Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

A terhességi kort az orvos lelete alapján számoljam innestől, ha mást mondott mint a kalkulátor?

A kalkulator szerint 19hetes vagyok,de elmentem ultrahangra es ott a baba merete alapjan 20hetes es 1napos.Akkor innestol eszerint szamoljam?

Keress kérdéseket hasonló témákban: terhesség, várandósság, ultrahang, lelet, kalkulátor, terhességi kalkulátor

2018. júl. 11. 12:19  Privát üzenet  

A válaszok

Pár napnak ide vagy oda, nincs jelentőssége.

Az uh alapján még elég sok terhességi korod lesz. Mindig közel azonos, de lesznek 1-2 nap eltérések

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2018. júl. 11. 12:40 Privát üzenet
Én is így jártam. Mindig aszerint számolom,amit a leletre ír a doki.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2018. júl. 11. 12:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen nekem most egy héttel elore lett hozva eddigi allas szerint pedig pocakom sincs es az 5.honapban vagyok

# 3/6Időpont 2018. júl. 11. 13:06 Privát üzenet

Oenyegtelen, hogy ilyenkor mit mernek az uh-n es mekkora a baba, legalabbis a terhessegi kor szempontjabol. Az meg foleg lenyegtelen, hogy van pocakod, vagy nincs.

A 12 hetes ultrahang kornyeken modositjak a teehessegi kort, ha van jelentosebb elteres. Ha neked akkor meg nem volt, ezert nem modositottak, akkor marad minden a regiben.

Az, hoy most nagyobb csak annyit jelent, hogy a 19 hetes atlagmeretekhez kepest nagyobb. Kehet, hogy egy honap mulva mar kisebb lesz, vagy epp meg nagyobb. Lehet, hogy 4 kilosan fog szuletni 40 hetesen, de az is lehet, hogy nem.

De a terhessegi kor ilyenkor emiatt mar nem valtozik, de is azzal szamolj, amivel eddig is.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2018. júl. 11. 19:03 Privát üzenet

Azt vedd alapul ami a kézikönyvedben van. Ha ott módosítanak akkor majd azt a dátumot.

12. heti uh után már minden baba kicsit máshogy fejlődik mint ahogy mi emberek sem vagyunk egyformák és nem min senki születik azonos súllyal és mérettel.

28hkm

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2018. júl. 11. 21:04 Privát üzenet
Bocsi átírta, szóval ami a kiskönyvedben van.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2018. júl. 11. 21:04 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
36+3hetes kismama vagyok. Multheten aztmondta az orvos, menjek vissza jovoheten es megbeszeljuk hogy mikor inditja be a szulesz mert nem fogja kibirni addig a lepeny. Volt valakinek ilyen?
Hibàzott az orvos?
Ha 10 hetes terhesen elmegyek az ügyeletre gölcsöléssel, megvizsgál az orvos?
Az orvos szerint 11 hetes az összes netes kalkulátor szerint 13 hetes terhes vagyok hogy van ez?
Babát várok, kalkulátor szerint 7 hetes vagyok, orvos szerint 4. Ez reális? Többi lejjebb
Miért lehet, hogy az utolsó menzi időponthoz képest, más számol a netes kalkulátor, mást az orvos és mást a védőnő terhességi korra?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!