Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetesen 2kg becsült súly?...

31 hetesen 2kg becsült súly? Mi lesz később?

Figyelt kérdés
Az első gyermekem is 4290grammal született.most 31 hetes terhes vagyok és már 2kgra becsülték.mondta a doki hogy nagy súlyú lesz és valószínű hamarabb is várható.az első gyermekemet nem tudtam természetes úton megszülni mert nem tágultam.most is számíthatok erre vajon?
2018. júl. 28. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
30héten 1850nek becsülték a lányom, 3850el született a 41.héten.
2018. júl. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Idáig minden ultrahangon mondták hogy nagyobb a súlya a koránál.félek hogy őt sem fogom tudni természetes úton megszülni😯
2018. júl. 28. 16:49
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem mindenképpen számíts a császárra mert az első is az volt, az ultrahangos becslés nagyon sokszor téved amúgy.
2018. júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

A nagy suly miatt miert ne tudnad megszulni? Erre max csak rafogjak, hogy indok a csaszarra. Jonnek a teraranytalansaggal, meg becsult sullyal, az en nogyogyaszom meg keresre sem volt hajlando becsulni, azt mondta, akkora a hibalehetoseg, hogy semmi ertelme. 4260 g-os gyereket szultem huvelyi uton, 35,5 cm fejkorfogattal (en vekony vagyok, es nem is tul magas). Egyebkent a fejkorfogat szamit, nem a becsult suly, de iszonyu ritka, hogy akkora legyen a gyerek, hogy valoban emiatt ne tudjon megszuletni.


Az, hogy nem tagultal, milyen korulmenyek kozott volt? Inditottak, vagy magatol indult? Mennyi idot adtak a tagulasra? Ajanlom a facebookos vbac-csoportot, ott sok sikeres huvelyi uton szult no van csaszar utan, valos informaciokkal, es valoban tamogato szakemberekrol tudnak beszamolni, es hogy mit nem szabad elhinni, es mit igen. A Mindent a termeszetes szulesrol facebook-csoport is hiteles informaciokat ad at, szakemberekkel. En csak egy dolgot tudok tanacsolni (az enszulesembe is belenyultak, ahelyett, hogy bekenhagytak volna), hallgass a sajat megerzesedre.

2018. júl. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Indították.14 órát vajúdtam de csak 2 ujjnyira tágultam.ezért volt császár.ja meg a fiam szívhangja is leesett.
2018. júl. 28. 17:10
 6/13 anonim ***** válasza:

Fiamat 32 hetesen 2000-2100 grammra becsülték.

40 hétre 3400 grammal született hüvelyi úton.

2018. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Az én fiam súlyát a 33 hetes uh-n 3 kg-ra becsülték. A 38. héten született meg 3960 grammal. Egyébként császármetszéssel szültem. Toxémiám volt, nehezen tágultam, a fiam rosszul feküdt, fejvégű volt, de oldalra volt a feje, a teste, plusz a téraránytalanság miatt. Az utolsókig mindenki azon volt, hogy természetes szülés legyen, de aztán a kisfiam szívhangjával is gondok voltak és én is félig eszméletlen állapotba kerültem, így azonnal császármetszést hajtottak ekkor végre.

Viszont ismerek olyan embert, aki elsőre császárral szült, aztán a következőt természetesen úton és olyat is ismerek, aki 4 kg feletti babát simán megszült természetesen.

Szóval én amondó vagyok, hogy ne legyél elkeseredve, simán szülhetsz még természetesen is, de inkább készülj fel a császármetszés eshetőségére is.

2018. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen elso szulessel amiatt nem kell aggodnod, hogy nagy lesz a baba es nem tudod megszulni.

Az elsonel sem azert nem tudtad, mert 4 kg felett volt, hanem azert, mert nem sikerult kitagulnod. 2 ujjnyira nyitott mehszajjal 2,5 kilos babat sem lehet megszulni, szoval tenyleg nem azon mult.


Az inditott szules tobb esetben vezet elegtelen tagulashoz es emiatt csaszarhoz, mint a spontan indulo, mert altalaban van oka annak, hogy a szules magatol meg nem indul be. Hiaba kepesek beavatkozni es meginditani, ez meg messzirol sem gaaamcia arra, hogy a test egyutt mukodik, engedelmeskedik es tenyleg lesz egy hatekony vajudas a kikenyszeritettbol.

A szivhang ingadozasa/leesese pedig szinten szoros osszefuggesben van az inditassal, foleg, ha oxitocint is kotnek be. A magzatnak termeszetes stresszel jar a teljesen spontan vajudas is, a kivulrol adagolt oxitocin meg nagyobbal, a szivmukodest is bezavarja.

Innentol kezdve pedig egyenes az ut a mutobe.

Nem azt mondom ezzel, hogy az inditas rossz, mert bizonyos esetekben muszaj a baba, vagy az anyuka erdekeben, de vannak esetek, amikor meg lehetne varni vele (pl egyes fogadott orvosok 40. het korul szeretnek az ugyeleti idejuk alatt inditani szulest, de az is altalanos, hogy hosszu ciklusnal sem pontositanak terhessegi kort es emiatt 1-2 hettel nagyobbnak mondott terhessegeket inditani kezdenek).


A lenyeg, egyenlore ne izgulj, siman lehet, hogy ez a baba megindul magatol es spontan vajudassal gyonyoruen fogsz tagulni es meg tudod szulni huvelyi uton.

Az, hogy korabban jon csak a merete miatt egyaltalan nem biztos, sot, nem is igazan van osszefugges. Ha azert lenne nagyobb, mert mar az elejetol nagyobb, illetve idosebbnek nezett ki a terhesseg mar az embrionalis korban is, az mas teszta. Akkor johet hamarabb, mert idosebb a terhesseg. De akkor az mar az elso 12 hetben is lasszodott volna.

2018. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Pont, ahogy a 8-as irja.
2018. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 8-assal.


Nekem 2100 és 2250 grammra tippelték őket 31 hetesen, 39+5-re szültem 3570 grammos babát, 40+1re 3000 grammos babát. Szóval mégsem lettek nagyok, bár nálunk családba se volt nagy baba.

2018. júl. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!