Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40éves kor felett van olyan...

40éves kor felett van olyan aki egészséges babát hozott világra?

Figyelt kérdés
39 éves vagyok, én nagyon szeretnék babát de a párom nem mert attól fél, hogy a gyerek beteg lesz. Az orvos mondta, hogy 40fölött van rá esély. De én abban bízok sokan szültek egészséges babát ilyenkor. Valahogy szeretném meggyőzni a páromat.

2018. jún. 10. 07:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
67%
sok vizsgálatal kiszürhető,és 40-45 évesen is egészségeset szülhetnek an ők.
2018. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
7%

Sztem nem adtól fél a férjed hogy beteg lesz hanem hogy idősek vagytok.

Ne haragudj nem akarlak megbántani de én nem hiszem el hogy 40 fölött egy nő ugyanolyan fitten,türelemmel tud az anyasághoz állni mint 25,30 évesen.

Min.60 évesek lesztek mire betölti a 20 évet. :/

Én 40éves leszek mikor a fiam 20.

Mostanába ez a divat,hogy mama korban szülnek a nők.

Pedig nem véletlen vannak kitalálva azok a bizonyos vizsgálatok,statisztikák 35 fölött!

2018. jún. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%

Á, egy fenét vagytok öregek - ne foglalkozz a sok károgóval!


Ha nálad mostanra érett meg a dolog, akkor most van itt az ideje a gyerekvállalásnak és ha a jó Isten is úgy akarja, akkor egészséges lesz és sokáig éltek majd boldogan!


Nem kell megijedni, ha valami nem a társadalmi elvárások szerint történik, hanem bátran fel kell vállalni a döntéseket és bevállalni a felelősséget, bármi is történjék!


Kérd meg a párodat, hogy támogasson és biztasson lelkileg, mert te nagyon szeretnél babát és bevállalod a kockázatot azért, hogy teljes legyen a család!


Én drukkolok neked, hajrá! :)

2018. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
85%

12-es:


"Mostanába ez a divat,hogy mama korban szülnek a nők."


Igen, mostanábaN mama korban szülnek a nők, mert a mama anyát jelent, a nyelvek többségében. Nem mindenki szül 20 évesen, hogy aztán sápítozzon, hogy egy 60 éves meg öreg.


Kérdező: ne foglalkozz a hülyékkel. Millió szűrővizsgálat van, a szervezet meg tudja, mi a dolga. Amikor már késő, akkor menopauza lesz, nem terhesség.

2018. jún. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%

A legújabb statisztikák szerint egyáltalán nem nő meg drasztikusan a rendellenességek kockázata 40 fölött. Sokkal nagyobb a kockázat, ha pl a családban előfordult már genetikai probléma, mint a kor miatt.

Az én nőgyógyászom 22 éve praktizál, nemrég beszélgettünk erről és ő mondta, hogy a karrierje során összesen pl három down kóros babával találkozott, egy 19 éves, egy 27 éves és egy 28 éves anyánál. Ráadásul az én orvosom perinatológus (azaz a szakterülete a magas kockázatú terhességek).

2018. jún. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%

Tavaly, 39 évesen szültem.Napokban lett 1 éves a fiam.Teljesen egészséges.

Igaz 3. gyerek, van egy 19 és egy 12 éves is.

2018. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

40 alatt is van esély arra, hogy beteg lesz a gyerek, ez nem lehet indok komoly félelemre.

Egy negyvenes szülő sokkal türelmesebben, bölcsebben, érettebben, kiegyensúlyozottabban áll a gyerekneveléshez.

Sokan szülnek 40 felett, pl. anyósom is, teljesen egészséges babát.

Az ilyenkor született gyerekek között többen rendelkeznek kiemelkedő zenei, vagy más jellegű tehetséggel, világszintüvel.

2018. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
70%

Az előző vagyok.

Így akartam írni:

Sokan szülnek 40 felett, és szinte mind egészséges babát.

2018. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
81%
Nekünk két gyerekünk is született 40 fölött. Semmi probléma nincs velük. A kromoszómális Down kór valószínűsége nől meg 3 %-al. Minimális rizikó éxs orvosilag követhető.
2018. jún. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
A párom 30 éves. Ezért is gondolnám, hogy kisebb az esély a beteg babára, mintha ő már 40 felett lenne.
2018. jún. 14. 01:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!