Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hany hetes várandós vagyok? 4...

Hany hetes várandós vagyok? 4 hét az eltérés. A számolt vagy a mért értékek a mérvadóak ?

Figyelt kérdés
Az utolsó menstruációtól számított dátum alapján 37 hetes kismama vagyok, ezzel szemben a mért értékek kb a 12-13 héttől 2-4 héttel nagyobb magzatot mutatnak,a súlyát múlt héten 3400gr-ra becsülték, méretei egy 38-39 hetes magzatnak feleltek meg, a méhlepény érettsége 2-es fokozatú. Jóslófájásaim nincsenek, semmi egyéb szülésre utaló jelet nem tapasztalok, pedig már türelmetlenül várom.

#szülés #harmadik trimeszter #38. hét #mért értékek #számolt értékek
2018. júl. 20. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A 12. heti meres lenyeges ebbol a szempomtbol. A korabbi nem feltetlenul, mert minel kisebb, annal konnyebb “elmerni”, illetve a korai uh-kon gyakran csak rapillantanak, nem mernek precizen, inkabb annyi a kenyeg, hogy mehen belul van-e a terhesseg es van-e szivmukodes.

A 12. het korul viszont muszaj pontosan merni, raszanjak az idot, igy az megbizhato.


Akkor is volt mar elteres? Mennyi? Ha irsz egy datumot es a CRL-t, amit akkor mertek, akkor megnezem neked en is.


Ha mar akkor is volt lenyeges elteres, akkor minden bizonnyal idosebb a terhesseg, mint mensi szerint kellene lennie.

Az viszont, hogy most konkretan mekkora a baba merete, vagy 10-15 hete mennyi volt nagyobb, mint az atlag teljesen mindegy. Hiszen szuletnek 40. Hetre 2600 grammos babak es 4300 grammosak is, egzik sem ritka, csak az egyik majdnem duplaja a masiknak, de nem idosebb.

Szerintem pl 37 hetesen 3400 gram nem extrem nagy, az idosebbik gyerek igy volt nalam is es 39 hetesen szuletett 3700 grammal. Nem volt extrem nagy sulyu, csak nagy feje volt es hosszu baba volt. Ha vegig bent marad, talan akkor sem erte volna el a 4 kilot, de meg az sem szamit kiveteles meretnek.

2018. júl. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Írtam privát üzenetet.
2018. júl. 20. 15:50
 3/4 anonim ***** válasza:
A mensi szerint számolt adatok a mérvadóak. A kisfiam is 2 héttel mindig nagyobb értékeket mutatott, mondták is hogy nagy babára számítsak, de egy percig nem gondoltam, hogy emiatt hetekkel elobb erkezik. 40+4re szuletett 3920grammal es 51 cmvel
2018. júl. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindig az utolsó menstruáció számít. Az alapján van a 40 hét is amúgy csak 38 lenne. De a baba 37-41 nem számít koraszülöttnek és túlhordottnak sem. Türelem. És kitartást addig!
2018. júl. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!