Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a jele ha magzathalál lép...

Mi a jele ha magzathalál lép fel a terhesség későbbi szakaszában és a mi a teendő, aggódom hogy talán ez bekövetkezhet?

Figyelt kérdés

Tehát nem az első trimeszterbeli vetélésről, hanem mikor már viszonylag fejlett a baba.


Azért is kérdezem mert 26 hetes terhes vagyok, de az ég világon semmit sem érzek, semmilyen mozgást a pocakban, pedig figyelem, de tényleg. Mivel a 3. ultrahang elég késői időpontban esedékes (azt hiszem 30. hét körül) és a magzati szívultrahang sem kötelező mit csináljak?


Mondjuk nem tartom kizártnak hogy csak túlaggódom (sőt lehet ez lehet az ok hiszen nő a hasam hétről-hétre), de mégis kérjek magzati szívultrahangra beutalót?



2018. aug. 21. 15:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ilyen gondolat egyáltalán ennyi idősen felmerül benned, a legjobbat akkor teszed, ha lemész a védőnőhöz,vagy körzeti dokihoz és szívhangot nézetsz.
2018. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire aggódsz menj el magán úton ultrahangra. Azt a 10-15 ezret megéri a nyugalmad szerintem.
2018. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Szívultrahangra meg ok nélkül nem fognak neked beutalót adni.
2018. aug. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
37%
Eddig sem éreztél semmit,vagy csak most lépett fel a probléma? Mikor volt az utolsó ultrahang? Én most várom a másodikat, 25+5 hetes vagyok,majd kirúgja a ház oldalát a fiunk. Kizárt,hogy ezt ne lehessen érezni...
2018. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem - de legegyszerűbb odatelefonálni - sztk is fogadnak rögtön egy ultrahangra ambulancián vagy szívhanghallgatásra a védőnőnél, ha azt mondod, hogy 26 hetesen nem érzed a babát mozogni.
2018. aug. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
73%

Előtte érezted? Valamikor is. Esetleg túlsúlyos vagy? Hol tapad a lepenyed.

Nekem úgy sikerült mozgásra bírni a gyermekem általában, hogy ettem ittam valami cukrosat, hanyatt feküdtem vagy oldalra. (gondolom ezeket próbáltad)


Ha ez sem segített én a telomat ratettem a hasam rá és komolyzenet hallgattunk vagy (bár nem tudom ennek van-e értelme) világítottam a hasam a telefon vakuval. (amúgy nekem mozgott erre a végén, de lehet véletlen) hát.. szerintem én is elmennek vedonohoz vagy valami babamama klubba ahol van szivhang kereső, v ultrahangra akár sztkba h nem mozog nézzenek már rá.

2018. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Vagy vehetsz magadnak otthonra magzati szívhang figyelőt
2018. aug. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
En is a 26-27. Heten voltam megijedve, mert 3 napig nem ereztem semmit, aztan a 3. Nap elmentunk a korhazba es minden rendben volt, de azt mondtak h jobb h bejottunk.
2018. aug. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Vegyél szivhangfigyelot otthonra.

Engem mindig megnyugtatott, ha nem ereztem mozogni.

2018. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Sajnos a védőnőm most két hétig szabin van, holnap megyek terheléses cukorvizsgálatra. Nem tudom mikor lesz eredmény,de akkor elmegyek a nőgyógyászatra.


Nem vagyok túlsúlyos egyáltalán válaszolva az egyik kérdésre. Nem éreztem semmit szerintem, az a helyzet nem is igazán tudom mit érezzek. Talán egyszer a jobb oldali hasfalamnál hullámzást pár másodpercig egy hete, de ennyi.


Sima nőgyógyászati ultrahangon is meg lehet állapítani, hogy mi a helyzet,ugye? Nem kell ahhoz feltétlenül crg-re mennem? Csak mert akkor nem kéne várnom.

2018. aug. 21. 17:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!