Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sárga folyás normális?

Sárga folyás normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a terhesség alatt a sárga színű folyás normális e.

Természetesen megyek dokihoz, de csak jhet keddre van időpontom és ha ez normális jelenség nem mennek elobb.

Tisztasági beteten látszik, amúgy anélkül sima fehérneműn nem is nagyon látom. De a tisztasági hófehér színéhez képest sárgás. Más tünet viszketés kellemetlen szag stb nem tapasztalok. Hol hígabb vizesebb az általában átlátszó, de abban is látni halványan sárgás váladékot, vagy pedig sűrű krémes a folyás. Akinek volt ilyen írjon legyszi h rohanjak vele dokihoz vagy ki várhatom a keddet? Köszönöm



2018. jún. 22. 09:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Az lemaradt h 14 hetes vagyok. 🙂
2018. jún. 22. 09:43
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell rohannod. Alapvetően a terhesség alatti folyás sárgás színűre szárad a bugyin/betéten. Időnként átlátszó és vizesebb. Ha más tünetet nem észlelsz, nyugodtan menj kedden, de azért említsd meg a dokinak.
2018. jún. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt csak egy tenyésztés tudja megmondani, semmi és senki más. Lehet normális, de lehet bakteriális fertőzés is. Ilyen esetben az én dokim 1000%, hogy csináltatna egy 10 napos nystatinos (széles spektrumú baktérium és gombaölő) kúpkúrát. Panasz esetén a szegedi klinikán (nem csak az én dokim, más sem) terhesen nem is szórakoznak tenyésztéssel, nem várnak, hogy x nap alatt majd lesz eredmény, hanem fölírják ezt a kúpot. Háromszor voltam terhes, 4 ilyen kúpkúrám biztos volt összesen a terhességek alatt.


Aztán volt olyanom az egyik szülés előtti rutin 36. heti tenyésztésen, hogy kitenyészett a streptococcus anélkül, hogy bármi panaszom lett volna. Akkor volt szájon át antibiotikum+hüvelyflóra helyreállítás.


Ja és még annyi, hogy első terhességben javasolt az orvosom Vitagyn C hüvelykrémet. Ez jó megelőzésre is, meg arra is, ha épp kezd valami "elromlani". Van benne ezüst, az fertőtlenít, meg savas környezetet teremt, stb. Nagyon jó cucc! Ha nem akarsz hanyatt-homlok dokihoz rohanni (nem is kell szerintem, elég lesz kedden), akkor addig vegyél egy ilyen krémet.

2018. jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!