Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg lehet két terhesség...

Tényleg lehet két terhesség teljesen különböző? Még reménykedhetek?

Figyelt kérdés

Első terhességemnél már a hatodik héttől émelyegtem, nem bírtam enni, aztán fémes szájíz jött. Ez eltartott a 16. hétig.

Aztán a második terhességemnél már az ötödik héten jött mindez együtt elég erőteljesen, majd három nap után hirtelen elmúltak. A terhesség elhalt.

Most semmi de semmi tünetem pedig már elmúltam 5 hetes. Úgy gondoltam, h aki rosszul levős, az rosszul van általában, aki nem az nem. Különbözhet egyáltalán ennyire vagy ez a terhesség már az elején elhalt és azért nincsenek tünetek?


2018. jún. 25. 07:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az első terhességemmel 6-16 hètig hànytam. Egèsz nap, a nap bàrmely szakaszàban, èjszaka is, napig 5-6szor. Aztàn a vilàgon semmi bajom nem volt.

A màsodiknàl ès harmadiknàl nagyon rosszul voltam dèlelőttönkènt, de nem hànytam, csak iszonyù hànyinger, szèdülès, gyengesèg volt. Mindkètszer kb a 9-dik hèten megszűnt minden. Viszont fàjt a derekam.

Az első kisfiù, a màsodik ès harmadik kislàny. Bàr azt mondjàk, nem függ ettől, de nàlam ìgy volt. A fiùval màsfajta volt a terhessèg, mint a lànyokkal. 😊

2018. jún. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Akkor remelem hogy egyszerűen csak más és kész :( de nagyon aggódok!
2018. jún. 25. 18:06
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem megvoltak a kezdeti tünetek a 3. Terhességemnél de 6 hetesen abbamaradt minden. Emlékszem 1 kicsit furcsállottam is. 8 hetesen mentem dokihoz. Kb 6 hetes lehettem mikor nem fejlődött tovább a baba. Missed ab lett. Szóval mivel átéltél te is hasonlót, ezért jogos a félelmed. Próbálkozunk azóta is a babával, ha sikerül én is 1 kicsit aggódósabb leszek, plusz már 5 hetesen megyek is a dokihoz. Nem várok a 8. Hétig. Gondtalan és boldog babavárást!
2018. jún. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Most nem úgy maradtak abba mint legutóbb, nem olyan hirtelen, és utána is olykor még éreztem mellfajdalmat...de ettől függetlenül mostmár nincs semmi jelentősebb tünet. Nincs olyan amire azt mondhatnám, h oké ezt biztos tényleg nem csak bekepzelem... :(
2018. jún. 27. 13:42
 15/18 anonim ***** válasza:

Első terhességem gyakorlatilag tünetmentes volt, missed ab lett, a 9. héten műtöttek, de már az 5. héttől nem volt jó a fejlődés, csak két petezsákom lett, mindkettő üres.

Másodil terhességnél a 7-14. hétig erős hányingerem volt, hánytam, émelyegtem, rossz szájíz, folyamatos szenvedés. Ebből született a kislányom.

Most vagyok harmadszor terhes, 6-9. hét között azt hittem, megpusztulok, hányinger, émelygés, hányás, szédülés, iszonyú sok sav, ami mart is, ezért véreset hánytam olykor. És 9 hetesen egyik napról a másikra vége. Néha egy kis émelygés, 1x-1x hánytam egyet, de aztán napokig nem, és utána tök jól voltam. Alaposan beparáztam én is, pláne az előzmény miatt, meg sok rosszat is olvastam, de aztán múlt héten voltam dokinál, 10 hetesen vígan kalimpált a babám az ultrahangon, picit még nagyobbnak is mérte az orvos :)

Szóval csak azt akarom mondani, hogy fel a fejjel, van olyan, hogy tényleg csak szerencséje van az embernek, és hamarabb múlnak a kellemetlen tünetek.

2018. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekem is más a két terhesség, az elsőnél nem volt rosszullétem és most pedig nagyon rossz volt egészen a 15. hétig.
2018. jún. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem a 7-8. héttől jöttek a rosszullétek, de volt, hogy csak szolidan émelyegtem egész nap, másik babával pedig végighánytam az első trimesztert, sőt, még a 16. héten is. Mondjuk én azt vettem észre, hogy amelyik babákkal hüvelyi progeszteront használtam, azokkal sokkal inkább hánytam, mint azokkal, akiknél nem írt fel az orvos progeszteronpótlást. Soha nem vetéltem még el.

Lehet, hogy nem az 5., hanem a 8. héttől leszel csak rosszul vagy egyáltalán nem. Megértem, hogy ilyen előzmények mellett aggódsz és sajnálom a második babádat, de egyáltalán nem biztos, hogy a mostanit is elveszíted! Próbálj meg pozitívan hozzáállni, hogy "De jó, még tudok enni hányás nélkül!"


A legjobbakat kívánom! <3

2018. jún. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Na kár volt aggódni, majdnem egy hete olyan hányinger és/vagy gyomor fájdalom gyötör, h borzaszto. Plusz ma már hánytam is.
2018. júl. 3. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!