Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ülőideg probléma terhesen?...

Ülőideg probléma terhesen? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

29 hetes terhes vagyok, derekammal, hátammal szenvedek már hónapok óta. Hétfőn reggel, mikor reggeli után felkeltem a székről, belenyilallt a derekamba bal oldalt, sugárzott le a combomba. Ez elég hamar elmúlt, viszont azóta már 5-10 perc ülés után is rettentően fáj a JOBB oldalam (a derekam környékén indul a fájdalom, nyílal mindenhová, a combizületembe, elöl a hasam alatt a jobb oldalra, combjaimba, szeméremcsontomba. Estefelé vacsi után alig bírok felállni. Ha lefekszek 10-15 percre, elmúlik, majd séta után enyhén előjőn, de ha leülök, utána katasztrófa... Létezik, hogy a babám ennyire nyom valami ideget? Járt valaki hasonlóan? Mit tudnék vele csinálni? Négy nap múlva megyek dokihoz, nyilván megemlitem neki, de addig is kíváncsi lennék tapasztalatokra.

Amúgy van pocak-deréktamaszos "bugyim", azt szoktam használni, ha fáj a derekam, és segít is sokat, de ezen nem segített sajnos.

Köszönöm előre is a válaszokat!!



2018. júl. 13. 18:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
És ha rendes pocaktámaszt vennél? Szerintem próbáld ki
2018. júl. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Van az is, több fazont kipróbáltam már, de nem szeretem, nem kényelmes, mindig elmászik a helyéről. Amúgy ez a bugyis fazon is "rendes pocaktámasz ", csak kényelmesebb, mert nem csúszkál el, meg nem kell csatolgatni, csak felhúzom és kész, de ugyanúgy tart (vagy jobban, mert stabilabb áll), meg van erősítve a derék része, meg has alatt. Annyi, hogy úgy néz ki, mintha bugyi lenne, de valójában nem az,rendes fehérnemű fölé kell venni.
2018. júl. 13. 19:30
 3/16 anonim ***** válasza:
En is probaltam tobbet, en most vettem Anita pocaktartot. Nagyon kwnyelmes es nem csuszik el
2018. júl. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Segíteni sajna nem tudok, de örülök, hogy kiírtad ezt a kérdést, mert én is hasonlótól szenvedek, de én még csak a 19. hétben járok. 2 hete kb. De nekem többnyire csak akkor fáj mikor fel akarok állni ülésből,vagy ha lehajolok, illetve a sok ülés alapból nagyon kényelmetlen. Ami csak azért probléma mert ülőmunkát végzek napi 8 órában és eléggé szenvedős tud lenni. Én is csak jövő héten megyek dokihoz, kíváncsi vagyok mit mond.
2018. júl. 14. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

2# nem ez a márka (külföldön élek) de olyanom is van, nekem nem vált be, nekem mindig elcsúszott meg kikapcsolodott a tépőzár. Lehet túl aktív vagyok hozzá. 😬 De mint írtam, az enyém is ott tart, ahol kell, de erre a problémára nem nyújt megoldást sajnos, mivel a fájdalmam nem a pocak súlyától van.

De értékelem, hogy próbáltok segíteni :)

Amit nem írtam, hogy jógázok, de az se javít a helyzeten... Rosszabb nem lett tőle, de ennyi.

3#Sorstárs :)

Amúgy tegnap beszélgettem egy barátnőmmel, mesélte, hogy neki a keresztanyja járt így. Megoldás:várta a végét... 🙄

2018. júl. 14. 08:04
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát ez nem valami biztató :( , azért írsz majd, ha voltál a dokinál? Kíváncsi vagyok, ő mit mond. Köszönöm előre is.
2018. júl. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6 persze, írok mindenképp! Amúgy amit én észrevettem ezekben a napokban, hogy ha fekve nyújtózkodok kicsit, az mintha segítene... Legalábbis annyiban, hogy hamarabb elmúlik a fájdalom.

Amúgy a dokim többször is megemlítette, meg én is érzem/látom, hogy a babám nagyon lent van, alacsonyan hordom a pocakom, szóval tartok tőle, hogy ahogy nő a leányzó, csak rosszabb lesz, ahogy nyomja a dolgokat. Legalább légszomjam nincs meg a gyomrom se ég 🤔

Amúgy ezt leszámítva problémamentes a terhességed? Tudjátok már, fiú vagy lány lesz? 😊

2018. júl. 15. 14:32
 8/16 anonim ***** válasza:

Igen szerencsére eddig ezenkívül semmi gondom nem volt. A fáradtságot leszámítva, mert az a mai napig nem múlt el :/ Bár a terhesség mellett pajzsmirigy problémám is van illetve nagyon alacsony a vasam.

Amúgy ha fekszek vagy állok akkor nekem nem fáj, csak a sok ülés illetve mikor fel akarok állni.

Csütörtökön megyek vizsgálatra, akkor derül ki a neme is :) Már nagyon izgatott vagyok.

2018. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A fáradtság nekem most kezd visszatérni. Amúgy ma voltam szülésfelkészítő órán, pont a baba masszázsról volt szó, rákérdeztem a hapsinál, mit lehet csinálni, azt mondta, ha nem múlik magától, masszázs segíthet rajta. Mondjuk egy masszőr mi mást mondana...?

Most a sógornőmnél vagyunk, ő doki, és három gyereke van, mindnél így járt, ő is azt mondta, amit én gondoltam. Hogy majd a szülés után elmúlik. Ha fáj, le kell dőlni kicsit, és javul.

Nekem is amúgy akkor jön elő, mikor ülök, utána nehéz felállni és járni is. A baba behelyezkedik és nyom dolgokat... De magától az állástól/járástól nem fáj, reggel pl tök könnyen ki tudok kelni az ágyból és járkálok. A probléma akkor kezdődik, mikor leülök.

Holnap reggel megyek dokihoz, azért kikérem az ő véleményét is, hátha tud valami újat mondani.

Amúgy a masszőr hapsi azt mondta, nem az ülőideg okozza, hanem egyszerű csont- és ízületi fájdalom.

2018. júl. 17. 00:26
 10/16 A kérdező kommentje:

Na, voltam dokinál. Ez egy tök normális dolog, sokat nem lehet vele csinálni, meg kell keresni a kényelmes pózt és úgy maradni :D

Pocaktartót ajánlotta ő is, hogy egy darabig segíthet, de ezen kívül marad a várakozás.

Amúgy kiderült, hogy a babám megfordult, most popsival lefelé csücsül, mondtam is a férjemnek egy hete, mikor fájni kezdett, hogy attól tartok megfordult, mert kicsit máshogy éreztem helyezkedni, és nagyon egyik napról a másikra jött ez a fájdalom, nem pedig lassan kialakult... 🙄

Hát, sokkal okosabbak nem lettünk. Ha gondolod, maradhatunk kapcsolatban, hogy infót cseréljünk a későbbiekben :)

2018. júl. 17. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!