Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28-29-30 éves életkor, jónak...

28-29-30 éves életkor, jónak számít az első gyerek vállalásához?

Figyelt kérdés
nem fiatalon,nem öregen vállalás,
2018. júl. 11. 16:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mai világban tök normális. Persze én is szívesen szültem volna 20 évesen, ha anyu/apu/x évvel idősebb párom alámtesz egy lakást, és/vagy olyan háttérrel rendelkezem, h nekem nem kell a megélhetésünkért tennem... tanulni egy életen át lehet. De ha ez nincs meg, ennyi idősen senki nem tud önállóan összekaparni egy olyan egzisztenciát, ahová nyugodtan lehet szülni, ergo nem is teszi meg. Szerintem...
2018. júl. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
12%

Kedves Előző!


Ja mert csak így lehet.


Apa, anya által..


Érdekes, én elkezdtem dolgozni 16 évesen (muszaj volt) munka mellett érettségiztem, munka mellett diplomáztam 21 évesen, szerencsére azonnal találtam jó munkát ( nem pretekció, Profession) azóta 300 ezer felett keresek.

A párom kevesebbet keres mint én, igaz ő igen idősebb nálam és régóta fizetett egy lakástakarékot, ami azert jol jött a házvásárlásnál, de nem rakta alám, évek óta havi 150 ezret félretettem/teszek havonta.

Így alig 24 éves koromra már van saját kocsim, saját házunk, saját pénzből volt lagzink, mindenem saját. És most vagyok terhes.

Egy fillért nem kaptunk soha senkitől.

De sajnos rólam is mindig ezt gondolja mindenki, hogy alám tették, főleg a korosztályom..kaptam már meg. De elszoktam mondani, hogy nem tudom ki tette volna alám..mikor a szüleim kb örülök ha olyan hónap van, hogy nem szorulnak támogatásra.. Ritka.

2018. júl. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%
Miert gondoljak emberek, hogy csak az a jo ahogy ok csinaljak a dolgokat, es ha masnak nem jon ossze ami nekik igen, akkor a masik biztos valamit rosszul csinal? Nos, 18 evesen befejetem az iskolat, olyat, amivel nem lehet jol keresni es amit nem is szerettem, mert a szuleim nem tudtak beiratni oda, amit szerettem volna mert sok penz lett volna tamogatni es anya annyira feltett a mas varosba koltozestol, hogy nem is engedett volna menni ha lett is volna penz. Azota csak sodrodtam ossze-vissza evekig mindenfele munkahelyeim voltak, de most megvan a celom. Kozel vagyok mar a 30-hoz. Minimalberbol tengodtem evekig mert hiaba dolgoztam neha 2 munkat is nem mentem 80.000 fole. Kulonbozoek vagyunk kulonfele sorsokkal. Nincs olyan, hogy csak egyfelekeppen jo csinalni valamit.
2018. júl. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
82%

#12 Oké, lehet versenyezni - szintén kamaszkorom óta melózok, miután anyám 15 éves koromban úgy döntött, hogy most leszbi lesz, és otthagyott a húgommal a panel albérletben a vadiúj csajáért (apa nincs, mielőtt belekötnél) -, de egyrészt nincs értelme, másrészt... másrészt sincs értelme. Mindig vannak nálunk jobb, és nálunk rosszabb sorsú emberek. Én értem, hogy te vagy az egyik a kb. 100-ból 5 darab olyan korán szülő nőből, aki megdolgozott a mostani helyzetéért (habár az idősebb párod segítsége nélkül nyilván nem ment volna). De megdolgoztál, oké. Ezennel kijelentem, hogy Te nem tartozol bele abba rendkívül nagy (kb. 90%), húszas évei elején szülni tudó közegbe, akikről a kommentem pont szólt.

Akik azt gondolják, hogy pl. én (és sokan mások) mekkora lúzer vagyok mer’ közel a 30-hoz nincs meg a hátterem gyerekszüléshez... jah, csak ők nem kaptak egy gyereket (testvért) a nyakukba 15 évesen, albérlettel, számlákkal, mindennel... na mind1, én szégyenszemre nem tudtam főállás mellett 21 évesen diplomázni (am milyen diplomát lehet megszerezni 3 év alatt?), és jóval idősebb, bő megtakarítással rendelkező pasival sem jöttem össze, szal még 29 évesen is tolom a fősulit - nyilván levelezőn, hiszen ha nem dolgoznék, éhenhalnék. Ez van, rengeteg más emberrel együtt én is hátrányból indulok... és ugyanúgy, ahogy feletted, felettem is ítélkeznek ám...

2018. júl. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!