Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres kismamák! Elképzelhető,...

Ikres kismamák! Elképzelhető, hogy két magzat szívverése egyforma?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok ikrekkel. Kaptam ajándékba szívhangfigyelőt. Eddig mindig csak egy szivecskét találtam meg. A másik bújkál :-) viszont ma két oldalról, habár egyformának tűnt. Elképzelhető hogy ennyi idősen ennyire hasonlítson a kettő egymásra? Vagy egy szivet hallok csak nagyobb területről? Dehisz oly picik még.
2018. aug. 30. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Menj dokihoz, soron kívül.
2018. aug. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kellene szaladnom orvoshoz. Mind a két magzat jól van, szépen fejlődnek. Most voltam orvosnál. Csak érdekelt egyforma lehet e a két szívverés, vagy még mindig csak az egyik mutatja magát.

Az egyik a melső falon tapad, a másik a hátsón. Gondolom takarják egymást.

2018. aug. 30. 08:26
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

2 A két szívhang az sosem 1-nek mutatja magát.

És lehet, hogy tegnap még minden rendben volt, de ma már nem.

14.hét nem egy könnyű hét, még egy magzatnál sem, nem hogy kettőnél.

2018. aug. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az észrevételed, de talán még nem sietnék vissza orvoshoz :-) eddig is csak egyet hallottam, majd meglesz idővel az a másik is biztos.
2018. aug. 30. 08:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy sokakat megnyugtat a szívhangfigyelő, de én pont ezért nem akartam, csak idegesíteném magam rajta. Egyébként 14 hetesen még nem feltétlenül egyszerű megtalálni, szóval nyugi :)
2018. aug. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem vagyok egy paramami, habár az első trimeszterem nem ment túl simán. De mivel eddig minden rendben volt a kicsikkel, és megbízom az orvosomban is, nem érzwm okát az aggodalomnak.

Most sem azon agyalok miért csak egyet hallok. Hanem, hogy hasonlít e a két szívverés, vagy összekeverhetetlen. Majd pár nap múlva újra rájuk hallgatok :-)

2018. aug. 30. 09:19
 7/10 anonim ***** válasza:
3 hete születtek az ikreim, sosem volt teljesen egyforma a szívhangjuk, szerintem nem is lehetséges.
2018. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A belső babát nem hallod, elbújt :) Szerintem csak ennyi :)
2018. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igen, én is az elbújásra tippelek. Van még helyük bőven. Csak úgy megörültem egy pillanatra, hogy talán megvan mind a kettő. De biztos csak gyorsan elmenekült a másik oldalra. :-)

2018. aug. 30. 15:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell aggódnod, van akinél ilyenkor még ki sem derül hogy ikrek, nemhogy otthoni szívhanghallgatóval megtalálni.. :) én direkt nem is vettem, mert ha nem találnám meg biztos bepánikolnék :D
2018. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!