Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes terhes vagyok, a...

36 hetes terhes vagyok, a doki azt mondta, a babám már biztos nem fordul meg és 2 hét mulva simán lehet császározni, jah meg elég fejlett is már ugyhogy semmi gond nem lehet, titeket is császároztak már 38 hetesen?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia, biztos, hogy nem lehet baj, nekem a magas cukor miatt mondta az orvosom, hogy úgy készüljek, a 36. héten be kell már feküdnöm megfigyelésre és a 38. hétre meglesz a baba.
2010. jún. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
de semmi gondod nincs? Akkor nem értem miért nem várja meg az orvos az időt. (nem megy véletlenül szabira?) Én nem engedném, hogy 2 héttel előbb hozzák a gyereket, csak, ha orvosilag indokolt.
2010. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én ezt a dokit haladéktalanul lecserélném! Először is rengeteg baba csak a legvégén fordul be, főleg, ha nem olyan nagy és van helye. Az enyém az utsó héten is forgott oda-vissza.

Indokolatlanul 38. héten császározni nagy felelőtlenség!! A császár egy nagy hasi műtét, aminek vannak veszélyei, csak úgy hobbiból nem szabadna elvégezni, pláne nem hamarabb. Ha a fájások beindulásakor még mindig nem fordul meg a baba, akkor el kell rajta gondolkodni, addig nem!

2010. jún. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs gond, akkor maradjon csak az a baba amíg lehet.

Lehet, hogy fejlett, de pl. a 38. héten még nehezebben kezdenek el szopni. Azzal nem a doki fog szenvedni, hanem te.

2010. jún. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Off: Nem védeni akarom az orvost, de kizárt, hogy hobbiból végezné el a császárt és nem gondolom, hogy felelőtlenségből akarja előbb világra hozni a babát. Ráadásul szülés előtt orvost lecserélni sem igazán ajánlatos. Nekem van szülész ismerősöm, aki teljesen kivan attól, mennyi butaságot hordanak össze a kismamák egymásnak különböző fórumokon, néha bele szokott olvasni és csak szörnyülködik és az a baj, hogy az anyukák hisznek is egymásnak. Az okoskodás és az orvos szidás nagyon megy itt is, én biztos, hogy ilyen esetben nem itt kérnék véleményt.
2010. jún. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hátén azért láttam olyan orvost aki július végén megcsászározta az összes terhes betegét akik a korházban csodálkoztak,hogy jéééé, te is?


Mind azt írtuk, hogyha "nincs probléma akkor ne"

Azzal nem lehet egy 2 héttel korai császárt indokolni, hogy a gyerek már úgysem fordul be. mert ok,nem fordulbe, demiért kell kiszedni idő előtt?

2010. jún. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Még lehet h megfordul a baba,nekem 36.héten fordult menetirányba...de ha a doki igy látja h indokolt a császár,akkr menj bele...2 héttel előbb,az nem nagy idő..
2010. jún. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Két ismerősöm is van, akiknek a 39.héten fordult meg a babájuk. Én nem engedném, hogy a 38.héten megműtsön. Meg is fordulhat még a baba, de ha nem, akkor is jó, ha elkezdesz vajúdni, és csak utána császároznak.
2010. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szintén faros a babám, ráadásul 2 héttel nagyobb méretekkel. A dokim azt mondta, hogy mivel szép nagy baba, és már kevés neki a hely 90%-ban készüljek a császárra, csak 10% esélyt adott arra, hogy befordul. DE! Esze ágában sincs hamarabb császárt végezni, azt mondta, csak akkor csinálja, ha a baba is készen áll. Egyébként ő is megy szabira, és ha túlhordanám, akkor megadta annak a munkatársának az elérhetőségét, akivel úgymond váltják egymást. Teljesen megbízom benne és - így látatlanban - a kollégájában is. Attól hogy nem fordul be a baba, még nem indokolt a császár a 38. héten. Üdv: 35 hetes km.
2010. jún. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pedig vannak sajnos dokik, akik egyaltalan nem banjak, ha talalnak okot a csaszarra. Es ezt ugy mondom, hogy ismerek belulrol szuleszetet...

A legnyomosabb okok:

1. Programozott csaszart tervezni lehet, tuti akkor csinalja, amikor ugyeletben is van, igy a szulesert kapott extra penzert nem kell mondjuk szabadnapjan, vagy ejszakajan bemennie.

2. Hamarabb vegez, az elotte levo par perces vizsgalaton es betegfelvetelen kivul max 30 perces munkaja van, mig egy szules elhuzodhat, lehet, hogy fel napon at keznel kell lennie, idonkent vizsgalgatni.

3. Csaszarert sok orvos tobb penzt ker, mint huvelyi szulesert, illetve sok anyuka automatikusan is tobb penzt ad.

4. Az allami korhazak a tb-bol elnek, minel tobb es dragabb beavatkozast vegeznek el, annal tobb penzt kapnak. Ezert vannak esetek, amikor a korhazi politika az, hogy a betegellatast maximalizaljak, marpedig a csaszar tobbe kerul a biztositonak, mint a huvelyi szules.

5. Nyar van. Mi van ha egyszeruen csak a szules kornyekere van nyaralas foglalva es nem akar atadni emiatt masnak?

6. Lehet, hogy egyaltalan nem errol van szo es tenyleg jobbnak latja a csaszart.

2010. jún. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!