Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a hematoma ürül, az jó...

Ha a hematoma ürül, az jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok, múlt héten barnáztam, az orvos hematomát látott az ultrahangon (2x1 cm). Mondta, hogy próbáljak sokat pihenni, meg szedjek magnéziumot illetve C vitamint, aztán reménykedjünk, hogy vagy felszívódik, vagy gond nélkül kiürül. Mondta, hogy tapasztalhatok még barnázást, az azt jelenti, hogy ürül a hematoma, de csak akkor menjek vissza orvoshoz, ha sok vér jön és nem barna, hanem friss (amúgy 10 nappal az előző UH után rendelt vissza vizsgálatra, hogy lássuk, változott-e a helyzet).


Pár napig a pihenés mellett nem véreztem/barnáztam egyáltalán, most viszont megint jön egy kis barna... Világosbarna "maszat", főleg a wc-papíron látom törlés után, de néha a betétre is jut kb. egy ujjnyi. Nem friss, nem darabos.


Szerintetek az ilyen ürülés jót jelent? Így hamarabb el fog tűnni a hematoma? Vagy aggódhatok, mert ha vérzek akkor bármikor jöhet egy nagyobb "löket" is ami elsodorja a babát?


2 napja barnázok újra folyamatosan és nagyon félek. Az orvoshoz csütörtökre van időpontom. Ti tennétek valamit?

Volt valakinek hasonló?


2018. aug. 12. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
szedjél gyogyszert nem lesz semmibaj
2018. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem jelent semmit, vagy kívürul vagy felszívódik. Ha kiürül akkor abban lehet reménykedni hogy nem viszi magával a beágyazódott magzatot is. De azért legtöbször gond nélkül ki szokott ürulni. Én is véreztem az ötödik hatodik héten nekem is 2cm es haematoma volt., nem nagyon lehet mit csinálni a C vitamin segíthet mert érösszehúzó. Hogy fekszel - e vagy nem, az teljesen mindegy, azon nem fog múlni semmi.
2018. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem ennyire fekete vagy fehér. Nekem 15 hetesen volt hematómám. 3 napig nem volt semmi, aztán valamennyit barnáztam, majd 1 hétig semmi és ismét ürült 1 tenyérnyi alvadt vér. 17 hetesen volt kontroll UH, akkor már kisebb volt és szervült a hematóma. Szóval nekem ürült is, de nem teljesen. 20 hetesen már ici-pici volt, 30 hetesen pedig nyoma se volt. 32 hetes vagyok.
2018. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Hogyan végződött a történet? Rendben felszìvódott a hematóma?

2019. jan. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi az érdeklődést. :) igen, felszívódott gond nélkül, utána már nem véreztem, és a 12 hetes UH-n már egyáltalán nem látták a bevérzést. :)

Most 31 hetes vagyok és minden rendben azóta. :)

2019. jan. 28. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!