Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez mennyire szamit rossznak?...

Ez mennyire szamit rossznak? Javasolt szerintetek az amniocentezis?

Figyelt kérdés
25 eves vagyok, masodik babankat varjuk. Megcsinaltattuk most is a kombinalt tesztet, aminek az eredmenye: Down: 1:2210, Edwards: 1:1871. Szamomra eleg ketsegbeejto, mert az elso terhessegemnel a Down: 1:4656 Edwards: 1:10000 volt. Hatalmas a kulonbseg a ket eredmeny kozott es a mostani Edwards-kor eredmeny eleg elkeserito szerintem. Tudom, hogy van masnak ennel rosszabb is....

#teszt #Down-kór #edwards-kor
2018. jún. 8. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
èn megcsináltatnám, mèg magánba is, minden tesztet elvègeztettem a terhessègem alatt, bár nálunk van egy genetikai beteg a családban, igy emiatt is túlparáztam.
2018. jún. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Mit mond az orvos?
2018. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy teljesen jó eredmény. Szerintem nem kell félnetek!

Én ezért csináltattam inkább Prena-t, mert a kombináltnál ez a hormonszintek alapján, becsülgetéssel kihozott arányszám diagnosztikus értéke gyakorlatilag 0.

Nekem anno a genetikai tanácsadóban mondták, hogy kombináltnál a rossz eredmény sem jelent beteg babát feltétlenül, és a jó sem jelent biztosan egészségeset.

Na ezek után döntöttünk a DNS alapú teszten, és az az eredmény 100%-an megnyugtató számunkra. Így legalább ezen nem kellett görcsölnöm.

Te se tedd! Ha az UH is rendben van, akkor sem a korod alapján, sem pedig ez az eredmény szerint nincs miért aggódnod.

2018. jún. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ugy dontottunk, hogy elmegyunk es megcsinaltatjuk a Prenat. Nem szorakozunk ezzel a kombinalt teszttel. Az orvosom azt mondta, hogy ez az eredmeny nem rossz, de ha van ra modunk, megcsinaltathatjuk a Prenat.
2018. jún. 8. 17:57
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyebkent az UH eredmenyem jo lett. Ott mindent a legnagyobb rendben talaltak, de most ugy felidegesitett ez az eredmeny, hogy mar csak azert is megcsinaltatjuk a masik tesztet. Az legalabb 1000000%, hogy valos eredmenyt ad es en sem fogom agyonidegeskedni magam.
2018. jún. 8. 18:00
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Milyen kockázatot írtak? Azért kérdezem, mert a kombinált tesztnél rengeteg dolgot figyelembe vesznek, többek között az életkort is. Nekem pl. 33 évesen 1:1392 lett a Down eredményem, ami nálam alacsony kockázat. Nem lehet teljesen összehasonlítani mások értékeivel, ezt kifejezetten a te értékeiddel nézik.


Van itt erről egy hosszú leírás. [link]


Egyébként az előzőnek igaza van, az a baj a kombinált teszttel, hogy egy arányszámot ad. A nagy arányszámnál is lehetsz te az az egy, illetve kicsi arányszámnál is előfordul, hogy teljesen egészséges a baba.


Az orvosod mit mondott? Ha nagyon aggódsz csináltass amniocentézist, annak biztos lesz az eredménye.

2018. jún. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Utólag olvasom, amit írtál. A Prena választ ad majd a kérdésitekre, de szerintem ne izgulj előre! (tudom, könnyű mondani...)
2018. jún. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom, hogy irtatok! Igy, hogy megyunk Prenara es megtudjuk a tutit, plusz, hogy nem kell ez a kockazatos amniocentezis, igy mar 1 fokkal nyugodtabb vagyok.
2018. jún. 8. 19:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Mikor mész Prenára? Tényleg nem érdemes túlaggódnod addig is. Kitartást!
2018. jún. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Vegulis utananeztem mindennek es a Panorama tesztet valasztottuk. Holnap megyek, akkor vesznek vert. Jovohet utani het elejen lesz meg az eredmeny.

Uh alapjan, meg a lelet alapjan is azt mondtak, hogy egeszseges magzat, de en ezzel a vizsgalattal nem voltam megelegedve es emiatt szeretnek biztosra menni, hogy minden oke. :)

2018. jún. 12. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!