Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21hós mellé, iker tesók, hogy...

21hós mellé, iker tesók, hogy lehet ezt könnyen kezelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 21hónapos kisfiúnk. Nagyon akartunk neki egy kistesót, hétfőn kiderült, hogy ikrekkel vagyok terhes. Elégé lesokkolt a hír mindenkit. Sajnos elég messze élünk a szüleimtől, barátainktól. Párom sokat dolgozik, keveset vagyunk együtt. Persze tudom, hogy még nagyon az elején vagyok, nemkellene ezen gondolkodnom, mégis rettegek, hogy milesz ha megszületnek az ikrek. Volt valaki így? Hogy lehet ezt könnyen feldolgozni? Ma reggel óta sírok, nehezen indul ez a terhesség. Sokat hányok, szédülök, remegek.

Persze nagyon örülünk a kicsiknek, de mégis félünk, hogy milyen lesz.


2018. júl. 26. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Azért mire meglesznek a kicsik, a meglévö gyerek már igencsak nagyobb lesz, egy 2 és fél éves már nem annyira problémás.

Ne idegeskedj, sokkal kisebb gond lesz, mint ahogy most elképzeled, ikrekkel közel sincs dupla annyi munka meg veszödség, mint eggyel, söt ha jól szervezed, akkor alig van különbség.

2018. júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Addigra már a nagy lassan mehet bölcsibe, oviba. Hogy mennyire lesz könnyű az azért függ a kisfiatok személyiségétől is, attól is, hogy mennyit tudsz majd pihenni, mekkora a türelmed, stb.
2018. júl. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon nehéz lesz, de hosszabb távon megtérül. Készítsd magad fel, ha ennyire magatokra vagytok hagyva és nincs segítség, hogy az első 5 év a 3 kicsivel, felér 1000 Maratoni távfutásba befektetett energiával. Utána már sokkal könnyebb lesz. De készítsd fel magad, hogy ne érjen váratlanul, akkor könnyebben fogod venni az akadályokat.
2018. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Ikreknél az ismerősöm kapott kijáró segítséget, ha jól emlékszem, az önkormányzattól. Kérdezz utána, a védőnő biztosan tud róla.
2018. júl. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ket kozeli ismerosom van, mindkettonel pint 24 honap van azimrek es a nagyobb kozott. Megoldhato.

A tied 2,5 lesz mehet boven bolcsodebe, aztan ovoda nemsoka.

2018. júl. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem könnyű, de ezzel mindenkinek számolni kell aki gyereket tervez! Ismerős 4 és 2 éves mellett lett terhes ikrekkel. Nehez, de megoldják, pedig ott nincs nagyszülő. Ez mindig benne van a pakliban.

Lesz 1-2 kemény éved, de ami nagyon fontos: legyenek szabályok és napirend, akkor nem fogsz fejetlen csirkeként rohangálni a 3 gyerek közt. Illetve előre tisztázd magaddal: a lakás nem lesz mindig tiszta és bizony sokszor halomban áll a mosogatnivaló, de a ferjed be KELL hogy segítsen majd.

2018. júl. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az utolsó írja



Egy fontos módosítással

A férjednek nem segítenie kell

Hanem kivenni a részét a dologból

A megoldandó feladatokat, problémát a magáénak is kell éreznie!!!

2018. júl. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a másfél éves volt a kisfiam, amikor ikerlányok születtek. Még volt egy nagyobb is, aki akkor iskolás.volt már. Azért nem lehetetlen. Kemény menet lesz, de sikerülni fog. Én pl. a másodfokon át is megcsináltam, amíg itthon voltam velük. Fárasztó, de egy idő után természetes lesz.
2018. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azaz másoddilomát. Viszont volt olyan éjszaka, hogy a 3 kicsi egyszerre sírt. Ikrek él sok szabály megdöl, amit az egy gyermekesek nem is értenek. Pl. sírni hagyás. Ha egyszerre sírtak, akkor egyet etettem, a másik sírt, amíg sorra került. Nem lettek lelki sérültek. Még ha a kisfiúval voltam, akkor mindkettő kivárta a sorát. Élmény volt 3 gyerekeket pelenkázó egyszerre.... Már ovisok, talán könnyebb velük. Amikor néha szörnyülködnek, hogy bírom, gyerekek, munka, akkor nem is értem, mit nem értenek, annyira természetes, hogy itt vannak. De azért sokszor fáradtan esek ágyba, a lakás hét közben szalad... De örülök, hogy ikrek, mert nem valószínű, hogy lett volna 4. baba, így meg igen 😀
2018. júl. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!