Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a jele ha magzathalál lép...

Mi a jele ha magzathalál lép fel a terhesség későbbi szakaszában és a mi a teendő, aggódom hogy talán ez bekövetkezhet?

Figyelt kérdés

Tehát nem az első trimeszterbeli vetélésről, hanem mikor már viszonylag fejlett a baba.


Azért is kérdezem mert 26 hetes terhes vagyok, de az ég világon semmit sem érzek, semmilyen mozgást a pocakban, pedig figyelem, de tényleg. Mivel a 3. ultrahang elég késői időpontban esedékes (azt hiszem 30. hét körül) és a magzati szívultrahang sem kötelező mit csináljak?


Mondjuk nem tartom kizártnak hogy csak túlaggódom (sőt lehet ez lehet az ok hiszen nő a hasam hétről-hétre), de mégis kérjek magzati szívultrahangra beutalót?



2018. aug. 21. 15:46
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Pontosabban "ctg"-re. Elírtam.
2018. aug. 21. 17:20
 12/36 A kérdező kommentje:
Holnap amúgy a házi orvoshoz is mennem kell, nem tudom ő utalhat-e magzatira.
2018. aug. 21. 17:21
 13/36 anonim ***** válasza:

Terhesgondozásra nem jársz? Vagy az csak felénk "divat"?

20. héten genetikai, 24. héten nögyogyi, közte védőnői vizsgálat, kb kéthetente lát orvos/hozzáértő ellenőrzik nincs e baj.. én azt hittem ez mindenhol így van :o


Angel care szivhangfigyelo kb 10e forint, nekem már 9. héttől megvan, ha nem érzem a babát akkor tudom hallgatni a szívverését. Érdemes beszerezni.


26. Héten már kellene érezni... valakinek ezt mindenképp említsd meg, ha kell kórházba menj be, sztk rendelésre, bármi..

2018. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Ha a nőgyógyászhoz könnyebben eljutsz, igen, mezei UH-val is meg tudja nézni. De ahogy előttem is írták, a kórházban ahová tartozol, is szívesen megnézik az ambulancián is akár. Nem szoktak ilyenért haragudni! :)
2018. aug. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Ha nagyon agodsz akkor menj be a terheségi ambulanciára ott mindig van ügyelet.Mond az orvosnak nem érzed a babát mozogni,meg fog vizsgálni.
2018. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

A túlsúly nem bántas ak irtam. Én kicsit az vagyok később ereztem.

Hátsó fali lepennyel jobban / előbb érződik. Ha eddig sem érezted sztem nem lesz gond. Simán bemesz a nogyogyra és sima uh-al meg lehet nézni. Ne aggodj

2018. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Nekem elől tapadt a méhlepény!

Később éreztem a babát,pedig második gyerek!

Nem riogatni akarlak,de aznap,mikor én nem éreztem a babám,a 37.héten,na szóval én egyből mentem a kórházba,tudtam,éreztem,hogy baj van, levàllt a lepény!

Sürgősségi csàszàrral született,egy óra alatt megfulladt volna!

Nincs paramami,ha úgy érzed,menj be az ügyeletre!!!!!

2018. aug. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Bocs off, úristen 17es.es amúgy éreztél valamit? (azon kívül h nem mozog a baba) egyik remalmom volt. Mi ennek az oka? Kiderult? (én most nem vagyok már terhes de annyira féltem ettől) Bocs bocs h belekerdezek de ez azért óriási szerencse hogy jól vagytok!!
2018. aug. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
13-as: Természetesen járok minden kötelező vizsgálatra. Még genetikai tanácsadónál is voltam. Ettől függetlenül a terhesség későbbi szakaszában is adódhatnak anomáliák és mivel nem kell minden héten menni (legalábbis nekem nem kell) orvoshoz, ezért előfordulhat hogy akkor bukkan fel bennem egy kérdés, félelem amikor épp nincs aktuális orvosi látogatási időpontom. A védőnőm meg már írtam hogy két hétig szabin van, amúgy is inkább orvoshoz mennék mint védőnőhöz.
2018. aug. 22. 10:12
 20/36 A kérdező kommentje:
14-hez intézve: Sajnos én úgy tapasztalom hogy manapság sokszor mindenért haragszanak, mert túlterheltek, kevés az alkalmazott és frusztráltak. Harciasnak kell lenni.
2018. aug. 22. 10:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!