Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kétoldali CPC ciszta a magzat...

Kétoldali CPC ciszta a magzat agyában. Volt már másnak is hasonló? Mi lett a vége?

Figyelt kérdés

19 hetes terhes vagyok. A 18. heti ultrahangon az orvos jobb oldalon 5,5 mm-es, bal oldalon pedig 4,5 mm-es CPC cisztát talált a magzat agyában. A 12. heti UH eredménye jó lett, a kombinált teszt is alacsony kockázatot hozott ki mindhárom triszómiára (Down, Edwards, Patau). Minden mást rendben találtak most a 18. heti vizsgálaton, a szív 4 üregű, az erek is rendben vannak, 5 ujj mind a négy végtagon, nem utal semmi kromoszóma rendellenességre. A vizsgáló orvos és a saját nőgyógyászom is azt mondta telefonon, hogy valószínűleg felszívódik és az agy olyan részén van, ahol nem okozhat károsodást. Én mégis meg vagyok ijedve. Augusztus legvégén kell visszamennem újabb ultrahangra, mondjuk addig a saját dokimmal is van egy találkozóm egy héttel előtte, neki is van UH készüléke (mondjuk olyan-amilyen, de jobb, mint a semmi). UH doki szerint a magzatok 7, a nőgyógyászom szerint 20%-ában van jelen CPC ciszta és magától felszívódik. Sajnos rákerestem a Google-n és olyanokat dobott ki, hogy Edwards szindróma, amniocentézis meg hasonlók. Nekem minden leletem jó lett, de akkor is megijedtem. Ráadásul anyám olyat mondott, hogy az egyik kollégájának a felesége is UH-n megkapta, hogy ciszta van a baba agyában és dyslexiás lett a kisfiú, biztos ezért. :(


Volt valakinél hasonló? Mi lett a babával? Ha egészségesen született, a későbbiekben lett valami probléma?



#ciszta #CPC #ciszta az agyban #ciszta a magzatban
2018. aug. 6. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
4d?
2018. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt az én fiamnak is, felszívódott.

14 hós, egészséges.

2018. aug. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
18 hetesen volt a jobb oldaon egy 6 mm-es, bal oldalon egy 4 mm-es CPC ciszta a kisfiúnk fejében. Viszont mi voltunk Nifty teszten - ami negatív volt - így mondták, hogy nincsen jelentősége, ez gyakori. Most a 30 hetes UH-n nyoma se volt egyiknek sem.
2018. aug. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindkét oldalon volt nekünk is, 4d uhon fedezték fel a 22. Héten, genetikara mentünk, 26. Hétre nyoma sem volt, egészséges babám született.
2018. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Remélem az augusztus végi ultrahangon már nem lesznek ott a ciszták.


Kedves első, nem, hagyományos 2D ultrahangon voltunk a Honvédkórházban mindkét alkalommal, de így is észrevette Harsányi doktor a két cisztát.

2018. aug. 7. 09:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk unokatestvéremnek 30 évesen fedezték fel egy vizsgálat során, hogy ciszta van az agyában (más miatt volt vizsgálaton). Azt mondták valószínű így született, gondolom, ez a típusú ciszta lehet, csak nem szívódott fel. Nagyon okos, ugyes ember, soha semmi problémája nem volt emiatt, véletlenül fedezték fel.
2018. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megírtad, kedves utolsó válaszoló.


Voltam a nőgyógyászomnál, ő nem látott semmit, de hozzátette, hogy az ő UH gépe nem is alkalmas ilyen elváltozások észlelésére (a babát sem ismerem fel, tényleg régi a gép). Jövő héten UH kontroll a kórházban egy jobb géppel.

2018. aug. 23. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!