Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Tapasztalatokra lennék kíváncsi: Akinek volt több terhességmegszakítása, vagy magzatelhalás miatt végrehajtott műtéte, hogyan alakult a későbbi várandósság? Történt-e a műtétek miatt vetélés, esetleg koraszülés?

Szándékosan írtam abortuszt és missed.ab.műtétet is,hiszen maga a műtéti eljárás megegyezik a kettőnél. Nem is arra vagyok kíváncsi,hogy kinek melyik volt,hanem ha valakinek bármelyikből egynél több volt,hogyan befolyásolta a későbbi terhességet.

2018. aug. 8. 15:07  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Egy éven belül 3 terhességem volt.

Első kettő missab. szerencsére egyből kiderült mina probléma így a 3. terhességem probléma mentes volt, a végén lettem toxemias, de az nem az előzményektől.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont 2018. aug. 8. 15:20 Privát üzenet
Barátnőmnek 3 vagy 4volt(ab és missed is volt benne) és 30hetesen kinyílt a belső méhszája, 1 centire. Fekvéssel bent tudták tartani a kicsit, nem történt baj idore szuletett.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/13Időpont 2018. aug. 8. 15:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, szívesen fogadok még választ,ha van,aki érintett.

# 3/13Időpont 2018. aug. 8. 15:44 Privát üzenet

Van egy barátnőm akinek 3 abortusza volt az egyetem alatt . Amikor végre megtartotta , nem volt semmi gondja a világon.

Nekem sajnos a 2.babám után volt egy babám, akinek 8 hetesen még volt szívhangja, aztán 3 héttel később már nem és a mérete sem nőtt.

A harmadik babámnál a méhlepény túlzottan lent tapadt, így császár lett a vége emiatt. A dokim említette hogy lehetséges, azért tapadt oda a lepény pont, mert feljebb maradt vmi sérülés vagy egyenetlenség a méhfalon a korábbi műtét miatt.

Aztán vagy így van, vagy nem.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/13Időpont 2018. aug. 8. 15:50 Privát üzenet
Unokahugomnak bérlete volt abortuszra még fiatalabb korában,most pedig hiába kapálóznak a férjével immár 10 éve,nem marad terhes.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/13Időpont 2018. aug. 8. 16:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,teherbe esni sem sikerül,vagy mindig elvetél?

# 6/13Időpont 2018. aug. 8. 16:15 Privát üzenet
Nem esik teherbe.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/13Időpont 2018. aug. 8. 16:57 Privát üzenet

Két missed ab-om volt, két vetélésem, végül 5 év próbálkozás után sikerült kihordanom a terhességet.

Nővéremnek egy abortusza volt 16 évesen, most 38 éves és még mindig nem sikerült szülnie. Teherbe esett többször is, de legkésőbb 18. hétig elvetélt. 5 ilyen vetélésről tudok, lehet volt több is.

A kórházban összebarátkoztam egy másik missed abos lánnyal, ő a műtétje után fél évvel teherbe esett és egészséges kisfia született, utána megint volt egy missed abja és egy vetélése, most megint terhes, 14 hetes, eddig úgy tűnik rendben van.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/13Időpont 2018. aug. 8. 17:02 Privát üzenet

1. Ab

8évvel késöbb:

2.missed

3.kémiai

4.sikerült, megszületett

5.missed

6.missed

7.sikerült, megszületett

8.sikerült, még úton van.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/13Időpont 2018. aug. 8. 17:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm,akinél pl.abortuszt vagy missed ab-ot vetélés,vagy missed ab.követetett kimutatható volt bármi összefüggés?úgy értem,hogy a műtét lehetett befolyásoló tényező?

# 10/13Időpont 2018. aug. 8. 17:27 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Közèpidős magzatelhalás utáni terhessèg sikeres vagy volt valami problèma?
Lehet hogy terhes vagyok vagy mas betegsegem van? Ciklus hossz :39 nap Keses:11nap
35-36 hetes kismamák hogy bírjátok?
Szerintetek az lehet arra egy jel, hogy közel a nagy nap hogy tiszta pattanás lettem? Nektek milyen jelek voltak arra hogy közeledik a szülés?
Más is ilyen rosszul viseli a várandósságot?
A terhességi kort az orvos lelete alapján számoljam innestől, ha mást mondott mint a kalkulátor?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!