Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi kalória szükséglete...

Mennyi kalória szükséglete van egy kismamának?

Figyelt kérdés
11 hetes terhes vagyok. 167 cm, 59 kg( 58 kg-al kezdtem.) Nem szeretnék/fogok koplalni, de tanulva az előző terhességemből feleslegesen elhízni sem. Az elmúlt 1,5 évben nagyon alacsony kalóriabevitellel voltam (1200), amit most nem tudok(és nem is akarok) tartani. Azonban félek, hogy a több kalóriától hirtelen nagyon hízni kezdek (az anyagcserém biztos lelassult valamelyest). Természetesen a cukor, szénhidrát bevitelt minimalizálom.
2018. jún. 14. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy máskor is, leginkább csak kitapasztalni tudod a dolgot. Azt azért észreveszed, ha hirtelen elkezdesz erősen zsírosodni s vissza tudod fogni magad. Nem kell sokkal több étel most sem, én inkább a tápanyagbevitelre ügyelnék extramód, fölösleges vackokra nem szórnám el a kalóriamennyiséget (igaz, máskor sem, de ilyenkor pláne nem).
2018. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Most 1600 kalóriát próbálok tartani. Természetesen nem üres kalóriákra pazarolva. Azt nem mondom, hogy soha nem csábulok el, de általában semmi kenyér, liszt, cukor. Az a "baj", hogy én nem az émelygős típus vagyok, hanem a "bármitfeltudnékfalni" típus. Szédülök is, ha nem eszem mindig egy kicsit. :( Igyekszem okosan....
2018. jún. 14. 18:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség elötti igényedhez képes kb 300-400 kcal-lal kell több.
2018. jún. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A legfrissebb tanulmanyok szerint az elso es masodik trimeszterben nincs extra kaloriaszukseglet, a harmadik trimeszterben pedig kb 200 kcal a plusz igeny.

Ez a normal BMI-vel rendelkezo nokre vonatkozik.


Nyilvan az eseted mas, mert alapban az 1200-nak ilyen suly es magassag mellett kevesnek kellene lennie, ha atlagos aktivitasu vagy, szoval emellett elvileg fogynod kellett volna es nem ezzel sulyt tartani. Ha le is lassult az anyagcsered, ez akkor is nagyon keves es nem lett volna szabad tartosan ezen lenni.

Mindenkepp noveld, max setalj, mozogj mellette olyat, amit lehet, de “szoktasd” az a szervezetedet. Nem lesz konnyu hizas nelkul, mert ugye terhesen alapban lelassul az anyagcsere.

En pl 2200-zal sulyt tartok ugy, hogy vekony vagyok, de magas es nem edzettem erosen az elmult 2 evben, csak kozepes intenzitassal. Terhesen is ennyit tartok, valamivel kevesebbet mozgok, tobbet pihenek, igy hiztam felidore 3 kilot.


Elvileg 1800 korul tartanod kellene a sulyodat es annak kb terhesen is jonak kellene lennie egy jo ideig, ha nem sportolsz aktivan.

2018. jún. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából fogytam ezzel, kb. 12 kg-ot. De az elmúlt időszakban már nem (bár a testmozgás is alábbhagyott), de a kalóriabevitel maradt. Tudom, hogy nem a legideálisabb ez a helyzet, csak valahogy most szeretném kicsit javítani, dradztikus hízás nélkül. De talán a mozgás visszacsempészése segít majd. Megpróbálok vmit mozogni.
2018. jún. 14. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem változatattam különösebben, de a szénhidrátigényem magasabb lett..

A tankönyv szerinti hízást produkálom


Az elmúlt 2 hétben 20 dkg ( 1 pisi??) jött fel


38+5

2018. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen mozogj, az több szempontból is jót tesz ilyenkor (no meg máskor is, az egészséges élet része).
2018. jún. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!