Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés, ha mozog a...

Milyen érzés, ha mozog a pocakban a baba? Nem zavaró?

Figyelt kérdés
Valamiért elképzelni sem tudom,milyen érzés,ha valaki más van a pocakomban,és belülről mocorog,rugdos.
2018. júl. 20. 16:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%
Az én babám 18 hetesen kezdett el mocorogni, nagyon imádtam és azóta is imádom. Elég aktív, mindig kinyomja valamelyik testrészét, néha fájdalmas de sosem gondoltam még rá negatívan vagy úgy, hogy bárcsak ne érezném. Most vagyok 30 hetes, tehát már elég nagy és intenzív mozgásokat végez. Szerintem ez egy szép része a terhességnek, apukáknak és a családnak is nagy élmény amikor tornázik és érezhetik őt.
2018. júl. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%

Az 1# nyilván viccel :D Nem kell mindent komolyan venni!


Amúgy igen, tud zavaró lenni, nagyon is. Vannak olyan helyek bent, ahová berúg vagy valami, baromi kellemetlen. Én azt utálom mikor "kotor" a bordàm alatt. Az kellemetlen! Az elején még gyenge vékony, nem okoz kellemetlenséget, de mikor 30 hét fölött van, ott már minden mozgás okozhat fájdalmat.

Az én picim beràg ha csuklik, elkezd csuklani... Csuklik csuklik aztán hirtelen keze lába úgy jár mint egy hisztis gyereknek mikor földhöz veri magát... Oh igen, azt imádom.

2018. júl. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

Tényleg imádni való, de egy idő után azért elgondolkodtató, hogy milyen baba lesz ha egy percre nem hagyja abba.

Egyébként ha teherbe esel, ez nem olyan idegen mint kívülállóként gondolni rá. Én is azt hittem hogy bizarr lesz, elég fóbiás vagyok, de legalább tudom hogy el és mozog szó szerint. Ennél sokkal rosszabb lenne ha egyáltalán nem mozdulna. Amúgy olyan mikor kicsi mint az izomrangas, később (22.heten vagyok) meg mintha dörögne az ég a hasamban. 😁😁

2018. júl. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
56%

Attól még hogy nem pc kimondani, ha valami kellemetlen, még lehet az!

És semmit nem mond a későbbi anya-gyermek kapcsolatról, ha valaki azt kívánja terhesen, "picit pihenjél már, gyermekem".

Nekem bizony sose volt kellemes a mocorgás. Igen bizarrnak éreztem. A közepétől pedig rohadtul fájt, csillagokat láttam, ahogy a vesémen és a hólyagomon trappolt.

2018. júl. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
50%
Sok kismamának zavaro,de később már öröm lesz.Kellemes meg jó érzés,még ha a baba fájdalmas részt rug
2018. júl. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Első terhességem. Nagyon vártam, hogy mikor érzem meg a mozgását. De azt hittem, hogy ez még jó soká lesz, mert egyrészt ugye azt mondják, hogy első babánál 20. hét körül szokták megérezni a kismamák, másrészt nem vagyok nádszálvékony. Viszont múlthét csütörtök este, lefekvés után , éreztem a hasam alján kis bizsergést, olyat, amilyet még eddig nem. Aztán péntek este is, szintén lefekvés után, szombaton napközben is, és úgy voltam vele, ha vasárnap is megint érzem, akkor szerintem ez már tényleg a baba. :) Szóval vasárnap napközben haloványan, kis időre megint megtörtnént, este pedig újra, és az előző napoktól eltérően elég sokáig. Mondtam is a páromnak, hogy ez már szerintem tényleg a baba. :D Ma pedig voltam a védőnőnél, elmeséltem neki a történteket, és azt mondta, hogy ez már a pici. :D Az első mozgásnál 16 hetes és 5 napos voltam. Szerintem nem zavaró, inkább érdekes érzés a mocorgása, és jó tudni és belegondolni, hogy a baba egyre jobban fejlődik, nő. Már alig várom, hogy újra és újra érezzem.
2018. júl. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!