Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka/kismama...

Van itt olyan anyuka/kismama aki veszélyesanyagokkal dolgozott/dolgozik?

Figyelt kérdés

Minden személyes tapasztalat érdekel, terhesség bejelentés, plusz vizsgálatok, új munkakör, pláne ha azt a cég nem tud biztosítani.

Én ipari lakkokkal és festékekkel dolgozom.


2018. aug. 27. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Át kell helyezniük más munkakörbe , viszont a munkakört ők döntik el , berakhatnak portásnak is.
2018. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi plussz vizsgálat, ugyanaz a hely, 4 műszak, viszont a 4. hónap utàn nem kaptam új szerződést..
2018. aug. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Én is lakkokkal illetve erős ragasztókkal dolgoztam. Mivel pont az orrom alatt párolgott, eljöttem rögtön tp-re.

Másik munkakört nem kaphattam volna, mivel az egész terem egyben van, és minden részében orrfacsaró a bűz, ugyanaz a levegő, illetve odébb más anyagok is vannak.

A terhességet én azonnal bejelentettem. Rendes volt a főnököm nagyon. Másnap nem mentem már dolgozni. Várnak vissza.

2018. aug. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző ezzel csak magaddal tettél rosszat nem szabadott volna elmenni táppénzre , a munkáltató köteles biztonságos munkakört biztosítani, ha ez nem megy, akkor pedig teljes , 100 %-os fizetéssel távolléti díj. A Táppénz 60 %, nagyon nem mindegy, miért csináltad?
2018. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Velem is ugyan ez volt.veszelyes anyagokkal dolgoztam,plussz emelgetnem is kellett.5 hetes terhesen el kellett menjek táppénzre.szó nem volt 100%-os távollétről.
2018. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Persze, mert a munkaltatonak az nem erdeke. Magatokkal csesztek ki, mert nem neztek utana. A munka torvenykonyve tisztan leirja.


Amennyiben orvosi vélemény indokolja a munkavállaló nőt terhessége megállapításától gyermeke 1 éves koráig a munkáltató köteles állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakörbe ideiglenesen áthelyezni, vagy meglévő munkakörében a munkafeltételeket megfelelően módosítani. Az új munkakör kijelöléséhez a munkavállaló hozzájárulása szükséges. A terhes nőt akkor sem lehet tovább foglalkoztatni, ha az új munkakört nem fogadja el. A munkáltató köteles adott esetben több munkakör felajánlásával, illetve a munkakörülmények egyéb vonatkozású módosításával és a dolgozó nő terhességével, illetve anyaságával összefüggő és az egészségi követelményeken túlmenő körülmények figyelembevételével is messzemenő erőfeszítéseket tenni a dolgozó nő számára elfogadható új munkakör biztosítására. A munkavállaló nőtől pedig együttműködési kötelezettsége alapján elvárható, hogy a neki a fentiek szerint felajánlott, állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakört elfogadja, ha a körülményeire figyelemmel neki aránytalan sérelmet nem okoz. Előfordulhat, hogy a munkavállaló indokolatlanul nem fogadja el a neki felajánlott munkakört, tekintettel arra, hogy a korábbi munkakörben nem foglalkoztatható munkavégzés hiányában munkabér nem illeti meg.


A nőt terhessége és szülés miatt nem érheti hátrány, ezért az új feltételekkel foglalkoztatott munkavállaló átlagkeresete nem lehet kevesebb az előző munkakör átlagkereseténél. Ha az áthelyezés rövidebb munkaidejű munkakörbe történik, mint amilyenben terhessége előtt dolgozott és az átlagkeresete nem éri el az előző átlagkeresetet, akkor a korábbi átlagkeresetére a rövidebb munkaidejű foglalkoztatása ellenére is jogosult. Ugyanilyen megítélés alá esik, ha a nőt több műszakos munkakörből egy műszakos munkakörbe helyezik át.


Kivételt képez az ideiglenes áthelyezés és korábbi átlagkereset fizetésének kötelezettsége alól, ha a munkáltató nem tud a nő egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani sem ideiglenes áthelyezéssel, sem a munkafeltételek megfelelő módosításával. Ilyenkor fel kell menteni a munkavégzés alól és erre az időre állásidőre járó munkabért kell fizetni, ami megegyezik a személyi alapbérrel (órabér, vagy havibér pótlékok nélkül).

2018. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk nem is értem miért töltöm azzal az időt , hogy keressem nektek a jogszabályt, felnőtt nők vagytok. Én is utána tudtam nézni annak idején, ami jár az jár, kár hogy ilyen sok embert át lehet vágni.
2018. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!