Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor halasszuk el 3 hónappal?...

Akkor halasszuk el 3 hónappal? Vagy mennyit vájunk?

Figyelt kérdés
Most akartunk belevágni a dologba, viszont előzetesen nem szedtem vitamint. Először nem kifejezetten terveztem, csak folátot és inkább a táplálkozás által megoldani a dolgokat, kivéve ha felmerül valami hiány közben. Viszont sajnos csak most olvastam utána, hogy már a terhesség előtt kellene pár hónappal szedni, mert pl. a folát pont a legelején szükséges.... meg a többi vitamin is előkészíti a terepet, így elkerülhető számos betegség.... Úgy elszomorodtam emiatt, nem szívesen várnék hónapokat, a véleményetekre vagyok kíváncsi.

2018. aug. 30. 17:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

én sem szedtem semmit :)

Ezért ne várjatok :)

Most vagyok 8 hetes, kb 1 hete szedek magnéziumot, folsavat

2018. aug. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Mi annak idején a férjemmel megbeszéltük, h. mikor fogjunk bele a dologba.

Előtte már szedtem vitaminokat, folsavtartalmú készítményeket, mert szerettünk volna babát. Mikor már 2-3 hónapig szedtem, csak utána váltottunk zöldre.

Nem a sikeres fogantatás érdekében szedtem (ez nem feltétlenül ettől függ), hanem mert egész életemben alacsony volt a vasam (most is), + mivel gyerekként láttam néhány farkastorokkal, nyúlszájjal született embert/ gyereket, és azóta megtudtam, h. ez nem genetika, hanem 'egyszerű' folsavhiány okozza, azért szedtem.

(Nem beszélve a nyitott gerincről...)


Szerintem amivel és amennyire tudod, töltsd fel a nyomelem-készleteidet, és utána fogjatok bele.

Ha nem vagy elhízva (PCOS), nem iszol rendszeresen, nem dohányzol, nem stresszeled agyon magad, ill. sportolsz, eszel elég fehérjét, iszol megfelelő mennyiségű folyadékot + nem volt/ nincs (súlyos) nőgyógyászati problémád, ill (sok) abortuszod, akkor normál esetben elsőre sikerül.

Elméletileg így működik az ember. (Nálunk 3 gyereknél (mindegyiket terveztük) 2 héten belül terhes voltam. Biztosan van ebben genetika is, de főleg az, h. minden optimális volt, próbáltam mindenre figyelni.


Gondolom, az a 3 hónap már nem oszt, nem szoroz. Szerintem hosszú távon érdemes gondolkodni. (Ha megfelelő a nyomelem- és vitaminszinted valószínűleg erősebb csontozatú, fogazatú, jobb fizikumú, értelmesebb lesz (Omega zsírsavak (halak)) a gyereked - már ha ez számít. Nem csak ez határozza meg, de a vitaminok, ásványi anyagok/ nyomelemek hozzájárulnak a magzat fejlődéséhez, és hatással vannak több, későbbi tulajdonságára. Neked meg nem kerül túl sokba, ha nem sajnálod azt a kis időt.

2018. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Látom itt írják sokan, h. ne várjatok.

Szerintem a Te döntésed. Az egy dolog, h. megfogan enélkül is, csak mi lesz 9 hónap v. 9 év múlva az outcome.

(Nyilván a sok jó tanács mind névtelen, de ha pl. a kicsinek bármi 'defektje' van, az mind a család problémája.)

2018. szept. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
anyukám életében nem szedett semmit, még csak egy magnéziumot sem. 5 gyereknek adott életet (2vetélése is volt). Egyikünknek sincs semmi baja. nem is volt. Én feleslegesnek tartom. most 10 hetes vagyok, magnéziumot szedek, de csak mert sokat görcsöltem
2018. szept. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azóta kérdező és a válaszolok?
2023. nov. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!