Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem vagyok anya-típus és...

Nem vagyok anya-típus és borzasztóan szorongok. Néhány kedves szó olyan jól esne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 30 hetes várandós vagyok, 30 éves. A baba tervezett, nagyon várjuk és nagyon szerettem volna édesanya lenni. Reálisan felmértük, hogy ez mivel jár. Úgy érzem a döntés fejben és szívben egyszerre született.


Na most én soha nem voltam az a tipikus anyuka, nem találtam a kisbabákat aranyosnak és utáltam ha valaki a kezembe nyomta őket, soha de soha nem tudtam velük mit kezdeni. A babafotózásos giccses képeket egyenesen gusztustalannak tartom. Ennek ellenére soha nem gondoltam, hogy nem akarok gyereket mert anyu is ilyen karakter és egész életemben azt hallottam tőle, hogy az anyai szeretet határtalan, mindent felülír és a sajátjával mindig máshogyan van az ember.


A borzasztó szorongást most az váltotta ki bennem, hogy egy ismerősnél látogatóban voltunk, 9 hónapos a kisfia. Azt hittem így 7 hónapos terhesen már mashogy lesznek dolgok de nem........ rondának láttam ahogy mindig minden kisbabát, nem akartam hogy hozzám érjen és nem voltam képes másra gondolni csak hogy hogyan lehet ennyire önfeláldozó n viselkednie az anyukajanak és hogy nem érzi ezt tehernek?


Nagyon szorongok, hogy rossz anyuka leszek és hogy esetleg rossz döntést hoztam. Nyilván akármi történik a tőlem telhető legjobbat próbálom adni de mi van ha nem tudom úgy szeretni a fiam ahogyan kellene? Ha azt fogom érezni, hogy ez egy börtön?


Próbáltam a férjemmel ezt megbeszélni, nagyon nehéz volt de kitárulkoztam az érzéseiről és a félelmeimről és nagy csalódottságomra nem megnyugtatóan hanem negatívan,

dorgálva reagált.


Nagyon egyedül érzem magamat, negatív érzelmi spirálba kerültem. A legrosszabbkor és nem tudom hogyan másszak ki belole... :(


2018. júl. 22. 21:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mindig is olyan voltam, mint te. MA már két gyerekem van, mindkettő eltér fejlődésében az átlagtól (egyikük rendkívül problémás, másikuk rendkívül tehetséges), szóval egyenesen a mélyvízbe kerültem. Az irántuk való érzelmeim semmivel össze nem hasonlíthatók, teljesen megváltoztattak, nagyon sokféle értelemben. Más gyerekekkel most is hadilábon állok kissé, például rosszul leszek, ha előttem vesznek le pl. védőnőnél másról kakis pelenkát, de annyiban változott mégis a személetem, hogy érdekesebbnek látok más gyerekeket is, valahogy tudatosabb lettem arra, hogy tele vannak értékekkel, érdekes gondolatokkal, stb. De ennyi. A kezembe ne adjanak idegen babát továbbra se.


És ezzel szerintem semmi baj nincs.


Fel a fejjel, ne szorongj:)

2018. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Szerintem az ilyenekből válnak igazán jó anyák, mert nem hagyják, hogy az érzelmeik miatt ostobán döntsenek olyan dolgokban, amikben nem lenne szabad. Ugyanilyen beállítottságú vagyok, mint te, nálam nagyon nehezen született meg a döntés, hogy szeretnék-e kisbabát, sem a terhesség, sem az anyai életmód nem kifejezetten volt számomra szimpatikus. Majd úgy döntöttünk, ha összejön, akkor egy gyerekkel az élet jó lesz. Összejött két hónapon belül...Jelenleg 16 hetes ikerterhes kismama vagyok, ami szörnyen megijeszt,de a mai napig nem könnyezek, ha meghallom a szívhangjukat, vagy látom az UH képeket, pedig várom őket. A kisbabákat azért látod csúnyának, mert azok, nagyon kevés kivétellel. Pár éves korukra már szebbek (már amelyik:D). Apám a mai napig mondja, hogy milyen gusztustalan lila újszülött voltam, ettől nem érzem magam rosszul, és azt sem, hogy rossz apa lenne, mert nem volt velem szemben elfogult, sőt... Én a terhesség első időszakát csináltam végig egy másik városban, amit gyűlöltem, ahogy a terhesség minden pillanatát utálom a mai napig. Már várom, hogy kint legyenek és újra független lehessek valamilyen szinten, de nem kétlem, hogy a racionális gondolkodásom miatt majd rossz anya leszek, vagy nem fogom őket szeretni. Szerintem nyugodj meg, nem lesz semmi baj! :)
2018. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!