Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt megéri magán...

Terhesség alatt megéri magán dokihoz járni?

Figyelt kérdés

Az sztkba rettenetesen bunkók főleg az uh ba.

Olyan lekezelőek hogy hihetetlen.

Nem mondom hogy szülni is ott akarok majd, csak a terhesség alatt inkább fizetek de legyen normális. Jobban járok úgy?

Ha magánba járok, akkor is járnom kell a terhesgondozóba az sztkba?

Valamint milyen gyakran kell a magánhoz mennem? 16hkm


2018. júl. 19. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Én biztos nem mennék sztkba!


A normális dokiknak van a saját rendelőjükben saját UH készülékük. És vannak olyanok, akik úgy magándokik, hogy az uh-t a saját kórházi munkaideje alatt végzi a kórház kontójára, és azok kárára akik esetleg nem engedhetik meg a magánorvost, így ott ülhet órákat mire sorra kerül... de persze a pénzt elteszi, csak épp a magánszolgáltatást nem is nyújtja.


17 hetes vagyok, ha jól számolom akkor eddig 5 alkalommal voltam a dokimnál. Kb még ugyanennyi lesz. És nem, nem kell a kórházba mennem még ctg-re sem. Majd csak szülni megyek oda...

2018. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem megéri, de én nála is szeretnék szülni. Összesen az egész terhesség alatt 6szor voltam nála. Az sztk a nem kell járnia, ha van magándokid.
2018. júl. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ügyeletben szültem mindkettőt, de az sztk-ba nem voltam hajlandó járni, szóval magándoki csinálta a terhesgondozást. Profi UH készüléke van, mindig ad képet, lehet kérdezni, nem sürget... nekem megéri azta 10E ft-ot havonta..
2018. júl. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem megérte


Egyrészt munkaidő után mentem

Másrészt rendesen figyelt mindenre.


Hogy kell-e sztk az doki függő.


Nem minden orvosnak van olyan szonográfus képesítése, amivel a "genetikai" Uh-okat csinálhatja.

Ebben az esetben hiába lát ő is mindent, leletet nem

adhat ki, lehet menni sztkba


Ugyanez igaz a ctg/nst-re.

Nincs minden dokinak..

Nekem szempont volt az orvosválasztásnál ez is.


Ezen felül védőnőhöz kell járni. Nálunk az is a helyi rendelő intézetben van.

2018. júl. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ui


Gyakoriság az terhesség és doki függő

Én a 6. Héttől kb 11 szer voltam

2018. júl. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Én mint első miért lettem lepontozva? A kérdésre válaszoltam, mint mindenki más is...!
2018. júl. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

De te most sztk-ba jársz vagy kórházba vizsgálatra, mivel sztk-ban nem lehet szülni, legalább is nálunk, ott csak járóbeteg rendelések vannak, nem elfekvők.


De akármicsoda is, ha ott fogsz szülni és bunkók, akkor tök felesleges oda dokit fogadni, mert akkor is bunkók lesznek. Keress egy másik kórházat és fogadj úgy dokit.


Nekem fogadott dokim volt a Bajcsyba. A terhesség alatt párszor voltam a rendelőjében, de a vérvételt, uh-t... stb-t a kórházban csinálták. Pl. a kismamák vérvétele külön volt a sima vérvételesektől, így gyorsan ment, csak ránk koncentráltak.

2018. júl. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok köszönöm a válaszokat!

Akkor mindenképp keresek magán dokit.

Egyébként Miskolcra járok lehet szülni majd ott.

2018. júl. 20. 07:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha azért mennél magánorvoshoz, mert bunkók, akkor mindenképpen javaslom. De van egy fontos dolog. Ha egy orvos jó orvos, szakmai szempontból, akkor teljesen mindegy, hogy magánba vagy állami keretek között jársz Hozzá. Szóval azért, mert egy orvos magánrendel nem feltétlenül jó orvos és ez fordítva is igaz. Mondhatnám azt is, hogy a kedvességet és a pontosságot “veszed meg” a magánrendelésen, nem a szakértelmet. Az én orvosomnak nincsen magánrendelése, mert intézetvezető professzor, nincs ideje rá. Rengeteget kell várni Rá a kórházban a rendelésen mindig, van amikor nem éppen kedves, de soha nem mennék máshoz. Nagyjából 15-ször voltam Nála előző terhességnél (problémamentes terhesség volt), plussz a ctg-k, vérvételek. Most is ennyiszer fogok menni kb, csak még folyamatban van a terhesség:).


Egy eü-i dolgozó

2018. júl. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még arra nem válaszoltam, hogy milyen gyakran, csak hogy hányszor kb. 20.hétig 4 hetente, onnantól 3 hetente, 35 hetes kortól hetente. 34.héttől ctg heti 1 37.héttől, onnantól az is sűrüsödik, de már nem emlékszem mennyire:).
2018. júl. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!