Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogom tudni szeretni őt is?

Fogom tudni szeretni őt is?

Figyelt kérdés

A kérdésem biztosan felháborít majd egyeseket, de muszáj tudnom, hogy csak én vagyok ilyen elcs*szett vagy ez normális ilyenkor?


Várandós vagyok. Jelenleg félidőnél járok már. Második házasságom és a jelenlegi páromnak nincs még gyermeke. Nekem már van egy 10 éves nagyfiam, akit a világon mindennél jobban szeretek. Nagyon szoros az anya-gyermek kapcsolatunk, és igazán remek kölyök.

A kisbabát ugyan terveztük, de inkább a férjem szerette volna jobban, én még vártam volna vele, de az első próbálkozásra összejött.

Csak egy dolog miatt aggódok. Fogom tudni őt ugyanúgy szeretni, mint az elsőszülött gyermekem? Talán még azért nem érzem, mert pocaklakó, nem ismerem, nem fogom a karjaimban, nem tudom, de az első terhességemnél ilyenkor már rajongtam az én pici babámért.


Remélem érthető voltam és nem néztek szörnyű embernek emiatt...


2018. jún. 25. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy fogod tudni szeretni őt! Dúlnak benned a hormonok, vannak kétségeid, de ha a kezedben fogod tartani biztos vagyok benne, hogy elmúlik. Ne izgulj :)
2018. jún. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Pont az ilyen érzések miatt tologatom a 2.gyerek vállalását. A helyzet ugyanaz, mint nálad, csak nekem még nincs 2.terhesség. De a nálunk tapasztaltabbak azt mondják ez az érzés abban a pillanatban elmúlik, mikor együtt vagy a két gyerekkel. :)
2018. jún. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze!!!!!

Nekem is voltak ilyen érzéseim, de ez már a kórházban megszűnt!

Mindkét gyerek másképp lesz jó és szerethető. Ezért is fogod szeretni őket ugyanúgy mert nem lehet összehasonlítani őket. Az egyik rgy cuki baba aki minig megnevettet mikor csinál valami vicceset meg édes lesz ahogy kifejezi szüksége van rád, a nagy pedig egy egyre önálóbb gyerek aki egyre komolyabb, Nrm lehet összehasonlîtani őket így mindkettőt szeretni fogod mert annyira mások más dolgaik vannak életkorukból adódóan. Nem arról van szó hogy piros vagy kék cipő

Meg nagyon jó lesz ahogy a nagy érdeklődik majd a babáról.

2018. jún. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akinek tíz van, az mind a tízet szereti. Nem kell aggódni. :)

Azt gondolom tudod, hogy szülés után nem mindig jön egyből a mindent elsöprő anyai érzés. Van, hogy kell hozzá egy pár hét. Úgyhogy ne ijedj meg, ha nem azonnal jön.

2018. jún. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukák 70%- a küzd ezzel az érzéssel.

Normális...


Ugyanúgy ssosem gogod szeretni, de UGYANANNYIRA igen.. Hiszen a két gyerek más személyiség lesz, másképp is kell szeretni őket,p.

Ezt egy anya tudja, anélkül,mhogy tanulná..

Gratulálok

2018. jún. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem terveztük a 2. babát, csak besikerült, egyetlen egyszer nem használtunk gumit és persze pont peteérésem volt.

Az abortusz is felmerült, de nem lett volna szívem megtenni.

Végig stresszeltem a terhességem, nagyon megbántam, hogy nem védekeztünk, idegesített, hogy bennem van, nem szerettem őt.

Még a 40. héten is azt suttogtam könnyezve a nagyobbik lányom fülébe míg aludt, hogy soha nem fogom úgy szeretni a testvérét, mint őt, mindig is ő lesz az imádottam, el nem tudtam képzelni, hogy tudnék-e bárkit is úgy szeretni, mint őt.

Aztán beindult a szülés. Hagytam, hogy a testem tegye a dolgát, koncentráltam, hogy minden rendben menjen, hamar meg is született és amikor kibújt és rátették a hasamra.....ott született egy újabb szerelem.

Mai napig bánt a lelkiismeretem, hogy megfordult a fejemben, hogy nem akarom őt és bevallom, őiránta még jobban rajongok, mint anno a lányomért.

Mikor a nagyobbat megszültem csak hónapok alatt alakult ki bennem a mély szeretet, a 2. szülésemkor pedig rögtön a születése pillanatában és számomra is meglepően elsöprő erővel.


Tehát igen, lehet több gyereket is egyformán szeretni, nem baj, ha most még nem hiszed el, vagy nem tudod beleképzelni magad, hamarosan megtapasztalod.

Kívánom, hogy szép szülésed legyen!

2018. jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze. Amint a karodban tartod őt, ugyanolyan határtalan szeretet fog eltölteni iránta, mint a kisfiad iránt. :)
2018. jún. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a megnyugtató válaszokat.

Remélem minden a legnagyobb rendben lesz.

2018. jún. 26. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!