Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmúlik valaha is a "gyereket...

Elmúlik valaha is a "gyereket szeretnék" érzés? Már 3 gyönyörű, egészséges gyermekem van, de vágyok még egyre. A kicsi 20 hónapos most, már egy éve bennem van a vágy. Ez a késztetés korral múlik el, vagy ha rajtam állna 20 gyereket is szülnék? :D

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akiknek már volt gyerekük és többet szerettek volna, csak ilyen-olyan okból nem lett volna okos döntés. Mikor csillapodott az anyai ösztön?

2018. júl. 16. 14:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönök minden hozzászólást, sokat segített, hogy tudom, más is érez úgy, mint én. És hogy igenis lehet és kell is ésszel dönteni. Megpróbálom rendezni ezt magamban, ha lezárom és nem reménykedek hónapról hónapra, bizonyára könnyebb lesz :)
2018. júl. 17. 11:19
 12/21 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy idővel múlik az érzés, sőt, 50 felé közeledve egyre inkább azt érzi az ember, hogy már teher lenne. Sír a szívem, de tudom, hogy a legkisebb az utolsó kicsi gyerekünk, és ő sem baba már 6 évesen, szeptembertől iskolás lesz. Viszont izgatottan várom, hogy majd a nagyfiam gyermekének lehessek a nagyszülője. Persze az még odébb van (ő most 18), de akkor is :)
2018. júl. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Pont ma gondoltam rá, hogy esetleg mégis jó lenne még egy gyerek. 3 van, 5 éves, 3 éves és 6 hónapos. Ez a így 5 éven belül úgy érzem h kiszívts az erőt belőlem, mindenféle bajom kijött, nem komolyak de együtt azért nem jók, aranyér, meg a hasam most elég nagy maradt, szóval úgy voltam eddig, h most akkor elég a terhességekből. Plusz még egy gyereknél még több évre kiesem s munkából... De az utóbbi napokban mégis eszembe jutott, h nem is lenne rossz egy tényleg! utolsó. (mivel a 2.,3. császár ezért csak az jöhet szóba, abból meg háromnál többet nem vállalnék). De arra is gondoltam, h itt van három szép egészséges gyerekem, ne legyek telhetetlen... Egyre nagyobb az esély genetikai betegségre (36 éves vagyok) ...meg a 3. császár is ki tudja mennyire kockázatos. Egyelőre nem aktuális a téma, meglátjuk hogy alakul ez az érzés.
2018. júl. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Milyen fura volt ezt nekem olvasni....most várom a másodikat de megfogadtam, h harmadik nem lesz. Már ez a második baby is kérdéses volt de akartam tesot a nagynak.

El sem tudom képzelni, h 3-4 gyereket akarjak és még utána is :o

Persze nagyban függ a körülményektől gondolom, én az első trimesztert pl végig haldokoltam mindkettőnél, az első meg koraszülött lett és hasfajos, én meg utána depressziós....gondolom nálatok nem voltak ilyen nehézségek?

2018. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nem volt mindegyik terhességem probléma mentes, az eslő gyerekem kb 4,5 éves volt, mire átaludta az éjszakát :D most a kicsi, aki 20 hós, még szintén nem alussza át. A fiú hasfájós volt szintén.

Az első terhesség/baba mindig nehezebb, mint a többi. Én se akartam sokáig második gyereket (nagy is a korkülönbség a legnagyobb és a középső között), nehezen éltem meg a születését stb, szerintem ezen nagyon sokan átmegyünk. Ha ezen sikerül túllendülni és már bevállalja az ember a tesót, akkor nagy eséllyel sokkal könnyebb lesz. Kívánom neked is ezt! Aztán előfordulhat, hogy a mostani pozitív élményeid majd eltörlik a rosszat, és majd újra vágysz egy csöppségre. Akár sok év múlva. Persze lehet, hogy ti pont két gyerekkel lesztek boldogok. Az is szuper! :)

2018. júl. 21. 12:50
 16/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hátha idetéved még valaki.

Képzeljétek, most teszteltem pozitívat, így eldőlt a kérdés :D

2018. aug. 13. 12:33
 17/21 anonim ***** válasza:
De jó, szuper! Sok boldogságot hozzá és jó egészséget nektek☺
2018. aug. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Gratulalok!


Megkerdezhetem, hogy hany evesvagy?

2018. aug. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
32 :)
2018. aug. 19. 22:31
 20/21 anonim ***** válasza:
19%
Ejj de jó nektek hogy húsz gyereket is legyártanátok. Mi csak egyetlen egyet tervezünk, akarunk,de még az se akar összejönni.
2018. szept. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!