Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti ezért tennétek panaszt?

Ti ezért tennétek panaszt?

Figyelt kérdés
21 hetes terhesen elkaptam egy hányós vírust, egész nap hánytam és nagyon rosszul voltam, este pedig elájultam. A férjem nagyon megijedt, és kihívta a mentőket. Miután magamhoz tértem az ájulásból reszkettem és fel sem bírtam állni. A mentő kiért, de a mentősök hogy is mondjam cseppet sem voltak kedvesek. Beszólogattak hogy miért nem megyek le a saját lábamon (4.emeleten lakunk) és hogy nem tudott volna bevinni a férjem, és hasonlók. Összenevettek amikor a férjem odatámogatott a tolószékhez... Őszintén szólva elég megalázónak éreztem, mintha valami hisztis kislány lennék aki csak szimulált vagy ilyesmi. Akkor vették vissza amikor a mentőben is elkezdtem sugárban hányni és megint majdnem elájultam (ha nincsenek ott és nem intézkednek megint elájultam volna, éreztem). Már hazaengedtek a kórházból, de úgy bánt az egész. Ti tennének valahol panaszt vagy hagynátok a fenébe?
2018. júl. 15. 07:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Szerencsétlen mentősök annyi "szinte semmi bajom, de azért megnézetném dokival, majd a mentő bevisz azért vannak" hülyével találkoznak, hogy már ebből indulnak ki. Sokak szerint a mentő taxi, az ügyelet pedig a hétvégi orvos, nem pedig sürgősségi ellátás...


Elhiszem hogy nagyon rosszul esett, de én a fentiek tudatában nem panaszolnám be őket. Úgysem tudnak mit csinálni velük, olyan munkaerő hiány van náluk, hogy lassan bárkit felvesznek.

2018. júl. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Bármilyen megalázó is volt, sajnos ennél százszor rosszabb dolgok történnek, és azok sincsenek kellőképpen kivizsgálva panasz esetén sem.

Hagyd a fenébe, csak megint okot adnál, hogy lekezelően viselkedjenek veled. Végülis megkaptad az ellátást, ez a lényeg!

2018. júl. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

Én tennék.


Bár a sok indokolatlan hívás miatt gyakran nekik is teli a hócipőjük.

2018. júl. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
En ikrekkel voltam terhes es elkaptam a hyanos fososat.ugyanez volt nalam is, annyi kuonbseggel hogy en nem ajultam el (soha eletemben nem volt az az ajulos fajta). De remegtem, eroteln voltam es jott minden mindenhonnan. En akkor egyedulnvolt, a ferjem nem volt velem. Eszembe nem jutott kihivni a mentoket ezert. Szepen felhivtam az orvosom hogy mi a teendo, kerdezte miota tart, pihenjek, a lazam azert merjem es egyek banant azt csokolom. 2-3 nap alatt teljesen rendben voltam.
2018. júl. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%
4-es ez azért elég nagy különbség.
2018. júl. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Terhes feleségem eszméletét veszti nekem is ez lenne az első gondolatom hogy mentőt hívők.
2018. júl. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Mindenképpen panaszt tennék!!!
2018. júl. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%
4-es vagyok, valoban nagy különbség, belatom. Nem bagatelizalni akartam az ajulast. De a velemenyem attol meg tartom, ezert nem tennek panaszt.
2018. júl. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem mentegetni akarom őket, de azt kell nézned, hogy ők mivel szembesültek mikor megérkeztek.

Ha még ájult állapotban találtak volna rád (amikor a férjed tárcsázott) biztos nem szólnak be.


De ha jól értem mire kijöttek te már magadnál voltál, tudtál kommunikálni, segítséggel még ha gyengén is mozogtál. Tehát nem volt közvetlen életveszély. Az előzmények (ájulás) nélkül lehet én is azt gondoltam volna, hogy ilyen állapotba be tudott volna vinni férjed a kórházba/ügyeletre, ehhez kár volt mentőt hívni. (Semmi olyat nem tudtak tenni veled a mentőskocsiban ami segített az állapotodon. Nem az a 10-15 perc számított az esetedben élet halál között.)


De mint mondtam nyilván ha még eszméletlen állapotban találnak rád az közvetlen életveszély, és máris indokoltabb a mentő.


Nyilván ettől függetlenül nem volt szép dolog, de ha belegondolsz megértheted ők miért "látták" indokolatlannak a sürgősségi szállítást.

2018. júl. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

EZ az egyik legnehezebb de legkevésbé megbecsült hivatás. Még a kukásautósok is többet keresnek náluk. Egy időben a csapból is a pedagógusok folytak, de mentősökről soha senki nem beszél. Munkaerőhiány és pénzhiány, ennyi jut nekik. A hívások nagy többsége olyan, h “jaj hetek óta faj a lábam, de most vasárnap hívtam ki a mentőket biztos ami biztos”, pont ahogy az első írta.

Nyilván akkor sem kellett volna így viselkedniük, de valahol érthető is. Én nem tennék panaszt, még a végén kirúgnák szerencsetlent.

2018. júl. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!