Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a jele ha magzathalál lép...

Mi a jele ha magzathalál lép fel a terhesség későbbi szakaszában és a mi a teendő, aggódom hogy talán ez bekövetkezhet?

Figyelt kérdés

Tehát nem az első trimeszterbeli vetélésről, hanem mikor már viszonylag fejlett a baba.


Azért is kérdezem mert 26 hetes terhes vagyok, de az ég világon semmit sem érzek, semmilyen mozgást a pocakban, pedig figyelem, de tényleg. Mivel a 3. ultrahang elég késői időpontban esedékes (azt hiszem 30. hét körül) és a magzati szívultrahang sem kötelező mit csináljak?


Mondjuk nem tartom kizártnak hogy csak túlaggódom (sőt lehet ez lehet az ok hiszen nő a hasam hétről-hétre), de mégis kérjek magzati szívultrahangra beutalót?



2018. aug. 21. 15:46
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Jo hir h a babaval minden ok!

Viszont a kgd semmit nem szamit a cukor szempontjabol.

2018. aug. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Mennyi lett a a cukorterhelésed? Nekem azt mondta a doki,hogy még jó,de diétázzam. Kíváncsi lennék,mennyire mondták azt,hogy már gond.
2018. aug. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

A cukorterhelésem:


éhgyomorra 4,4. Ez jó


A 2 órás: 9,10 lett. A referencia tartomány meg a lelet szerint 4-20-6,40


Viszont én meg a webbetegen ezt olvastam:

"Normális szénhidrát-anyagcseréjű ember éhgyomri vércukorszintje nem haladja meg a 6,0 mmol/l-es értéket, a szőlőcukor elfogyasztása után 2 órával pedig 7,8 mmol/l-es érték alatt marad.Amennyiben 7,8 mmol/l felett van ilyenkor a vércukorszint, de nem magasabb, mint 11,1 mmol/l, csökkent cukortűrő képességről van szó.Ha a 11,1 mmol/l-t is meghaladja, cukorbetegség a diagnózis."


Nem igazán értem akkor.


Majd időpontot kell kérnem a Honvédba. Még nem vették fel a telefont.

2018. aug. 23. 12:40
 34/36 A kérdező kommentje:
Vagyis a nőgyógyász úgy adta elő, hogy én most cukorbeteg lettem, holott lehet ez csak csökkent cukortűrés. Na mindegy, majd a diabetológián tudni fogják. Egyébként egyáltalán nem eszem édességet, nem is szeretem, a csokikat sem. Ezen a nyáron egyszer ettem jégkrémet, meg kétszer fagyit, de a másodikat majdnem ott hagytam, mert nem tudtam megenni.
2018. aug. 23. 12:43
 35/36 anonim ***** válasza:

De jó, h a babával minden okes!!


Én is cukorbeteg vtam terhesen. Diétával minden okes volt. Én sem vagyok elhizva és fogytam is a terhessegben 5kgot. Nekem 8,4re (2oras) már kellett dietazni 10felett mondta a belgyógyász, hogy inzulin kell (? Lehet nem, de így rémlik)

2018. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 7,8 a határ a 120 percesnél. Nekem 7,6 lett,és azt mondta a doki,felejtsem el az édességeket.
2018. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!