Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Albérletbe két gyerek? Szerint...

Albérletbe két gyerek? Szerintetek felelőtlenség?

Figyelt kérdés

Szépen élünk és van egy majdnem 2 éves kisfiúnk.

Sajnos saját lakásra még nem futja,de nagyon szeretnénk még egy babát.


2010. jún. 17. 10:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%

Sporolni lakasra?Kb 90 eves leszek mire osszejonne a penz ra.Mi 3 gyerekkel laktunk alberletbe. 2 eve vettunk egy hazat,termeszetesen hitelbol.

Ha arra varunk hogy mindenunk meglegyen mire jon a baba,nalunk egy gyerek sem szuletett volna.

Tehat az alberlet nem akadaly,inkabb az a kerdes van e rendszeres jovedelmetek amibol fel lehet nevelni 2 gyereket.

2010. jún. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Igen van,mindketten dolgozunk a párommal.

Kiszámoltuk,hogyan lesz,amikor itthon leszek megint és megoldható a pénzkiesés.

2010. jún. 17. 11:33
 13/23 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem, a második gyerek nem jelent sokkal több plusz kiadást eleinte. Így valószínűleg azért spórolni is tudtok. Azonban az igaz, hogy érdemes lenne majd gondolkodni egy saját házon. Könnyebb lenne majd a gyerekeknek. Azonban is biztos, hogy nekem sok babás ismerősöm lakik albérletben és ugyanúgy elvannak, mintha sajátban élnének. Nem felelőtlenség, szerény véleményem szerint.
2010. jún. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
27%

itt az is kérdés, hogy mekkora albérlet? bírjátok-e majd? ezeket ti tudjátok.


pl 40 m2-es garzonba azt mondanám, hogy igen felelőtlenség. minden a körülményektől függ.

2010. jún. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
62%
Mi is gondolkoztunk albérleten, de ugy dontottunk, hogy felveszunk kolcsont és inkább azt fizetjuk. Ugyan ugy jovunk ki, mintha albérletet fizetnénk és így miénk a lakár. Most várjuk az elso babát.
2010. jún. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
8%
Most őszintén minek még egy gyerek albérletbe?Soha nem is akartok saját kérót?Akkor mi lesz ha a tulaj azt mondja hogy akkor most szépen ellehet ballagni hova mész két gyerekkel?
2010. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
85%
szerintem inkább baba, mint lakás. én fordítva csináltam. nem állítom, hogy megbántam, de ha a második gyermekem nem jön össze "véletlenül", akkor tuti megállunk egy babánál. nem tudom mennyi idősek vagytok, de egy saját lakás utáni "anyagi regenerálódás" kb 2 - 3 év.
2010. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Az albérlet ára helyett nem próbáljátok meg a sajátba fizetni? Akkor legalább nem másnak menne a pénz hanem a sajátotokba.
2010. jún. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezen nem is gondolkodtunk, alberletbe vallaltuk a masodik babat. Igaz, mi kulfoldon elunk, a vilag egyik legnepesebb varosaban es itt joval tobben elnek albiban, mint sajat tulajdonban. Viszont most Magyarorszagon vagyunk nehany honapig es szinten csak alberletben.

En semmi kivetnivalot nem latok benne...

Mi csak akkor akarunk sajat hazat venni, amikor a dupla babazas utan en is visszakerulok munkaba.

2010. jún. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
18%
nem érzitek hatalmas pénzkidobásnak a lakbér fizetését? az simán lehetne a saját lakásotok törlesztője. olyan mint ha az ablakon kiszórnátok a tízezreket
2010. jún. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!