Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan köszöntetek el a...

Hogyan köszöntetek el a munkatársaktól?

Figyelt kérdés

még van 8 hetem a munkában ha az egészségem is engedi, bár sajna elég komoly bajok jöttek elő. a lényeg hogy ugye eljön az itt tötlött utolsó munkanap is. közvetlen van vagy 10 kollegám, plusz vagy 20 munkás akik felett szintén én "gyámkodtam". ti hogyan köszöntetek el? vittetek valamit enni, inni? talán még annyit hogy ide én erre a melóhelyre már nem jövök vissza dolgozni. a nagyon kedvelt kollegáknak vettetek valami személyes ajándékot?


s buta kérdés de sírtatok? én tuti elbőgöm majd magamat :-)


2010. jún. 17. 09:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem vennék nekik. MAx. pár kedves szó, hogy jó volt veletek, köszönöm az együtt töltött időt stb. Az lenne gáz, ha ők nem is gondoltak volna rád... Nálunk ez volt.Annyit se mondtak -csak páran- hogy jó egészséget!
2010. jún. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen a kapcsolatotok. Ha egyébként mint magánember is összejártok vagy rendeztek céges bulikat, akkor nyugodtan vihetsz be teasüteményt és két-három üveg üdítőt. Ha nem, akkor elég, ha a munka végén odamész mindenkihez egyenként elköszönni.
2010. jún. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, Angliában élek, itt az a szokás, hogy aki befejezi a melót, annak gyűjtenek össze mindig pénzt. Mindig ugyanannyit gyűjtenek, egy fillérrel se többet. Aki a legjobban ismeri a dolgozót, aki elmegy (örökre, vagy csak szülő szabadságra), az veszi meg az ajándékot. Még olyat nem láttam, hogy az a bizonyos dolgozó vett volna viszonzásul valamit, de annyit szoktak tenni, hogy egy köszönő képeslapot ír, és azt kiteszik a fali újságra, hogy mindenki láthassa. Én most hagytam abba a munkát, én is örökre hagytam ott őket (szülés miatt), kaptam tőlük apróságokat a babának, viszonzásul én is írtam egy képeslapot a közvetlen kollégáimnak, és az utolsó napon vittem be apró süteményt, amit szintén csak a közvetlen munkatársakat kínáltam meg vele. Szerintem max te is írj képeslapot, vigyél be sütit, nem kell túlzásba vinni.
2010. jún. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

nem járunk össze, két kolleganő van akivel jó barátságban vagyunk. igaz jó a társaság de ezen a kettőn kívül nem is nagyon tartjuk a névnapokat sem. Ezért nem tudom mi illik, mert az előző munkahelyem teljesen más vl,t olyan családias meg kissebb is.


Bár tény hogy nagyon kedvesek hozzám a kollegák, és nem csak most a terhesség miatt. de akkor úgy veszem hogy pár szó és kész!

2010. jún. 17. 09:58
 5/13 A kérdező kommentje:
9.57-es, nagyon szép gesztus ez a kollegáktól neked! itt kétlem hogy bármit is vennének!
2010. jún. 17. 10:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Nálunk utolsó nap én vittem be általam készített sütit, a kollégáktól meg kaptam ajándékokat. A saját részlegemtől babaalbumot, egy másik részlegben dolgozó barátnőimtől közös képeket, egy hamrmadik lánytól pedig babaruhát, csokit. Akikkel meg csak munkakapcsolatban voltam, de effektíve barátság nem alakult ki nagyon mélyen, körbejártam, elköszöntem, a többieknek meg körmailt írtam. (80 fős cég - mindenki ismer mindenkit)


Nekem eszembe sem jutott ezen agyalni, hiszen az ilyen dolgok maguktól jönnek, neked kell érezni hogyan akarsz elbúcsúzni tőlük...

2010. jún. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én hirtelen felindulásból hagytam ott őket, tehát utsó nap bejelentettem, hogy nem jövök többet. Nem búcsúzkodtunk, mert azért néha bejártam látogatóba, már a vége felé jártam, amikor hívtak, hogy menjek be, gyűjtöttek pénzt és rengeteg ajándékot kaptam tőlük a babának. És akkor vittem egy kis sütit, mivel többet nem tudtam már bemenni. Nálunk amúgy is szokás volt az ilyen ajándékozás:)
2010. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. azt hiszem nálunk megteszi majd pár elköszönő szó. esetleg a nagyon közvetlen kollegáknak viszek be valami kis sütikét.


további szép napot nektek!

2010. jún. 17. 12:34
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
sütit és üdítőt vittem be. Nem járunk össze, de családias volt a hangulat odabent mindíg, hiszen reggeltől estig össze voltunk zárva.
2010. jún. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én örültem, hogy vége a rémálomnak. Valahogy nem voltam senkivel sem jóban. Vettem a kalapomat, és kijöttem az ajtón. Enni-inni nem vittem, nem érdemelték meg.

Azóta sűrűn járok be, de a legtöbbnek nehezére esik még köszönni is, nemhogy megkérdeznék, hogy vagyok... Nah egy a lényeg, nem bántam meg, hogy nem búcsúzkodtam.

2010. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!