megmondani mennyire rossz ez az eredmény?
2018. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az epilepsziának semmi köze a végeredményhez egyébként.
2018. jún. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%

Ez kombinalt teszt volt, ugye? Tehat vervetel is volt?

Annak az eredmenyeit megadnad?

Papp-A es B-hcg.

A korod alapban lehuzza az eredmenyt, de az nt ertekes jo lett, irrcsont is van, ez szuper.

Valoszinu, hogy a hormonszintek nem lettek kimagasloan “idealisak”, azert nem csokkentette meg jobban az eredmenyt.

Pl down-os terhessegnel a papp-a alacsonyabb, mikozben a b-hcg magasabb, mint a nem down-is terhessegnel. Ez megfogyelesre, statisztikakra epul.

De mas tenyezok is befolyasolhatjak ezeket az ertekeket.

Pl a testsulytol is sok fugg, altalaban ezt kerni is szoktak, hogy pontosan legyen megadva.

En egy honapja voltam es vagy 2x kerdeztek meg a vervetel elott, hogy dohanyoztam-e az elmult napokban. Masodjara mar rendesen rosszul esett a feltetelezes is, nem ertettem, hogy miert kerdezgetik. Igy rakerdeztem es mondtak, hogy azert fontos, mert pl a dohanyzas a b-hcg szintjet megemeli, emiatt dohanyosoknal gyakori a fals pozitiv eredmeny. Es azt mondta a doki, hogy eleg ehhez par szal is a vizsgalat elotti napokban.


Ne erts felre, nem dohanyzassal vadollak, csak mint latod a hormoneresmenyek nagyon befolyasoljak az aranyszamot es a hormonszintet pedig sok minden mas befolyasolhatja, amire nem is gondol az ember.

Tenyleg szakemberrel kellene konzultalnod, aki tapasztalt, ert ehhez es a pontos eredmenyeid, elozmenyeid, korulmenyeid alapjan kb meg tudna mondani, hogy mi huzhatta le az eredmenyeidet.

Mert az ultrahang nem, az biztos.

Tehat a vereredmenyre tippelek.

2018. jún. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen lényegtelen miért lett közepes kockázatú az eredmény, mert ezt soha senki nem fogja tudni megmondani. Tovább kell menni vizsgálatokra.
2018. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
14-es, neked írtam privit.
2018. jún. 8. 00:05
 19/21 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es:

Az eredményem:

PAPP-A:0,99 nmol/L

Szabad ß-hCG:34,80 nmol/L


Nem dohányzom, sohasem dohányoztam.

2018. jún. 8. 00:13
 20/21 A kérdező kommentje:
Ja és a súlyom 57 kg.
2018. jún. 8. 00:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!