Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes vagyok, alig eszek...

18 hetes vagyok, alig eszek és mégis rengeteget hízok, pedig extrém túlsúllyal kezdtem. Mi lehet az oka? Mit csináljak, hogy ne hízzak tovább?

Figyelt kérdés
98kg-val kezdtem,már 105-nél tartok. A védőnő szerint ez normális,mert arányos a testalkatom,ne aggódjak miatta. De lassan egy 100méteres séta is megterhelő,és állandóan fáj a hátam.
2018. aug. 7. 22:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én is most töltöm a 18 hetet. Sajnos nekem is megterhelő ha többet megyek, különösen a lépcsőzés, pedig én 2 kilót gyarapodtam eddig (61,5-ről 63,5-re), úgyhogy én inkább a mostani nagy melegekre fogom. Próbálok esténként sétálni meg járok terhes tornára. Ezek a mozgás formák nem ellen javaltak, hacsak nem vagy ágy nyugalomra parancsolva. Én is azt tudom javasolni, hogy egyél naponta többszőr és igyál sok vizet. AZ uborka is vízhajtó, meg van még csomó más természetes vízhajtó, érdemes ennek utána nézni. Vannak a terhesség alatt is tartható diéták, említették már a 160 ch-st előttem, de koplalni semmiképp nem szabad. Kitartást továbbra is!
2018. aug. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján nem betegség miatt vagy ilyen kövér, hanem rendszertelen túlevés miatt. Akkor nyilván most sem "alig" eszel.


Árt neked, árt a magzatnak. Menj el orvoshoz ÉS dietetikushoz is, ne védőnőhöz, segítenek majd neked étrendet összeállítani, ami neked és a magzatnak is megfelelő.


Egy 4 hónapos terhes nőre, aki nem képes 100 métert mozogni, fáj a háta és 105 kiló, azt mondja, hogy semmi baj meg arányos, az egy elmebeteg.


40 kiló zsír már most extrém elhízás, és most jön még a java! Ne tedd tönkre magad.

2018. aug. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

A hatfajast amugy pont, hogy a mozgashiany okozhatja, plusz a rossz testtartas, amit terhesseg alatt hajlamosak vagyunk felvenni.

A baba, mehed, stb sulya meg nem okozhat ilyenkor hatfajast, mert minden egyutt lehet kb fel kilo, de kerekitsunk 1 kilora. Az kb semmi.

Viszont kesobb nagyobb leza a teher egy olyan helyen, ahol addig sohasem volt es akkor viszont tenyleg kegyetlen hat es derekfajdalmat okozhat a pocak es a baba, ha a hatizmok nem erosek.

Pont emiatt epul a legtobb terhestorna hatizomerositesre. Azzal nem fogyni lehet, nem araa valo, hanem olyan izmokat eroseit, amire a terhesseg alatt szukseg lesz.


De ugyanezert javasoljak az uszast. Azzal hogy allsz? Szereted? Probald ki, mert hatfajasra tokeletes, terhesen is ajanlott.


De a jo(!!!) testtartassal vegzett seta (kesobb hosszabb es temposabb seta) szinten jo a hatizom erositesere is.


En bevallom, hogy a masodik trimeszter elejen elkovettem azt a hibat, hogy a pocakom hangsulyozasa celjabol egy igen rossz testtartast vettem fel. Alig volt meg hasam, de mar latszott valami es osztonosen eloretoltam a csipomet, nem huztam ki magam, vallat hatraejtettem. Ugy jobban latszott a pocak, ciki, nem ciki. Nem igazan tudatos volt, csak ugy jott.

Eleg hamar kapcsoltam, mert fajt a hatam mar rovid mozgas utan is, beleszurt a derekamba, raadasul ugy ereztem, hogy a mehem olyan “nehez”, ugyanis ebben a hulye pozban nem csak a hasizmomat engedtem ki teljesen, hanem a gattajeki izmokat is.


Ez a kep shemlelteti, hogy mi a jo es mi a rossz testtartas:

[link]


Erre nagyon figyelj oda, mert ez iszonyatosan gyilkolja a hatat, derekat, a hasizmokat es a gat kornyeket szinten, pedig az utobbi kettot nem ilyenkor is tartani kell, mert hatalmas terhelest kapnak a terhesseg utolso harmadaban.

En sok kismamat latok, akik sajnos ugyaebben a rossz testtartasban allnak, mennek...

2018. aug. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A 8-assal értek nagyon egyet! Én is azt hittem, óó alig eszek , aztán elkezdtem használni a kalóriabázis alkalmazást (igen, macerás állandóan méregetni 2 szál ropit is ahogy a 8 as is írta) de hamar bele lehet jönni. Egy idő után tudni fogod, mi mennyi, mit ehetsz és mit nem vagy max egy falatot.

Én is hajlamos voltam az első terhességemnél (hányinger állandóan) feszt nassolgatni egy kis ezt meg azt, 12. hétre plusz 5 kg jött fel (egyébként sem voltam vékony).

A vége plusz 18 kg lett (mondjuk nagy része víz volt de akkor is).

Következő terhességeimnél már bizony nagyon odafigyeltem, és az életemet mai napig a kalória számolás hatja át, nem csinálhatom másképp, mert a heti 4-5 torna stb ellenére is kúsznának fel szépen a kilók.

Nem tudom, a pajzsmirigyeddelmi a helyzet, nekem 8 éve alulműködik, de gyógyszerrel be van szépen állítva, és nem fogom rá a plusz kilókat.

Jelenleg a negyedik babámat várom, 12 hetes vagyok, még nincs plusz kiló, de emögött kőkemény számolgatás van !

És még vmi eszembe jutott : a csak reggel meg este evés szerintem nagyon rossz, 5 ször keveset kellene enned, az inzulinodnak, cukrodnak nagyon rossz hogy napi 2 szer terheled meg, egyébként pedig "éhezik" a szervezet. Nem csoda, ha raktároz.

2018. aug. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Uhh nagyon sok a súlyod.

Tuti nem keveset eszel..

Tényleg írogasd.

Én is túlsúllyal kezdtem (84 kg) most a 14. héten is annyi vagyok még, de tudatosan próbálok figyelni + sokat dolgozok, ez is segít szerintem, itthon lennék tuti nekem is több lenne.

Sétálj sokat, ha nehéz ha nem

Édességet szorítsd minimálisra.

2018. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!