Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 34 cm fej körfogat az...

A 34 cm fej körfogat az mennyi BPD-nek felel meg? Ha át lehet egyeltalán számolni.

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

az 34-nek

ezt centiben mérik

a BPD a rövidítés a fejkörfogatnak de a mértéke centi.

olyan 16 hetes lehetsz a fej alapján.

2010. jún. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Inkább mm nem? az én újszülött gyermekem körmérete volt 32 cm.
2010. jún. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Már elnézést:


BPD: magzat két halántéka közötti távolság

HC: magzati fej körfogat


Nekem is vagy egyiket vagy másikat szokta mérni, már csak pár heted van, ugye?

2010. jún. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Itt egy babanapló, ahol megtalálod hozzávetőlegesen ezeket az értékeket. A 34,2 cm-es Hc 96 mm-es Bpd-t jelent...
2010. jún. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
[link] Csak a linket felejtettem le :s
2010. jún. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem a kislányom amikor megszületett a zárójelentésén 34 cm fejkörfogat van írva. Most 35 hetes terhes vagyok kisfiùval , és neki uh-án 92 mm BPD-t mértek. Csak kíváncsi lettem volna, hogy egymáshoz viszonyítva mi a külömbség. De akkor ezek szerint nem lehet összehasonlítani. Azért köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 16. 20:26
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem akarok hulyeseget mkondani, de a baba koponyajat az uh-n felulnezetbol merik, szuletese utan pedig homlokon korbe.

Ha igy nezzuk, akkor a BDP a fej atloja (mint egy kornek), a korfogat pedig a kerulete. Tehat a kor kerulet kepletbol is ki lehet indulni, mert igy az jon ki, hogy K = 340 mm = 2rπ, ahol a 2r az atlo, tehat a BDP.

Eszerint az 108 mm. De ez csak kb adat, mert a baba koponyaja nem szabajos kor.


Sajat tapasztalatbol: az elso babam 36os fejkorfogattal szuletett, sajna elotte kozvetlenul nem volt uh, igy nem tudom, hogy memnnyi ez BDPben.

A 2. babamnak 35 hetesen 96 mm-es bdp-t mertek, soknak tunt, szinte biztosra igerte a doki ismet a nagy feju babat. Ennek ellenere a 40. heten 35-os fejkorfogattal szuletett, tehat megsem lett hatalmas.

2010. jún. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*javitok: szabalyos
2010. jún. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo vagyok.

Ezen az oldalon a 34,2-es fejkorfogathoz 96 mm-es bpd-t irnak. Ugy latszik, hogy a baba feje nagyon nem kor. :-D

(Viszonyitaskeppen: egy masik oldalon olvastam, hogy 104esre mert bpdvel 38 cm-es fejkorfogatu baba szuletett.)

Ugy latszik, hogy a korkerulet szamitas nagyon nem allja meg a helyet, a baba feje nem kor. :-D

2010. jún. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Össze lehet hasonlítani, nagyjából úgy kell számolni, mintha a BPD lenne a kör átmérője, és abból számolnánk ki annak a kerületét: 9,2cmx3,14=28,8 cm.
2010. jún. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!