Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezt csak én gondolom így? Mi...

Ezt csak én gondolom így? Mi a nagy igazság?

Figyelt kérdés

9hetes kismama vagyok, mostanában eleg sokat olvasgatok itt, és egyre jobban félek. Itt kb minden 2.ember vérzik, görcsöl, elvetél. Egyre jobban félek ezektől.

A valóságban az ilyenekre mennyi esély van, vagy milyen gyakoriak ezek?


2018. szept. 5. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Én 34 hetes vagyok már, első perctől olvasgatok itt, de rájöttem, hogy csak felesleges idegeskedést nyerek vele.
2018. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Azért érzed, hogy mennyi ilyen van mert azok kérdeznek akiknek ilyen problémája van.Ha valaki nem vérzik akkor nem ír ki kérdést, hogy ,,Normális e hogy nem vérzek"?

Rengeteg terhesség lezajlik mindenféle vérzés nélkül.De pld terhesség alatt lent is vérbőség van így akár egy sima szextől is vérezgethetsz még a legóvatosabb ágyjelenet után is..szóval ez ilyen.De az oldal pont azért van, ha valakinek gondja támad kérdezzen.

2018. szept. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne olvasgass itt (vagy legalábbis ne itt).

Beszélgess anyukáddal, és főként hallgass az ösztöneidre.

Ide csak azok írnak, akiknek valami problémájuk van. Akinek semmi gondja, az nyilván nem fog arról kérdezni, mert minek?

Szóval, nyugi! Többen vannak, akik NEM írnak ide.

2018. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne olvasgasd ezt az oldalt, de komolyan. Feleslegesen idegesíted magad. Igen, előfordul, hogy az embernek problémás a terhessége, igen, előfordul sajnos, hogy nem marad meg a baba.

De ezek a válaszok általában olyan kérdéseknél vannak, ahol konkrétan ezzel kapcsolatos kérdések vannak. Természetes, hogy akinek van ilyen jellegű tapasztalata, az leírja. De nem igaz, hogy minden második terhesség problémás, vagy vetélés van. A legtöbb esetben teljesen normálisan lezajlik a terhesség.

Nekem is volt barnázásom, görcsölésem, de progeszteronhiány okozta, kaptam hormonpótlást és van egy gyönyörű és egészséges 8 éves kisfiam.

2018. szept. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást!

Igazából innen informálódtam, anyukámmal nem tartom a kapcsolatot. Párom anyukája szintén hasonló szitu. Így nagyon nincs kitől tanácsot kérnem sajnos.

2018. szept. 5. 15:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb vetélés a 9. hét előtt megtörténik. Minden nappal egyre kisebb az esélyed, hogy bármi is történne.

Nálunk sajnos volt két missed ab is, progeszteron hiàny miatt, ezért sokat olvastam erről. De leszögezem: a progihiànynak már a terhesség előtt is voltak jelei!

2018. szept. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor inkább keress a témával kapcsolatos könyveket. Kismamának nem barátja az internet!


24 hetes kismama vagyok és néhány hete elképesztő erős viszketést tapasztaltam testszerte. Rákerestem mennyire normális ez.. az első dolog, ami szembe jött velem az egy ritka de komoly terhességi komplikáció, ami halva szülést is eredményezhet. Nahát gondolhatod én is, hogy ráparáztam.

Közbe meg kiderült, hogy csak allergiás vagyok a babaolajra, amit azért kezdtem használni, hogy ne repedjen szét a hasam.


Szóval én sem a netet, a gyk-t meg különösen nem javasolnám kismamáknak.

Főleg mert itt nagyon sokan egy-két-négy terhesség után már szakértőnek hiszik magukat minden témában.

Kb egy hónapja volt egy kérdés, ahol egy végzett, 30 éve dolgozó szülésznő nagyon korrekt mindenre kiterjedő választ adott egy vérző kismamának. És épp csak nem hülyézték le az önjelölt szakemberek... döbbenetes volt még olvasni is, ahogy neki estek valakinek, akinek a kisujjában lehet mostanra minden...


Egyébként saját példám:

Koraterhességben hetekig véreztem, néha ijesztően erősen. Ennekellenére már 24 hetes a kis magzatom, és a vizsgálatok alapján tökéletesen egészségesen fejlődik :)

Szóval látod ilyen is van. Méghozzá sok! A statisztikák szerint a vérzés ellenére az esetek 70%-ban gond nélkül folytatóik a terhesség.

2018. szept. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz elvonatkoztatni mások esetétől, ha magadra veszed a problémáikat és stresszelsz tőle, aggódsz, hogy mi van ha, akkor ne olvasd ezt az oldalt. Nekem nincs ilyen gondom, még a legdurvább fejlődési rendellenességekről vagy az egyéb sajnálatos kimenetelű terhességekről is tudok úgy olvasni, hogy nem izgatom fel magam miatta. Sajnálom őket, de nem félek attól, hogy úristen ez velem is megtörténhet (pedig túl vagyok már egy méhen kívüli terhességen és petevezető eltávolításon, pont beleestem abba az 1%-ba, akikkel ez előfordul), mert csak magamnak és a babámnak ártanék a felesleges idegeskedéssel. A másik, hogy itt nyilván azok tesznek fel leginkább ilyen jellegű kérdéseket, akiknek valamilyen problémájuk van, de ez csak egy kis százalék, akiknek problémamentes terhességük van, nem fogják kiírni. Jó tisztában lenni dolgokkal, hogy ha ez meg ez történik, mi a teendő, de aggódni felesleges úgy, hogy eddig nem volt baj. Engedd el ezeket! :)

Ha információkra lenne szükséged, akkor inkább orvosok, szülésznők és védőnők által írt cikkeket keress, illetve ezt a könyvet szívből ajánlom, én eddig minden kérdésemre megkaptam a választ, ami csak felmerült eddig a várandósság alatt, nagyon hasznos könyv:

[link]

Egy 21 hetes kismami

2018. szept. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem problémamentes álomterhességem volt, semmi de semmi bajom nem volt: nem hánytam, nem voltam rosszul kicsit sem soha, nem vizesedtem, nem görcsöltem, nem véreztem, semmi de tényleg.

Igazából nyilván az ír ki kérdést akinek van, az én terhességemmel kapcsolatosan soha nem merült fel semmi, ami mégis az főleg a szüléssel volt kapcsolatos és az orvosomat kérdeztem róla. :)

Tanácsolom, hogy amúgy kerüld el a gyakorit, fb csopikat és egyéb fórumokat mert legtöbbször csak a hülyeség meg a para dől belőlük nem beszélve arról, hogy minden terhesség más. :)

2018. szept. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1 az, hogy ide az ir, akinek problemaja van.

2 a terhessegek igen nagy resze vetelessel vegzodik, ha tetszik, ha nem

Nem emlekszem mar pontosan a statisztikara, de talan 5bol 4, vagy valami ilyesmi. Ebben benne vannak a kemiai terhessegek meg az abortuszok is

2018. szept. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!