Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés után 2 héttel újra...

Szülés után 2 héttel újra sport? Milyen mozgással álltatok vissza?

Figyelt kérdés
Elsősorban azoknak a tapasztalata érdekelne akik sportolnak aktívan mint én! Több mint 12 éve rendszeresen edzem .Komoly erős állóképességi és súlyzós edzéseket nyomok .Szülés napjáig edzettem .Baba makk egészséges. Beavatkozás mentes természetes szülésem volt. Orvosomat kérdeztem mikortól mehet újra a sport azt mondta amikor a vérzés barnába vált. Ez megtörtént pár napja hasizom összezáró gyakorlatokat már csinálok de szívesen kezdeném újra a mozgást akár low impact vonallal is .Akik szintén ennyire aktívan mozogtak mikor és milyen mozgással folytattátok szülés után??? Mivel kezdtétek az edzést??

2018. júl. 4. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Hajrá méhsüllyedés! :)
2018. júl. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon figyelek a tartó izmokra !! Azoknak az erősítését már elkezdtem pár napja !
2018. júl. 4. 16:05
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Nem szoptatsz ?
2018. júl. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Babakocsi tologatas, seta, takaritas, futas a nagyobb utan.

Igazi sport joval kesobb. Nem kestem le semmirol. A gyermekagy nem errol szol.

2018. júl. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De szoptatok,de nincs összefüggés a kettő között.
2018. júl. 4. 16:45
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Szülés után minimum 6 hétig semmi sport nem ajánlott. Séta a gyerekkel még emelgetés elég mozgás. A kontról után pedig meg lehet beszélni az orvossal, hogy menynyire terhelheted magad kezdetben
2018. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egy orvos sem bólint rá olyanra, hogy 6 héten belül elkezdj sportolni.Hasonló aktivitással éltem a terhesség előtt és amíg bírtam edzettem.Bár a terhességem utolsó 2-3 hónapjában már csak sétáltam, mert nem bírtam mást.Viszont mikor rákérdeztem szülés után, hogy hogyan tovább nekem határozottan azt mondta 6 hetes kontroll után meglátjuk.Tényleg az volt a sport amit itt írtak, hogy babakocsi tologatás,nagy sétákat tettünk több km-t, bemelegítésnek az pont elég volt.2 hónap után kezdtem újra mozogni.Amúgy én low impact-al kezdtem.Negyed órával aztán felemeltem fél órára pillanatnyilag ez is elég.Viszont próbáltam súlyzózni, nekem attól apadt a tejem.Kívánom neked ne így legyen.
2018. júl. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
Gyermekágy 6 hét gondolom tudsz róla. Ha előbb kezded attól még nem leszel előrébb. Másrészt ha tényleg szoptatsz nem hinném h annyi időd van , babával ki van? Tudom nincs közöm hozzá de ha olyan tapasztalt vagy sportolás terén mint ahogy írod, tudnád a választ a kérdesedre nem itt a gyakorin kérdeznéd.
2018. júl. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hasonló előzményekkel nekem azt mondta a doki, hogy a 6 hetet ki kell várni. A kontrollon rábólintott, hogy újra kezdjem a sportot és már aznap lenyomtam az első edzést. Két héttel a szülés után, orvosi vizsgálat nélkül nem mertem volna edzeni. Ha ragaszkodsz hozzá, hogy edzeni kezdj akkor menj el előtte a doikihoz szerintem soron kívül.

Amikor újra elkezdtem az edzést én kicsi súlyzókkal kezdtem és először az állóképességre mentem rá napi kb. fél órás edzésekkel. Fokozatosan növeltem először az időt, majd az intenzitást és végül a súlyokat is. Nekem mondjuk van némi problémám deréktájban szóval amiatt sem siettem el, de a baba 3-4 hónapos korára már nagyjából azt nyomtam, mint előtte. Én azt javaslom, hogy picit még pihenj. De ha nem bírod, akkor tényleg nézesd meg magad dokival, mielőtt elkezded mert életreszól károkat lehet így okozni.

2018. júl. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Igaz, en csaszaros voltam, de 7 hettel a szules utan mar crossfitre jartam heti 2-3 alkalommal. Ja es en is szoptattam kozel 1 eves koraig a kislanyomat es semmilyen negativ hatassal sem volt erre a sport. Annyi tejem volt, hogy uszni lehetett volna benne es ugyan ugy szopizott a kisasszony is (pedig sokszor volt brutal izomlazam).
2018. júl. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!