Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnál is előfordult kézzsibba...

Másnál is előfordult kézzsibbadás a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
A terhességem 36hetében vagyok, de kb már 3 hete zsibbad mind a 2 karom, a vállamtól az ujjam hegyéig. Ha lefekszem kikerülhetetlen, amúgy más helyzetben ritka. Nem az a legyobb baj, hogy zsibbad, hanem amellet ég, szúr és kegyetlenül fáj. Próbáltam már vizesruhát, kálciumot de semmi nem segitett. Járt valaki hasonlóképpen? Esetleg valami megoldás rá?
2018. jún. 11. 05:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínüleg vizesedsz és az nyomja az idegeket. Szülés után el fog múlni, addig ki kel tartani!
2018. jún. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan így volt, és a szülés volt a megoldás rá....
2018. jún. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is csak a szülés volt a megokdás. Kitartás! :)
2018. jún. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Terhesség végén általában az okozza, hogy vizesedés miatt kevesebb lesz a helye az idegnek és nyomódik. Ez elég gyakori, Kéztő- vagy Carpalis alagút szindrómának hívják, keress rá. Általában szülés után megszűnik, vagy pár hétre rá... de ismerek sajnos olyat, akinek megműtötték, mert valami gyulladt göbje is lett végül. A helyedben kipróbálnám a manuálterápiát (masszírozós torna), egy ismerősömnek az használt. Nekem is volt, bár nekem csak az egyik kezem ujjai zsibbadtak és tényleg nagyon vizes voltam, és szülés után rögtön elmúlt.

Karzsibbadást ezen kívül még nyaki részen lévő gerincprobléma is okozhat, ez a rosszabb verzió. (Megerőltetésen túl jellemzően ágyban laptopozás, út közben telefonnyomkodás miatti rossz tartástól szokott mostanában ez is gyakoribb lenni). Ezt magad is letesztelheted, hogy ha másképp tartod a hátad (előre hajolsz vagy homorítasz, kihúzod magad, tekergeted a nyakadat... stb.), még ha helyileg a hátad nem is fáj, változik-e tőle a karodban a tünet.

2018. jún. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!