Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szódabikarbóna terhesen?

Szódabikarbóna terhesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A kérdésem az, hogy szedett e valaki szódabikarbónát terhesség alatt, gyomorsavra, illetve hányásra.??

Olvastam róla hogy nem ajánlják terhesség alatt szedni. No de mi van akkor ha nem rendszeresen szedek belőle és nem sokat egyszerre?

A helyzet az hogy 10 hetes terhes vagyok, és bármit eszek azonnal jön ki, viszont olyan savas állapotba, hogy már szétmarta a gégém. 😕 Ezért gondoltam hogy a sav a probléma. Ma szedtem be kb egy kés hegynyi szódabikarbónát, azóta jól vagyok, elötte meg majd meghaltam a rosszulléttől.A rennie és társai sz.rt se érnek.



2018. aug. 4. 17:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%
A szódabikarbóna a gyomrodba kerül, a magzat pedig a véredből táplálkozik. A véred pH-ja nem borulhat fel attól, amit megeszel, hiszen már minimális változás is rosszullétet, halált okozna. A rennie és társai ugyanígy működnek, és mégsem ártanak. Csak azzal kell vigyázni, hogy ha túlságosan próbálod "lúgosítani" a gyomrodat, az elkezd több savat termelni. Mivel a gyomor pH-ja is stabil, ha rendszeresen nagy mennyiségű szódabikarbónát, vagy más pH-t növelő anyagot kell lebontania, akkor több savra lesz szüksége, ezért többet fog termelni. Alkalmanként egy kevés segíthet, de ne vidd túlzásba!
2018. aug. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nyílván én is tudom hogy a szódabikarbóna a gyomromba kerül, de ezt egy cikkben olvastam ;: A hagyományos szódabikarbóna szintén nem ajánlható, mert bizonyos körülmények között az anyai és a magzati sav-bázis egyensúlyt felboríthatja, valamint folyadék visszatartással jár.

Na ezért tettem fel itt a kérdést.

A Ludea bizonyára szintén jó lehet, csak én külföldön élek és itt nem írnak fel ilyent nekem. A doktornőm is a gaviscon javasolta, illetve egy hányáscsillapítót amit kismamák is szedhetnek, de ez hatàstalan, hiszen én a túlzott gyomorsavtermelődéstől hànyok, az hogy a gyógyszer tulajdonképpen leszedál mert elálmosít még nem segít rajtam. Ezt mondtam is a doktornőmnek, de csak a gaviscont ajánlotta.

Szóval végülis ha napi egyszer egy késhegynyit beszedek, tuti nem lesz bajunk..

2018. aug. 5. 08:55
 13/15 A kérdező kommentje:

Ja és még annyit hogy az én gyomrom ph Ja tuti nem stabil, amikor naponta többször olyan savat hányok hogy még a vízkő is eltűnt a wc ből.

Na nyilván ezt csak viccnek szàntam, de egy gyomor tuti nem jól működik ha ilyen mennyiségű savat termel..

2018. aug. 5. 08:58
 14/15 anonim ***** válasza:
15%
A rennie hatásmechanizmusa ugyanaz, mint a szódabikarbónának . Az utóbbi NaHCO3 a rennieben CaCO3 és MgCO3 van. Más sók keletkeznek, de CO2 ugyanúgy amitól büfögsz kérdező. De gondolom neked a koncentráció smafu.
2018. aug. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Igen smafu. Köszi kedves utolsó. Mint írtam a rennie nem HAT!

Bevehetek belőle egy dobozzal is.

2018. aug. 6. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!