Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kihúzassam a fogamat? Lehet...

Kihúzassam a fogamat? Lehet egyáltalán fogat húzatni terhesség alatt? 13hetes vagyok.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy csúnya letört fogam, félig már a tömés is kijött belőle. A jobb oldalon, alúl hátulról a harmadik fog. Nagyon szenvedek már vele pár napja, azt hittem, hogy majd elmúlik, de nem így történt. Az állkapcsom is fáj már tőle. :( Szerintetek nagyon fog fájni a foghúzás? Elmerjek menni? Nektek húztak fogat terhesség alatt? Köszi a válaszokat
2010. jún. 18. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen kihúzathatod. Nekem is terhesség alatt tömték a fogam még érzéstelenítőt is kaptam. Nem volt semmi gond. Most 1 éves a pici fiam.
2010. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 3hete huzattam,3érzéstelinőt kaptam a babához nem jut el.Nem bántam meg jól tettem,hogy kihuzattam kin szenvedés volt már minden napom.Ne félj nem lesz semmi baj.
2010. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok! :) Még annyit kérdeznék, hogy nagyon fog fájni? Ugyanis egyfolytában fáj, lüktet és úgy hallottam, ha gyulladt a fog, akkor az érzéstelenítő semmit nem fog használni. :(
2010. jún. 18. 16:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Szió!


Nekem is adtak érzéstelenítőt, nem fájt.

Elvileg adhatnak antibiotikumot, Nekem "Zinnat" nevűt írt fel a nődoki, mert a fogorvos nem merte, nem tudta, hogy mit lehet, ez tutin lehúzta a gyull.-t, és utána érzéstelenítővel kihúzták. Akkor 11 hetes voltam. :-(


De fájdalomcsillapítót(algopirin, aspirin, stb.)ha lehet ne vegyél be, mert az árt a picinek, még nagyon korai a terhességed!!


Sok sikert!

32 hetes km.

2010. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet fogat húzatni. Engem műtöttek is 27 hetes voltam. Mivel röntgenezni nem lehetett, ezért felvágták az ínyemet, hogy megbizonyosodjanak róla, hogy nem maradt benne fogdarab. Szerencsére nem lett semmi baja a babámnak, de a gyulladt fogam miatt elkapta a gyulladást és születése után öt napig antibiotikumot kapott.
2010. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy közeli barátnőmnek bölcsességfogát húzták ki olyan 20 hetesen, kapott érzéstelenítőt, semmit nem érzett belőle.

Annyira érdemes szerintem figyelni a terhesség alatt foghúzásról, hogy utána nagyon figyelj a szájápolásra, mert a terhesség alatt megváltozik a száj bakteriális állapota, és könnyen fertőzés jöhet létre. Használja szájvízet foghúzás után.


Fájdalommentes foghúzást kívánok!

2010. jún. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szió!


Na, mi van a fogaddal???

Elmentél a dokihoz?

2010. jún. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ma elmentem fogorvoshoz reggel és kihúzták. Az ínjekció nem fájt, viszont a húzás nagyon nagyon fájdalmas volt. :( Igazából ez a 10mp megért annyi fájdalmat, hogy többet nem kínlódok vele. Egy bajom van, hogy reggel mentem, nem is ettem semmit azóta sem, és sajnos nem is merek enni, mert elég mély a lyuk. Szerintetek mit ehetnék? Semmit nem mondott a dr.nő csak annyit, hogy kerüljem a tejterméket egy hétig. Egyébként hála a jó égnek a helye sem fáj. :)
2010. jún. 20. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!