Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetesen kicsi pocak. Normális?

20 hetesen kicsi pocak. Normális?

Figyelt kérdés
Alig látszik a hasam. Csak akkor veszik észre, hogy kismama vagyok, ha testhez simuló ruha van rajtam, de akkor is rácsodálkoznak, hogy már félidőnél tartok. Ritkán és alig érzem a baba mozgását. (Melső fali lepényen tapadt meg) 2 hete voltam dokinál, akkor minden rendben volt, de aggódom, hogy nem fejlődik rendesen. Normális ez? Másnak is volt ilyen?
2018. júl. 15. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Teljesen normális, ne aggódj, én is ilyen voltam. Az utolsó trimeszter lesz nehéz.Inkább arra készülj, főleg az utolsó 2 hónap, ha meg vékony voltál akkor végképp. A bőrödre figyelj nagyon, mert ha így teszel, akkor megúszod a striákat. Nekem is sikerült megúszni. De láttam nőket, akiknek sajnos nem, és az borzasztó, mert sosem múlik el nekik.
2018. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Azért járunk orvoshoz terhesen hogy szóljon ha gond van. Ha nem szól, nincs gond. Tanácsként írom, ezt raktározd el még 20-22 hétig ;) Az orvosod sokkal megbízhatóbb mint Vadidegen Netező aki nem lát beléd. Lehet hogy azt írja Vadidegen Netező hogy "jajjaj nekem ez volt és biza nem fejlődött", de NÁLAD nincs így hiszen az orvosod nem mondta. Vagy akkor megijedsz és Vadidegen Netező véleményére adsz hogy a tieddel is baj van? Ugyan.

Másrészt: a has mérete NEM a gyerek méretétől függ hanem a te saját szervezetedtől/testi adottságaidtól/genetikádtól. Azaz Vadidegen Netező tapasztalata plána felesleges.

2018. júl. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem baj, nekem végig nagyon kicsi hasam volt, a baba normál súllyal született, kaptam pár beszólást terhesen, de én örültem neki, hogy nem lett striám és szinte azonnal lement a hasam szülés után.
2018. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Normális


Én magamon már a 16. Héten láttam, de egyébként csak teshez simuló ruhában jártam mégis csak a 25. Hét után merte idegen megkérdezni mikorra várom


A39. Héten azt hitték félidőn vagyok éppen túl...


Igaz nem óriás babát szültem

3kg kereken 52 cm


Mellsőfali lepénnyel először a 19. Héten voltam biztos, hogy a lányomat érzem


Ne aggódj

2018. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Tudod mi a ciki, ha a hasad akkora mint egy hsmáz és te mégse érzed a gyereket.

23 hetesen már a hasamnak először köszöntek, én meg a mellső fali lepény miatt egészen addig nem is éreztem.

2018. júl. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Normalis es a baba meretevel sincs osszefuggesben altalaban, fileg nem 20 hetesen, amikor mondjuk egy kisebb magzat ebben a korban 400 gramm, a “nagyobb”

Pedig 440, vagy valami hasonlo, ha jol emlekszem. Szoval az a par dkg elteres nem indokol kisebb, vagy nagyobb locakot.

Epp ezert nem foglalkozik a picak meretevel egy orvos sem, marmint a szelessegevel.

Max azt nezik a, hogy a meh fundusa kb ott van-e, ahol a terhessegi kor indokolja, azaz a magassaga a fontos, de a haskorfogat lenyegtelen es nincs jelentosege tudomanyos szempontbol.


En vekony, sportos alkatu vagyok es az elso gyerekkel a 20-as hetek vegen kezdett latszani a hasam, a vegere sem lett nagy, sot, de megis 4 kilo korul szuletett.

Azt mondtak, higy majd a masodik babaval hamarabb lesz hasam es nagyobb. Nem jott be, 26 het korul voltam, amikor eloszor rakerdeztek, pedig szuk fazonu ruhakat hordok. A vegere sem volt nagy, de en szerettem, csinos volt es feszes, gombolyu, mintha egy felgomb lenne szabalyosan odaragasztva.

Most 10 evvel kesobb (venebben es nyilvan gyengebb kotoszovettel) varom a harmadikat. Teny, hogy hamarabb kezdett latszani, mar a puffadast is eszrevettem magamon. De most vagyok 23 hetes es bar jobban latszik, mint pl elsore, de most kezdenek csak rakerdezni olyanok, akik latasbol ismernek, a buszon epp 2 napja kaptam eloszor ulohelyet, stb. Pedig szuk cuccokban jarok most is, nem rejtegetem a hasam, vekony is vagyok.

Engem egyaltalan nem erdekel, a babaval minden rendben volt ultrahangon es azt sem banom, ha a vegen is “kicsi” marad a hasam, mert bevallom oszinten: kenyelmes volt, konnyen mozogtam es utolag annak is orultem, hogy lapos lett a hasam es a borom is nagyjabol visszahuzodott. Az esztetika nyilvan masodlagos, de nagyobb esely van pl kotenyhasra egy hatalmas pocak utan, mint egy kisebb utan es bizony nagyon frusztalo annak, akinek van. A mutet draga, a felepules viszonylag hosszadalma, az eredmeny pedig sohasem lesz olyan, mint egy mutet nelkuli lapos has, hiszen sok heg marad utana.


A mozgas szinten nem baj. Eleve 20 hetes kor korul “elvart” az elso mozgasokat erezni es azutan meg nagyon sokaig nem “kell” minden nap, vagy naponta x alkalommal.

A mehlepeny helyzetetol is fugg, a magzat elhelyezkedesetol, de foleg attol, hogy neked milyen aktiv, vagy faraszto a mapod. Eleg gyenge meg ez a mozgas, a 90%-at nem erezzuk.

Hetrol hetre erosebb lesz, igy tobbszor eszreveszed.

En pl tegnap meg es alltam egesz nap, hajnalig ebren voltam, mert vendegek voltak nalunk es konkratan a tegnap reggeli ebredesem utan ma reggel vettem eszre mozgast eloszor. Pedig mint irtam 3. baba, 23 het, de megis foleg csak akkor erzem, ha lepihenek es fekszem, ezen kivul max ulva ereztem a holyagom fele valamicske mozgast eddig. Allva/mozgas kozben semmi egyenlore.

2018. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22 hetesen meg nem volt pocakom, 26 hetesen mindenorasnak nezett mindenki. Szanaszet szakadt a hasam :(
2018. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Lapos hasam van /volt

20hetesen max puffadásnak mondták volna ami volt. 22 hetesen nar latszott,hogy terhes hasam van.

2018. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!